Válka je nezákonná! KSČM chce mír

od redakce

Možná, že se nyní zvýšil počet lidí, kteří se snaží současný svět pochopit. Hledají informace i jinde než v mainstreamu.

Někteří rezignovali a někteří používají stále okřídlené fráze a nadávky typu »komouši a fašouni«. Dvě naprosto odlišné formace, dva naprosto odlišné myšlenkové proudy, tak jako levice a pravice, tak jako bílá a černá.

Fašismus je přirozený důsledek neoliberální politiky posledních třiceti let. Historie probíhá ve spirálách a opakuje se. Kapitalismus s laissezfaire je tady a vyvíjí se. Jde od neoliberalismu k imperialismu až po fašismus. Ten vyvolává války, ten expanduje, protože velkokapitál hledá cestu k jeho dalšímu rozpínání, k dalšímu zbrojení a zabíjení lidí. Zároveň vydatně podporovaný vládou a médii odklání hněv obyčejných lidí jiným směrem.

V roce 1920 po ukončení první světové války byla založena mezinárodní organizace Společnost národů k zabezpečení světového míru. V kapitalistickém systému nedokázala zabránit vypuknutí druhé světové války s koncentráky, atomovými bombami, ještě mnohem horší války s 60 miliony obětí.

V roce 1949 padesát států po prožití nepředstavitelného utrpení založilo novou mírotvornou organizaci OSN. V současné době je problémem, že v Radě bezpečnosti má nadměrné zastoupení NATO. Hlavními pěti stálými členy RB OSN s právem veta jsou USA, Velká Británie a Francie (členské země NATO) a pak Rusko a Čína. Schizofrenní situace, kdy pětice zemí s právem veta »ovládá« 188 zemí OSN bez práva veta.

Irský politik O´Brien kdysi OSN označil za »svaté« drama s impozantními kulisami. Na scéně se pak odehrává vážná fraška, na jejímž průběhu může záviset především život těch obyčejných lidí.

Nechci vyjmenovávat všechny války (i ty tajné) světa od roku 1950 vzhledem k jejich velkému počtu. Chci se čtenářů zeptat, proč až nyní jsme nuceni analyzovat, proč a kde byla OSN, že selhala? Neschopnost OSN nemá totiž původ ve svém systému, ale v individuálním selhání jejich členů s jejich laissezfaire.

V Severní Americe a Evropě je největší a nejsilnější vojenská aliance. Zbrojní výdaje NATO mnohonásobně převyšují výdaje ostatních zemí světa. Tato aliance zpočátku vedla nezákonné útočné války jen »zřídka«. Po pádu železné opony, a zejména prý v době »ukončení« studené války, se jejich počet rapidně zvýšil (bez souhlasu OSN). A jestli si někdo naivně myslí, že NATO je demokratické, tak se hluboce mýlí. Funguje od nejsilnějšího, s vojenskou disciplinou a principem mlčenlivosti včetně Stay-behind.

Komunisté nikdy nechtějí zbrojit, válčit a zvyšovat zisky oligarchů. Komunisté nechtějí válku útočnou, tajnou, ani odehrávající se mimo jejich území. Válka je nezákonná! KSČM chce mír.

Vítězslava BABOROVÁ

Přečtěte si další články

41 komentáře

4beatles 21/05/2022 - 12:13

Baborová použila ambivalentní termín (“válka je nazákonná”), který jenom relativizuje vinu agresora. Paní Baborová, pokud píše do NaPr, by měla vědět, že marxismus-leninismus definuje války NE jako “zákonné x nezákonné”, ale rozlišuje dva druhy válek: spravedlivé a nespravedlivé. Z tohoto hlediska je obranná válka Ukrajinců spravedlivá, zatímco agresivní, loupeživá ruská válka je nespravedlivá. Zase musíme komunisty poučovat o marxisticko-leninské teorii válek (kterou by měli znát), ale tak nás to naučili (4 roky marxismu na VŠ a na závěr státnice z ML – osmdesátá léta), takže to, co jsme tehdy nastudovali, teď používáme v praxi. Ruská agrese je nespravedlivá.

Paterak 21/05/2022 - 15:59

V.I.Lenin: I válka útočná může být válka spravedlivá…

fronda 22/05/2022 - 02:05

4beatles možná marxismus-leninismus studoval, ale evidentně nepochopil.

