Hrozba pro svébytnost ČR

od redakce

Po Velikonocích pojede paní Černochová, jinak ministryně války, jako první ministr za existence Československa vůbec, žádat jinou mocnost o zřízení její vojenské základny na našem území. Ani Francouzi po Velké válce se tady u nás neusídlili, i když jejich generálové veleli zpočátku naší nové armádě. Jen Němci po Mnichovu a březnovém přepadení (1939) se tu po dobu okupace usadili a sovětská vojska po podivně chápané omezené suverenitě států Varšavské dohody sem přišla po 21. srpnu 1968. Mimochodem tehdy o akci rozhodl ukrajinský rodák Leonid Brežněv, jenž dokonce pochází ze stejné oblasti jako dnešní ukrajinský prezident Zelenskyj. Ani jeden z těchto pobytů tu nebyl na naše pozvání.

Když o mnoho let později se od nás sovětská vojska stahovala, tehdejší československý prezident Václav Havel občanům obou našich zemí slíbil, že už nikdy tu u nás nebudou cizí základny a ani nevstoupíme do žádného paktu. O několik let později, taktéž v roli prezidenta, údajně »přispěl výrazným způsobem k našemu přijetí do Aliance«. Sliby, i když vyřčené a odsouhlasené veřejně, dané jistou politickou generací zřejmě nelze brát vážně, a tak už dvacet tři let jsme členy západního vojenského seskupení, ač jsme do něho vstoupili bez referenda, a podílíme se na jeho akcích mimo území členských států, i když jsme se třeba sami jeho akcí svými vojáky přímo neúčastnili.

Ukázalo se, že politika slibů, která obalamutila Gorbačova, byla vlastně i politikou našeho státního prezidenta, že žádný slib z jeho úst, nebyl myšlen vážně.

Každý stát, na jehož území mají své základny cizí vojska, je omezen na své suverenitě. Pokud Spojené státy se k požadavku paní Černochové postaví kladně, pak údajně na dvou místech České republiky bude vlát americký prapor a území, na nichž se základny budou nacházet, již budou plně pod kontrolou USA. O tom, jaké zbraně tu budou umístěny, nebude rozhodovat český generální štáb, ale americké vojenské velení, a tedy i americký prezident. Mohou tu být i raketová vojska, jež budou z našeho území ohrožovat ne-přátelské země. Staneme se zranitelnější, protože případný vojenský konflikt se odbude také zde.

Která místa paní ministryně vybrala pro případné americké základny, se můžeme jen domnívat. Od počátku devadesátých let jsme se však velmi posunuli. Jednosměrná propaganda už od prvních tříd základních škol udělala své. A tak se možná v některých krajích, kde vládne pravice, již vytvářejí uvítací výbory a brzy se začnou obyvatelům předkládat výhody umístění amerických základen. Nebudou chybět slova o nových pracovních místech, o platbách za vodu a elektrický proud, o tom, že sem přišli nás chránit. Konečně »budeme osvobozeni«. Trvalo to prý sice sedmdesát sedm let, ale celá naše vlast bude moci být pokryta americkou vlajkou. O suverenitě, byť třeba o té omezené, nebude vysloveno ani slovo, už proto, že každé zahraniční vojsko rozmístěné trvale na cizím území je omezením jeho svobody a demokracie. Ne její zárukou. Kdekoli totiž takové ozbrojené síly byly a budou natrvalo rozmístěny, jsou a budou hrozbou pro svébytnost takové země. 

Jaroslav KOJZAR

Přečtěte si další články

54 komentáře

brekeke84 12/04/2022 - 23:27

autor tu píše u suverenitě ČR, ale nejraději by tuto zemi viděl v RF a to by byla teprve echt suverenita. Ne, děkuji, to raději tu amy základnu na řípu

svaty_vaclav 12/04/2022 - 21:39

Dnes je výročí slavného letu Jurije Gagarina do vesmíru 12.4.1961. SSSR tím předběhl v technické úrovni zaostalé USA.

