Další vládní zhůvěřilost

od redakce

Fialová totalitní demokracie si definitivně strhla masku z tváře. A to výzvou k občanům, aby policii a příslušným úřadům nahlašovali autory a rozšiřovatele tzv. dezinformací. Ponechme na okamžik stranou morální stránku problému a následné rozeštvávání spoluobčanů mezi sebou. A věnujme se především technice »práskání« či žalování jednoho uvědomělého Čecha, Moravana či Slezana na druhého s otázečkou, zda se jedná o novou občanskou povinnost (a možná i odměňovanou).

Fialovi úředníci již připravili manuál, jak na to, aniž by ale řekli, kdo a jak přesně určí (a kdo rozhodne), co je a co není dezinformace. K nahlášení budou k dispozici nejenom formuláře a k tomu určení úředníci, ale především telefonní a internetové linky, zaručující udavači anonymitu. Ptáte se, jaké budou sankce a tresty za nesouhlasení s vládou vytýčeným mustrem postojů v duchu starého Kdo není s námi, je proti nám? Zatím se to ještě veřejně neví, ale jistě to nebude problém, novodobí hlídací psi našeho řádu (spíše neřádu) jsou na vše připraveni.

A tak tiše, ale o to cílevědoměji, je připravován nový Úřad pro tisk a informace, jehož cenzorská činnost byla ale ve druhé polovině sedmdesátých a následujících osmdesátých let již pouhou selankou proti tomu, co na nás dnes šije fialová totalitní demokracie. Rejstřík postižení bude široký. Od ztrát zaměstnání přes peněžité pokuty až po kriminály.

Plody této nehorázné podlosti, známé našemu národu především z dob nacistické okupace, již začínají nést ovoce. Žáci práskají učitelky pomocí mobilů, sousedé si vyřizují staré účty na sociálních sítích přes názory na válku na Ukrajině a i v zaměstnání či podnikání se asi brzy půjde snadno zbavit konkurenta nahlášením coby šiřitele fejků, lží, polopravd a výmyslů všeho hodícího se druhu – neboť účel světí prostředky.

Že všechno vidím příliš černě? Jen si vzpomeňme na nedávnou televizní debatu prvotřídního dezinformátora juniora Železného z ČT s právníkem Rychetským, který, opitý sám sebou, naznačil, že přišel čas oficiální cenzury, když už nám nestačí ta autocenzura.

Měli bychom je však upozornit, zvláště pak Železného, že národ se nemíní nechat spoutat fialovou cenzurou, neboť má v ústavě zakotveno nejen právo na vlastní svobodný názor, ale především na právo slova – tedy na vlastní svobodné vyjádření.

A tak se připravují demonstrace, podepisují petiční listy a hovoří se o vyslovení ztráty důvěry vládě. Že bychom se dočkali nějakých veřejných shromáždění a protestů proti zaváděné cenzuře ze strany kariéristického spolku Milion chvilek pro demokracii, toho se ale určitě nemusíme obávat.

Zcela jistě ale široká veřejnost očekává, jak se k této situaci, když jsou vládní mocí rušeny nepohodlné tribuny lidu, jako kupříkladu vysoce navštěvovaný Protiproud a další, Fialově totalitní demokracii nepohodlné portály a blogy, postaví takové významné profesní sdružení a spolky, jako je kupříkladu Syndikát novinářů, Odborový svaz novinářů nebo třeba Spolek českých novinářů.

Nezapomeňme, že od nezákonné likvidace nepohodlných portálů je již pouhý krůček k zastavení vládou vybraných nepohodlných tištěných médií a periodik.

Ivan ČERNÝ

Přečtěte si další články

10 komentáře

fronda 19/05/2022 - 23:17

Tady se nabízí otázka: Pročpak byl Protiproud vysoce navštěvovaný a web Haló novin ne?

A druhá: Pročpak Hnědalova cenzura považovala Haló noviny za tak bezvýznamné a režim neohrožující, že je ani nezakázala, na rozdíl od řady alternativních médií?

Je to ostuda.

Vloch 19/05/2022 - 12:34

Ivane ČERNÝ! To jsem se zase pobavil. Tolik hloupostí koncentrovat do tak mála vět! Už to je vynikající k navození legrační atmosféry.