Mimochodem, v programu KSČM se od privatizačního puče nemluví o marxismu-leninismu.

To je právě otázka, zda kyjevský režim reprezentuje Ukrajince, nebo jen cizí mocnosti. Zda válka začala 22. února letošního roku, nebo už před osmi lety. A kdo ji začal. A kdo ji ukončí. Odpovědi jsou tak nabíledni, že je Hnědala trestá dlouholetým vězením, patrně v rámci svobody slova.

fronda 19/05/2022 - 23:49

Je to tak. Americký režim se svými satelity (mezi nimiž zdejší Hnědalistán patří k nejservilnějším) neustále vede útočné války a podniká další agresivní akce typu “barevná revoluce” proti všem neposlušným. Jako byla svobodná a demokratická Ukrajina v roce 2014.

garfield 20/05/2022 - 15:15
garfield 19/05/2022 - 07:07

SI VIS PACEM,PARA BELLUM !

Lubomír Šálek 18/05/2022 - 12:31

Soudružko mírotvorná, burcujete sice dobře, ovšem zcela mimo mísu. Celá existence komunistů a komunismu je postavena na násilí a válkách, revolucí, rozšiřování bolševických území či potírání tzv. kontrarevolucí. Sami máme zkušenost, jak vypadá mír v podobě komunistů: Šestadvacet divizí z paměti nám nezmizí.
Ovšem pro vás stávající situace musí být totální prohrou a tedy i totální frustrací. Celý život bojujete proti NATO. Jistě, odzbrojit mají jen ti kapitalisté, aby bratrské pomoci probíhali bez rušivého obtěžování. No a nyní došlo k renesanci NATO. To musí být pro vás nezměrná tragédie. A ještě k tomu, aby váš smutek byl opravdu výživný, to spískal váš protégé, bývalý kágebák, tedy meč a štít strany vzorové, sovětské, nejpokrokovější, v současnosti car vší Rusi. A tak se k vašemu zděšení soudruh Putin, hnědokomunista, stal nejlepším náborářem roku 2022 do NATO a zaměstnancem desetiletí u CIA. Bratrská pomoc, z které jste žili 20 let, se na Ukrajině nějak zadrhává, NATO posiluje a, ó ta hrůza, česká armáda bude mít německé tanky, přímo revanšistické.
Neplačte, musíte bojovat. Co takhle tričko s kritickým potiskem vůči NATO, nebo posměšná píseň o žralocích z vólstrítu. Vždyť jste strana revoluční, na násilí postavená, váš guru Lenin o tom psal, pak to uskutečnil a jeho vzorní žáci, české komunisty nevyjímaje v tom jenom pokračovali. Buď v práci v šest.

Paterak 18/05/2022 - 12:56

Milý hochu a imperialismus na válkách a hájeni svých zájmů za hranicemi svého státu není postaven? Když mohou impeialistické USA tak proč ne imperialistické Rusko? Nic se s tím neudělá ale po všech těch hloupoučkych pomluvách je dnes Rusko velmoc. Nevěřte tomu, že ruští vojáci chodí po Ukrajině ve válenkách a jedí malé děti. I náš stát byl v Afghánistánu agresor a okupant a Bůh ví co tam naší žoldnéři dělali. A to máme do imperialistického státu daleko…

honza gajdoš(gajdosh) 18/05/2022 - 14:00

Nevím jakým jazykem sepsal Mojžíš první knihu Písma(starého zákona) Genesis. Jestli se to překládalo z něčeho do aramejštiny, pak do řečtiny, dále do latiny, jak to máme dnes, tak tam došlo k chybě hned na třetím řádku. Místo “buď světlo” má správně být “buď Rusko”. To je pěkná pitomost, že? Ale tvoje bláboly jsou stejná liga.

Paterak 18/05/2022 - 14:48

Gajdoš, Bible vám moc nedala…🖕

Lubomír Šálek 18/05/2022 - 20:04

Vy si pletete pojmy, levicový diskutére. Já tady nesrovnávám. Když ale bolševici adorovali Putina jako hráz proti NATO a tento byvší soudruh a kágébák se stal nejlepším náborářem NATO, tak to je pro soudruhy, zasloužilé bojovníky, podporovatele bratrských pomocí, rána větší, než zhroucení tábora míru a socialismu, nejpokrokovějšího, nejhumánnějšího a nejdemokratičtějšího režimu. Jinak jako porovnání. Nejlepší metodou zbohatnutí je vyhlásit válku USA a rychle ji prohrát, protože pak dostanete hospodářskou pomoc. Ovšem pokud ji rychle prohrajete s Rusy, dostanete nikoliv hospodářskou pomoc, ale poměry za cara Ivana Hrozného. Buď v práci v šest.