Vloch 13/04/2022 - 12:23

A když ” v technické úrovni zaostalé USA” poslalo na procházku po Měsíci své astronauty, bolševické gestapo se pověsilo na každého, kdo si na ambasádě USA vyzvedl z této událost fotografie. Žvanile!

fronda 13/04/2022 - 19:24

… a fotografie Měsíce a Země z těchto amerických misí se vzápětí objevily na přebalu oficiální učební pomůcky pro základní školy: “Školní atlas světa”.

fronda 12/04/2022 - 21:07

Tento Protentokrát byl už od začátku vazalem amerického režimu, nikdy žádnou suverenitu neměl. Proto byl inscenován privatizační puč. Ale teď lidé přestávají věřit propagandě, ekonomika jde do kopru, takže nezbývá, než sem okupanty přitáhnout, aby Hnědalův režim trochu podepřeli.

joe 12/04/2022 - 20:53

Tak nam rekni ty vyzrany rudy prase kdepak byla ta Ceska svebytnost za vasi hruzovlady??Ty rudy mamlase mas tu drzost otevirat tu svoji pachnouci tlamu po ctyricetiletem terory a okupaci Rusackych hord kterym vy rude kurvy jste lezli do prdele???Procpak ty bolsevicky dobytku Finsko a Svedsko chce vstoupit do NATO???Procpak Balticke staty, Polsko, Rumunsko ,Nemecko pozaduje vetsi Americke zakladn y na svych uzemich???Pro tvoji blbou makovici: tyto zeme zazily Rusacky teror a kulturu Vy rudy kolaborantsky vlastizradny kurvy fakt patrite vystehovet do tech gulagu vasich vychodnich bratru ,taky obojky na krk s dlouhym provazem by vam slusely.!!!!

svaty_vaclav 12/04/2022 - 21:11

joe, pro jistotu se pod sebe podívej, ty ses rozčilením při tom psaní tvého zvratku musel určitě silně posrat.

williks2 13/04/2022 - 01:03

No. Takže popořadě. Svébytnost československa tkvěla v tom, že měla svých “národních” potrvavin dost pro všechny, že nemusela dovážet potraviny 2. kategorie ze západu, že si nekupovala výrobky z geneticky upravovaných surovin, potraviny s náhražkami v podobě drůbeží kůže, nekupujeme české maso, které bylo napřed exportováno a následně importováno zpět k nám, atd. Finsko a Švédsko chce vstoupit do NATO proto, že za prvé: bojí se “Jednoho” státu (i když jsou dva), se kterým sousedí, a ten si jich nevšímá, protože věří v jejich neutralitu a pokud ji poruší, ztratí jeho důvěru pro klamání, a za druhé: protože jim to nabídlo NATO s odůvodněním, že se konflikt rozšíří po celé Evropě, a mají z toho v kalhotách nasráno, ale nevím proč. A tím vším, že jsou tzv. solidární s něčím o čem nemají ani potuchy, protože jim někdo něco nakukal a oni mu to sežrali i s navijákem. Nebo i proto, že jim Ukrajinský nacionalismus ukázal, že lze správným žvaněním ovlivnit celý svět, aniž by si uvědomili, že do doby něž vstoupí do NATO, na tom byli mnohem lépe, než po vstupu. Nemuseli tedy s nikým jednat, pokud nechtěli, ale po vstupu budou nuceni rozhodovat buď pro nebo proti akcím, které si NATO, ve spolupráci s administrativou USA nebo jiných vlivných lidí (tajných sponzorů typu Sörös) usmyslí. To většinou bude těžké rozhodování, kterému jsou momentálně ušetřeni. Politika (současná) je pěkně velká svině, a kdo ji propadne nebo se jí nechá ovlivnit, stává se její součástí, tedy sviňákem. Ty ostatní o kterých píšeš, jsou na tom stejně. Všichni se mylně domnívají, že jim něco hrozí, i když jsou už teď v převaze. A ty moulo se domníváš, že “Putler”, jak ho nazýváte, je nebezpečnější než plíživá nesvoboda ve formě poslušnosti těch, kterým jsi podepsal dokument o vojenské pomoci. A když půjde do tuhýho, tak půjdeš a zemřeš za blbej nápad někoho, kde chce být hegemonem celého světa, aniž bys tušil kdo to je. Celý svět doposud není zvcela ovládám někým, kdo o to usiluje. To je ovšem tvůj osobní nedostatek, protože máš možnost se o tom, v době internetu, dozvědět víc, než když někdo do tvé palice vtlouká ty svoje “pravdy”. Tvoje osobní svoboda netkví v tom, že kdykoliv můžeš kdekomu říct, že je k0k0t, ale v tom, že nemusíš věřit všemu, co ti kdo nakuká. Každý člověk by měl mít svůj rozum, a když ho nemá, znamená to, že ho někdo perfektně ovládá. A to je i tvůj případ a je mi toho upřímně líto, protože mám rád svou zem a své lidi, i když jsou někteří štiplaví jak Pitralon po holení.

