Situace je vážná, vláda nekoná

od redakce

Odbory a zaměstnavatelé žádají vládu o svolání mimořádného jednání Rady hospodářské a sociální dohody (tripartity) na září kvůli zdražování. Hrozí podle nich propouštění zaměstnanců.

Růst spotřebitelských cen v Česku podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) už rok zrychluje. V červnu meziroční inflace vystoupala na 17,2 procenta. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl uvedl, že inflace může na podzim dosáhnout až 20 procent.

Na společném jednání se sešli předseda ČMKOS Josef Středula, prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák a prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR Jan Wiesner. »Velmi rychle jsme se shodli na tom, že požádáme vládu o svolání mimořádné tripartity na začátek září. Důvodem je vážná situace v ekonomice, vážná situace mezi lidmi a očekávání hrozby více než dvacetiprocentní inflace,« sdělil Středula. »Pokud dojde ještě na další zhoršení ekonomické situace, očekáváme tlak na propouštění zaměstnanců,« doplnil šéf odborů. »Vláda musí začít jednat. Dosud nedala ničím najevo, jak by chtěla inflaci, zdražování a jejich dopady řešit,« uvedl.

(red)

Přečtěte si další články

4 komentáře

Rudý vítr 12/08/2022 - 09:57

Toto je divná doba žádné vlastenectví, samé násilí, nadávky, žádná slušnost……za socialismu to bylo jiná sloboda, práce a jistota ách jo……..

Rudý vítr 12/08/2022 - 08:14

Kimova ségra promluvila a lidem tekli slzy.To je věrnost…..❤️

Boženka J. 11/08/2022 - 19:45

Nemám ráda zatahování osobních a soukromých věcí do politiky.
No bože, když je někdo úspěšný a vydělá si na vše.
Navíc v orientu je to zvykem.

GHOF 11/08/2022 - 17:53

PROSTĚ EUROASIE

Podle investigativní novinářky vztah nyní jednapadesátileté Pevčichové a Sergeje Lavrova začal před zhruba dvaceti lety. „Kamarádi Vladimira Putina mají často dvě rodiny zároveň. I sám Putin si ještě v době, kdy byl ženatý s Ludmilou Putinovou, vybudoval druhou rodinu s bývalou gymnastkou Alinou Kabajevovou. Jeho ministr obrany Šojgu má zároveň dvě manželky a s oběma děti. A Lavrov v tomto směru není výjimkou,” poznamenala Pevčichová.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.