Yurri Simon 18/05/2022 - 12:16

Tak už i bývalý velitel pro-ruSSkých separatistů Girkin je nasrán, že ruSSáci “neválčí, ale masturbují..” :)))
Do kamene tesat..! :))))

https://www.novinky.cz/valka-na-ukrajine/clanek/jak-to-vlastne-valcime-byvaly-vudce-doneckych-separatistu-kritizuje-rusky-postup-40397334#utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Paterak 18/05/2022 - 12:43

Juriji Simone, mě jsou Rusové u rpdele, proč se s nimi tak strašně trápite? A Ukrajinci jak by smet. Jděte raději na pivo a podpořte hospodské…🖕

Yurri Simon 18/05/2022 - 17:25

Do hospod chodím, nemějte obavy. A stejně jako naše hostinské, tak každý měsíc podporuji několika tisícovkami nákupy zbraní pro Ukrajince.

rosemil71 18/05/2022 - 21:28

Ty hospody nepřeháněj,chlast ti z mozku udělal hnůj.

Yurri Simon 19/05/2022 - 08:38

Z těch mojich dvou plzní každý večer toho hnoje asi moc nebude….

Yurri Simon 18/05/2022 - 11:45
NEKOMUNISTE 18/05/2022 - 11:23

YURi muj skwěly banderovče mwama dobry mam dobry maqqqqtroš pojd si liznout!!

Vaaaaalka je mir!
Tak cqo bojujme spolu za Zlatý v3wěk banksteru do posledniho Ukrajince!
No ni brouku?
QN naše pravdwaq web je OK,konečne mwame svobodu slovwa a muažeme si v digitalnim koncentraků piráwwtu,kteři za sebou tahaji fialovou okurku psat Naši pravdul
No ni
Tvoje Anička!
AAt

Yurri Simon 18/05/2022 - 11:53

Že máš dobrej matroš, o tom tady asi nikdo nepochybuje.. O čem by se ale asi dalo diskutovat, je tvůj docela vymletej mozek….

garfield 18/05/2022 - 12:26

Yurri Simon : mám dojem,že ta soudružka Anička má společné geny ( incest ? ? ? ) s místním soudruhem humoristou,známým jako ,,svatý václav”

NEKOMUNISTE 18/05/2022 - 16:56

Kocoure carfilde,
Co tu děláwš proč nestojiš v Kremlu ve frontě s dezorientovanými
Amiky na rubliky,viš,že ten petrorubl ted bude raketově stoupat,bacha,aby jsi u svého. cara Putina o nêho nemusel žebrat!
No ni?

NEKOMUNISTE 18/05/2022 - 17:09

Yuri,slyšela jsem,že ti tvoji banderovci ti řikaji něžně kundi pysk a poslali tě tu čvachtat slintat!
Je to pravda můj milý?
Držim Ukrajině palce hlavně Azofstahlu!
Sláva ukrajině!Sieg heil!
No ni?

Yurri Simon 18/05/2022 - 17:28

S vysmaženými psychopaty nediskutuji – zkus se pověsit zase na někoho jiného, ty strašidlo…

NEKOMUNISTE 18/05/2022 - 11:06

Do běla rozzuřeni qqq teroriste asi agenti strejdy Putina mi braniaaaaa vysvetlit,kvůli čemu je ta válka a proč!

Jsou to 2 slova CESARA NESARA q

No ni?
qggggggaaaa SLAVA Ukrajině!Sieg heil!
AAt

NEKOMUNISTEq 18/05/2022 - 11:02

Do bělwa rozzuřeni qqqteroriste asi agenti qstrejdy Putina mi braniq vysvetlit,kvůli čemu je ta válka a proč!

Jsou to 2 slova CESARA NESAaRW1q!
No ni?q
AAt

Yurri Simon 18/05/2022 - 11:04

NEFETUJ..!!!!!!

NEKOMUNISTE z SVqggggg1awaaaaaa 18/05/2022 - 10:47

VALKA JE MIR to je prý heslo vladnich neomarxistů!