PetJednaLenin 12/04/2022 - 20:27

TOMU BOLSEVICI BUDOU VERIT! Po sociálních sítích koluje video údajně zachycující převoz ruských raketových systémů k hranicím s Finskem, upozornil server Daily Mail. Video není možné ověřit. Vladimir Putin v pondělí svého severního souseda důrazně varoval před vstupem do NATO. Ukrajinské úřady uvedly, že zmařily pokus ruských hackerů poškodit ukrajinskou elektrickou síť prostřednictvím kybernetického útoku. Zástupce šéfa úřadu pro speciální komunikaci a informační ochranu Viktor Žora řekl, že Rusko se proti Ukrajině snažilo zaútočit minulý týden.

Vloch 12/04/2022 - 19:28

“Každý stát, na jehož území mají své základny cizí vojska, je omezen na své suverenitě.” Kojzare, zdali by sis toto dovolil prohlásit, když k nám vtrhly Brežněvovy hordy. Co jsi dělal v období teroristické normalizace. Držel jsi hubu a spolupracoval s kolaborantským slovenským Augustem?

williks2 13/04/2022 - 01:44

Co jste dělal vy, když byly vyhlášeny akce “Z”, např. když se stavěly školky, tělocvičny, kulturní domy, při jejichž stavbách pomáhali tito “okupanti”, aniž by za to cokoli chtěli. Určitě jsi protestoval proti tomu, že se školka nebo škola nebo tělocvična a nebo byty stavět nebudou, že vy demokrate. Kdežto těmto novým okupantům poskytneš příbytek a ještě jim do společné pokladny nasypeš 2% HDP. A zbraně si stejně musíš koupit za své a za plnou cenu. V obchodech se zbraněmi se nesmlouvá, protože to není vesnická tržnice, ale obchod se smrtí a ten byl, je a bude vždycky drahý a žádné “akce”, jako v zahraničním supermarketu, tady neplatí. Ale co by jsme pro naše lidi neudělali, když místo školek, nebo škol nebo bytů pro mladé, můžeme nakoupit tanky za několik miliard. Já vím, že ty byty pro mladé můžeme nahradit hypotékami, které se stávají dostupné těm, kteří mají minimálně 50.000Kč měsíčně a ještě musí mít nějakých pár set tisíc našetřeno. To je bezva. Za “totality se byty stavěli státní a nikdo za něj neplatil nic, kromě nájmu. Takže podle vás to byla tak teroristická doba, že mladí lidé mohli bydlet, aniž by je to cokoli stálo. Navíc stát se tehdy o lidi uměl postarat, kdežto dnes se musí každý postarat sám o sebe, protože stát tu od toho není.

Vloch 13/04/2022 - 07:27

Ano, soudruhu WILLIKS2, ano, idyla, selanka, pohoda to byla ten bolševismus. Dvě procenta to chválí a budou chválit, jako Ty soudruhu WILLIKS2. Ano, pro ty, co byli držiteli rudé knížky či byli dostatečně servilní k bolševickému tajemníkovi, mohli cítit pohodu, jak popisuješ. Ale! Pohled většiny byl jiný. Šibenice, lágry, zadrátovaná zem a střílení u hranic. Krádeže znárodňováním i měnovou reformou. Znárodnili i šicí stroj hluchoněmému krejčímu. Krevní msta při přijímání dětí ke studiu. Fronty na všechno. Na maso dvě hodiny. A výdaje na zbrojení? Byly mnohonásobně vyšší. Lži bolševiků vyvrcholily Augustovým podvodem: “Nik nebude za svoje názory postihovaný.” Pak to začalo. Kriminály. Vyhazovy. A taková to byla idyla, “když se stavěly školky, tělocvičny, kulturní domy, při jejichž stavbách pomáhali tito “okupanti”, aniž by za to cokoli chtěli.”

