Co by tomu řekl Lennon

od redakce

Lennonova zeď mění svou podobu, podílí se na ní 27 umělců z celé EU i se speciálními hosty z Ukrajiny a Norska, hlásaly titulky z úterý 6. září. Pompézně mediálně pokrytá akce, pod záštitou místopředsedy Senátu Jana Horníka (senátoři jsou v zaštiťování kdečeho velmi aktivní a s radostí poskytnou své jméno i zpívání dětských souborů ve Valdštejnské zahradě, přejmenované na zahradu Senátu) byla zařazena do akcí českého předsednictví v Radě EU. Projekt nesl název Zeď svobody a energie/Lennon Wall Praha.

Cituji z tiskové zprávy Senátu: »Projekt vytvoření společného uměleckého díla na téma svobody a energie vznikl podle motta EU ‚Jednotná v rozmanitosti‘. Akce se realizuje pod záštitou a ve spolupráci s Úřadem vlády, českým Senátem, Poslaneckou sněmovnou, Ministerstvem zahraničních věcí, Ministerstvem obrany, Městskou části Praha 1, Hospodářskou komorou ČR, Velvyslanectvím ČR v Paříži, Francouzsko-českou obchodní komorou a organizací CzechTourism.«

Tak nějak přemýšlím, co by tomu všemu asi říkal sám John Lennon. Pokud vím, tak to byl bytostně přesvědčený pacifista, bojovník proti válkám, který nesnášel establishment, a nevšimla jsem se, že by někdo z těch, kteří se kolem zdi motali, cokoli řekl o míru. A ty výše vyjmenované instituce? Z nich jakákoli mírová myšlenka nikdy nevypadla. České předsednictví, které by mohlo moderovat aspoň příměří mezi Ruskem a Ukrajinou, o tomto mlčí!

Lennonova zeď na Velkopřevorském náměstí v Praze je další ukázkou, jak se mnohé zneužívá ve prospěch systému, který zběsile fedruje zbraně do horkého válečného konfliktu na Ukrajině a o míru vůbec nemluví. Asi proto, aby se jako režim, ve své podstatě pokrytecký a prolhaný, nezesměšnil.

Monika HOŘENÍ

Přečtěte si další články

5 komentáře

4beatles 27/09/2022 - 14:23

Svět naruby… Komunistická novinářka si dělá starosti, co by tomu řekl John Lennon. No to mě podrž. Mimochodem: Lennon v sedmdesátých letech přesídlil z Británie do USA – tedy rovnou do bašty imperialismu. Přitom měl k dispozici spoustu jiných zemí: to takový Dean Read, panečku… nebo Lee Harvey Oswald… nebo koneckonců i Paul McCartney (Back in the USSR = Backing the USSR)… Apropos: vyprodané letenky do Jerervanu aa Istanbulu nebo fronty aut před finskou hranici ukazují na to, že nejeden ruský mladý muž si teď po Putinově mobilizaci prozpěvuje text Lennonova I Don’t Want to Be a Soldier, stejně jako si ho – drazí komunisté – prozpěvuje nejspíš i pan prezident Zeman, navrhující ruským odpůrcům agrese proti Ukrajině azyl v ČR.

svaty_vaclav 26/09/2022 - 18:33

Sledujte @neCT24

Článek paní Hoření je jako vždy perfektní a tne do živého.

Sledujte @neCT24

fronda 24/09/2022 - 20:45

Lennon byl levičák, takže náš.

fronda 23/09/2022 - 22:22

Jak by asi režim naložil s nezávislým umělcem, který by si dovolil na Lennonově zdi vytvořit něco proti americké agresi na Ukrajině?

fronda 23/09/2022 - 22:19

Normální vúdú.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.