K vyvolani války se proto použiva 5waáqaq1članek charty OSN!
Proto jen požadavek miru se podobá přani malého ditěte,ktere mqeqrmomoci něco chce wqqaa bezmocně řve !q
Maminkaaq mu,aale rozumně řikáw,aaq1
Děťatko aqq věci nejdou zadarmo ,až budeš velkaq budeqqqš si na n3qaYaa,
TO muset samw qqaqq vybojovat!q

Vidite to ten dgitalni konceqnqqtrak qqq?qq to jeqq CO?qq
Jse

1qq

NEKOMUNISTE z SV 18/05/2022 - 10:39

VALKA JE MIR to je prý heslo vladnich neomarxistů!

K vyvolani války se proto použiva 5áaa1članek charty OSN!
Proto jen požadavek miru se podobá přani malého ditěte,ktere mqeqrmomoci něco chce waa bezmocně řve !q
Maminkaaq mu,aale rozumně aařikáw,aaq1

1qq

NEKOMUNISTE z SV 18/05/2022 - 10:39

VALKA JE MIR to je prý heslo vladnich neomarxistů!

K vyvolani války se proto použiva 5áaa1članek charty OSN!
Proto jen požadavek miru se podobá přani malého ditěte,ktere mqeqrmomoci něco chce waa bezmocně řve !q
Maminkaaq mu,aale rozumně aařikáw,aaq1

1qq

Paterak 17/05/2022 - 15:35

Rusko je imperialistický stát a hájí svoje zájmy i za svými hranicemi. Tak to imperialisti dělají, vis USA, nebo např. Francie Alžír, Vietnam atd. Budeme si muset zvykat, že Rusové se nebudou stavět do role fackovaciho panáka. Nelíbí se mi to ale co naděláš. Jen dodám, že i náš stát byl okupantem a agresorem v Afghánistánu. Na počtu vojáků nezáleží, i tak nás Afghánci za to nenávidí…

honza gajdoš(gajdosh) 17/05/2022 - 15:02

S rozvodem SV, obsahem 1360 a rozdělovačem uprostřed hlavy. Odvezený s celou fabrikou Opel v r. 1945 jako válečná kořist a pohánějící superauta značky Moskvič ještě v osmdesátkách. Jinak Renault opustil ruský trh a budou opět Moskviče. Mostvič Duster atd. Možná spíš Moskvič 412 nóvyj

honza gajdoš(gajdosh) 17/05/2022 - 12:39

Tento blábol paní Baborové snad ani nemá cenu komentovat. To vypadá že Ukrajina s podporou prokletého NATO, vede na svém území útočnou válku proti mírovým Z silám RF, které tam jen provádí speciální vojenskou operaci, což není v žádném případě válka

jmm 17/05/2022 - 15:54

“honzíkova cesta” blábole
Války jsou různé….
Ve sportu a i v “šachu”-nej obranou je útok….

Jan Dvořák 17/05/2022 - 10:50

Po přečtení titulku jsem byl v šoku, že snad někdo od komunistů odsoudí ruskou imperialistickou válkou, ale překvapení se nekoná. Jinak s těmi “komouši a fašouny” to zas tak černobílé není, stačí se podívat, s kým si dává každoročně dostaveníčko na zámečku v Příčovech váš údajně “vlastenecký” kandidát na prezidenta.

Josef Kořínek 17/05/2022 - 14:55

Nejvíc se mi líbí, jak ti zdejší “bojovníci proti komunizmu” řezají do Ruska. Zřejmě nezeznamenali, že komunisté v Rusku už dlouho mají stopku. Stejně jako ti Ukrajinští.

honza gajdoš(gajdosh) 17/05/2022 - 15:07

Ale jejich silový způsob řízení společnosti a uplatňování zásady kdo nejde s námi jde proti nám(prosím nesrovnávat s našimy zablokovanými weby, v Rusku za nesouhlas můžete dostat až 15 let), se Ti líbí že? Komunismus, nekomunismus

Josef Kořínek 18/05/2022 - 17:19

Gajdoshy, to vypadá, že věříte tomu, co se povídá v televizi. To pak není divu, že ničemu nerozumíte.

NINO 18/05/2022 - 17:25

Je rozdíl. U fašisttů v ukru jsou zakázání. V Rusku demokraticky mají 20%

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.