Lidé se mohou ode dneška nechat přeočkovat posilující dávkou proti covidu

od redakce

Lidé starší 18 let, kteří mají od přeočkovaní proti covidu-19 více než čtyři měsíce, si ode dneška mohou přijít pro další posilující dávku. Získat ji mohou na očkovacích místech bez registrace v nemocnicích a u praktických lékařů, registrační systém s objednáním začne fungovat od 15. srpna, informoval v pátek ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a jeho náměstek Josef Pavlovic (Piráti). Přeočkování nyní doporučuje ministerstvo zejména rizikovým pacientům a lidem nad 60 let.

Podle dat ministerstva má v Česku dokončenou vakcinaci proti covidu 6,9 milionu lidí a přes 4,2 milionu z nich bylo přeočkováno posilující dávkou vakcíny. Přeočkování má lidi podle odborníků ochránit zejména proti závažných následkům nemoci, které by si vyžádaly hospitalizaci.

Epidemie v Česku několik týdnů zrychluje, důvodem jsou nakažlivější submutace BA.4 a BA.5 koronavirové varianty omikron. Ke konci minulého pracovního týdne byly v nemocnicích podle údajů ministerstva čtyři stovky lidí s covidem a ve vážném stavu byla zhruba desítka pacientů. Šéf zdravotnických statistiků Ladislav Dušek minulý týden uvedl, že počty nakažených porostou ještě dva týdny, pak se to zřejmě zlomí.

V ČR se začalo s vakcinací proti covidu-19 na konci roku 2020. Loni na podzim se otevřela pro zájemce registrace na přeočkování posilující dávkou. K současnému přeočkování druhou posilující dávkou budou zdravotníci používat vakcíny od firem Pfizer/BioNTech a Moderna. Očkovacích míst je nyní přes 350.

(čtk)

Přečtěte si další články

10 komentáře

Vašek 19/07/2022 - 02:42

Co mě zaráží, nakolik KSČM uděluje REKLAMU tomuto faš. běsnění pod zkratkou C-19, mám na mysli reklamu očkování genovým svinstvem, ačkoli je známo toto:
https://nase-pravda.net/2022-07-18-01/

Gedeon 18/07/2022 - 20:10

Výplod sociálního inženýrství od woke sociálních inženýrů, jenž nyní kompletně ovládli státní správu v západních zemích. Posuďte sami perličky z tohoto dotazníku:
1. Součástí tohoto dotazníku je otázka na vaše pohlaví. K dispozici je možnost uplatnit vlastní popis (zde se uvádí takové ty věci jako fluid).
2. Další otázka je ohledně vaší sexuální orientace. Možnosti jsou čtyři: heterosexuál, gay či lesba, bisexuál, v poslední máte možnost uplatnit vlastní popis své orientace (asi když máte rádi kočičky).

3. Pak přijde pasáž, kde se velmi detailně ptají na váš etický původ. Zejména pokud a jak jste namixován, úsměvná je možnost Other white background (tedy jiný bílý původ – už jen chybí v popisku přidat upozornění, ať si při této volbě odplivnete). Ještě se také v rámci této sekce ptají na vaše náboženství.

4. Absolutní kádrovací bomba přichází v posledních čtyřech pasážích, kde se v první části ptají na živitele vaší rodiny v době když vám bylo čtrnáct let. Ptají se, co dělal (dělala) a možnosti obsahují: rutinní manuální práci (jako uklízečka, řidič, servírka, a tak dále), práci klerika či obdobné práce, moderní práce (jako učitel, sestra, sociální pracovník), pak jsou kolonky pro elitní či lepší práce (manažeři, advokáti a tak dál). Další otázka navazuje na tuto otázku (něco v duchu, zdali živitel v době kdy vám bylo mezi 11 a 14 byl nezaměstnaný, normální zaměstnanec či samoživitel). Následuje otázka ohledně školy, kterou jste navštěvoval (možnosti jsou něco jako normální státní školy, lepší či elitní soukromé školy, školy mimo Velkou Británii). Poslední otázka je, kde bydlíte (pro určení, zdali je to vyloučená lokalita či nikoli).