Josef 18/05/2022 - 18:49

zatím jediná tiskoviny, která byla zrušena jsou Halo noviny, které jste soudruzi nedokázali udržet ekonomicky

Vladimír Kusyn 18/05/2022 - 01:30

Jak se ty internety vypínajú ? Bo mi tam furt skače , jakasi hlaška Microsoftu a ja ji něrozumim, bo je to v Esperantu ! Z Esperanta vím enem jedno : ,,OVO” – vejce !!! Co se da robit’, baba už spi a tchýn’u nebudim ! Ta by zase vyžrala ledničku MINSK, tak už jedě od svatby z 82. roku ! Bo na n’u byla fronta až k Elektře – moji krčmě ! V Merkurii byly slevy ! Tož pohrobci KSČ dobrů noc z Ostravy ! Ale poradim, jak opravit’ elektro rozvody v chalupě a bytě ! 380V !!! Mám penziu a tak nemusim rano do rachoty a jebat’ dělniky ! Stejně mně měli radi, enem , jak byly narozeniny a pak se lopalo o dušu ! On furt měl kdosi narozeniny a svátek ! Nebo Banik vyhral ze Spartu !

Vladimír Kusyn 18/05/2022 - 01:30

Jak se ty internety vypínajú ? Bo mi tam furt skače , jakasi hlaška Microsoftu a ja ji něrozumim, bo je to v Esperantu ! Z Esperanta vím enem jedno : ,,OVO” – vejce !!! Co se da robit’, baba už spi a tchýn’u nebudim ! Ta by zase vyžrala ledničku MINSK, tak už jedě od svatby z 82. roku ! Bo na n’u byla fronta až k Elektře – moji krčmě ! V Merkurii byly slevy ! Tož pohrobci KSČ dobrů noc z Ostravy ! Ale poradim, jak opravit’ elektro rozvody v chalupě a bytě ! 380V !!! Mám penziu a tak nemusim rano do rachoty a jebat’ dělniky ! Stejně mně měli radi, enem , jak byly narozeniny a pak se lopalo o dušu ! On furt měl kdosi narozeniny a svátek ! Nebo Banik vyhral ze Spartu !

NINO 17/05/2022 - 18:08

Kdo se smšje naposled ten prý se směje nejlíp. Zde jsou jen mrskaní soudruzi, Rusové a historická doba. Smát se tomu je debilita. Jsem jen v napětí co doba řekne na náhubkový zákon?

Velký Max 17/05/2022 - 10:31

Nejvíce mne pobalily tyto myšlenky : “Tribunou lidu” označený Protiproud, “Plody této nehorázné podlosti, známé našemu národu PŘEDEVŠÍM z dob nacistické okupace” a třešničkou na dortu hlouposti je “Spolek českých novinářů” jako “významné profesní sdružení”. Podstata celého problém celého problému je v tom, že soudruzi si trvale pletou onu “svobodu slova” s vědomou dezinformací, tedy lží. Paradoxem je, že na všech stupních bývalého stranického vzdělávání, před rokem 1989 se věnovala pozornost propagandě ve třech kategoriích, tedy černé, bílé a šedivé. Zatím pozastavené weby se ve vztahu k ruské agresi na Ukrajině pohybovaly v černé a šedivé propagandě.

J. Kořínek 17/05/2022 - 10:25

Co také jiného zbývá vládě, která si přeje, aby bylo vše “po jejím”. To, že má někdo jiný názor, o kterém by se mělo aspoň diskutovat, si měl dotyčný uvědomit, když házel do urny volební lístek. – Na druhou stranu (když si uvědomíme, kolika lidem zde “diskutujícím bude udavačství vyhovovat), přinese to fialové vládě do nových voleb i nějaké hlasy.

NINO 17/05/2022 - 17:18

Refundace. Můj kamarád dělník,byl poslancem socialistického parlamentu. Povídal, že v době mezi schůzemi parlamentu odborný perzonál,doktoři, iženýři, vyráběli a pilovali zákony. Při schůzi parlamentu se hlavně o zákonech hlasovalo. A hlasovalose o opravách. Po návratu domu v podniku kde pracoval dostal refundaci za ušlý plat.

Josef Kořínek 20/05/2022 - 10:53

Jó, NINO, to bylo něco jiného, když ve sněmovně seděli i dělníci. Sice to některým “stouplo do hlavy”, ale některý přece jen nanesl něco užitečného pro širší společnost. Dnes tam dřepí jen samí “intelektuálové”, myslící na užitek hlavně pro sebe. – Ale můžem si za to my, voliči.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.