Jinými slovy, pokud přijde na onen povinný Diversity Monitoring (sledování diverzity), jedná se pouze o staré dobré kádrování – doslova a do písmene tak, jak jej známe z totáče. Lze se jen domnívat, k čemu jsou tato data použita a jaký mají dopad na vaše přijetí do pozice na kterou se hlásíte – ale očividně, pokud by se nepoužívala, k čemu by se asi sbírala.

Prakticky od počátku války na Ukrajině slýcháme z úst mainstreamových (schválených) politiků, že válka na Ukrajině je i naše válka za západní hodnoty. No prima, já si ještě pamatuji, že se v roce 89 právě PROTI těmto hodnotám bojovalo (či zvonilo, což je vlastně též).

okal 18/07/2022 - 19:37

UŽ je vidět . těm ruzným vydělkům na bazi Covidu zvonila hrana, laboratoře neměli do čeho píchnout a tak zase televize budou chrlit covidové konspirace. Už ani Ukrajina je slabší a tak hurá na Covid, ale zapomněli, že 2x se dostejné vody nedá vstoupit !

Paterak 18/07/2022 - 15:35

Když už nevíš kam píšeš… to není kuchařka… Huúúú! A to píšeš do kuchařek o covidu?

Paterak 18/07/2022 - 11:58

Využiji metody severokorejských vědců a budu si jako prevenci proti covidu kloktat slanou vodou.Má to srovnatelné účinky s pfeizrem a ostatními výrobci vakcín. Nebo podle mého výzkumu začnu kouřit. Vidím kolem sebe silné kuřáky, kterým se covid vyhýbá a snad se jich i bojí. Ministerstvo zdravotnictví doporučuje očkování lidem nad šedesát, nemocným a transplantovaným, ale kuřákům se vyhýbá. Proč, když jinak má o ně přeci velkou péči!? Moje doporučení, kuřte! A kuřáci, nenechte se zvyklat a pokračujte, děláte to pro své…!

Paterak 18/07/2022 - 12:01

…Zdraví!!!

jmm 18/07/2022 - 10:58

Budu “to” muset nastudovat – 2x očkování a pak lehký covid….

Rosenkratz 18/07/2022 - 10:46

Dodavatelské řetězce už byly pod tlakem kvůli pandemii Covid-19, která zasáhla západní zdravotnické systémy.. V Německu, největší evropské ekonomice, město Hamburk údajně uvažuje o přídělech teplé vody a země poprvé od roku 1991 zaznamenala měsíční obchodní deficit. Šéf německé federace odborových svazů varoval, že klíčová průmyslová odvětví by mohla čelit kolapsu kvůli omezení dodávek ruského zemního plynu. Očekávají se sociální a dělnické nepokoje.

Kalkulace západu u na kolaps Ruska, na globální jednotu a schopnost diverzifikovat dodávky energie se zatím ukázaly jako mylné. Nebyla učiněna žádná předpověď ohledně globálního dopadu sankcí na nás.
Západní vůdci raději pokračují ve svých chybných kalkulacích, neschopnosti a bludech. Jejich politika byla zredukována na variaci „zkusme a uvidíme, co se stane“ – v globálním měřítku. Léto jim možná dá trochu času, ale s příchodem podzimu by se měli připravit na vidle. Nebojte se však – celou dobu budou média v čele s česlou telebizí obviňovat ruského prezidenta Vladimira Putina a většina lidí jim uvěří.

Paterak 18/07/2022 - 12:15

Jak bude řešit Zelenský uzavření si ruského plynu? Bude solidární s Evropou, která si zase ze solidarity k němu sama kohoutky s ruským plynem uzavírá? Válčit a mrznout ještě k tomu? Zaplaťpánbůh mi budem jen mrznout. Nebylo by lepší než arogance, sebestrednosti a povýšenosti, která je ukrajinskému vůdci vlastní, zasednout k jednacímu stolu? Už nic stejně nevyhraje a Evropa ho v tom nechá. Jí by vyhovoval takový rozumný patový stav…

Rosenkratz 18/07/2022 - 13:42

No on Zelenský jednu větev plynovodu už uzavřel, druhou Poláci, pro je teď taková pranice o ten zbylý Jamal dočasně uzavřený kvůli údržbě a dokonce Kanada vrací i sankcemi zakázanou turbínu z Jamalu, která tam byla v opravě.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.