PetJednaLenin 12/04/2022 - 17:36

ZPRAVY Z DOMOVA: MOSKVA;

V Petrohradě zatkli muzikantu a výtvarnici Aleksandru Skočilenko. Měnila v marketech cenovky, na těch od ní byly mimo ceny i popsány zločiny🇷🇺armády a následky války. Vyšetřovatel žádá vazbu a změnil její obvinění na “šíření fejků o🇷🇺armádě”. Sazba 10 let.

Dnes ještě v Petrohradě zatkli 59letou lékařku, anestezioložku Andreu Makedonovu. I ta měnila cenovky v obchodech, za pacifistické. Protokol sepisují na “šíření informací urážejících stát”.

V Belgorodu🇷🇺vyloučili z Jednotného Ruska dva místopředsedy oblastní Dumy. Dokonce u nich proběhly domovní prohlídky, jestli se nepodíleli na přípravě knihy s příznaky extremismu. Jde zřejmě o knihu, kterou napsal bývalý belgorodský gubernátor a nynější senátor Savčenko. Vyšla letos a Savčenko v ní varuje před silovým řešením sporu s Ukrajinou a jsou v ní věty “Mír za každou cenu- to je vaším úkolem”…

Emil Novák 12/04/2022 - 15:24

Nemuselo se to stát. Konflikt na Ukrajině zavinili USA, NATO, EU, za Českou republiku pak profašistická vláda Petra Fialy.

Yurri Simon 12/04/2022 - 15:05

Další dobrá zpráva z ruSSka – po společnostech Ericsson a Nokia se z toho putlerova Žebrákostánu dekuje i tamní jednička na trhu – čínský Huawei.
Tak to vypadá, že ruSSáci si budou volat haló leda tak z okna do okna.. :)
Už se těším na nový ruSSký natahovací mobil na klíček..
:-))))

https://www.gizchina.com/2022/04/09/huawei-joined-the-boycott-of-russia/?&sznclid=c64d612c00cb4b90b2f4d0901e2370a3

svaty_vaclav 12/04/2022 - 15:34

Yurri Simon, zase jsi se vysmekl ošetřovatelce a utekl jsi zřízencům když tě vedli na latrínu a dostal jsi se k počítači.

Sifon 12/04/2022 - 15:49

:-) :-)

Yurri Simon 12/04/2022 - 18:01

Blbý, co..? Takovej “podraz” od Číňanů…. Holt ruSSáků už se štítí i šikmáci…. :)))

28 13/04/2022 - 04:57

Ty tu prdel svoji Vašku vůbec nepotřebuješ,protože ty tvoje sračky ti lezou přímo z tvé rudé posraně tlamy.kup si kolínskou vodu a napij se aby Haló noviny tolik nesmrďěly.

4beatles 12/04/2022 - 13:07

Rok 1968 nebyl na Vaše pozvání? Ale, ale… a co zvací dopis? A dopis 99 pragováků? A navíc: 23let trvající přítomnost vojsk SSSR Komunistické straně Československa vyhovovala, považovala ho za jakousi finální pojistku proti ukončení svého monopolu. Osobně jsem doufal, že Husák, nebo nějaká lokální stranická organizace nebo Rudé právo třeba v roce 1974, 1979, 1981, 1982 nebo 1985 prohlásí: děkujeme sovětští přátelé, kontrarevoluce byla poražena, můžete jít domů, KSČ už to tady zvládne sama, je na to dostatečně silná a ideologicky a kádrově vybavená. Ale nic takového se nestalo: KSČ se bála, že se bez sovětských vojsk sesype – a nakonec se sespala i s jejich přítomností (v roce 1989, kdy se při prvním větříčku KSČ položila a kdy ji mj. jen v českomoravském prostoru opustilo 900 000 Babišů, a jiných prověřených a nám za vzor dávaných příslušníků nadřazené kasty, kteří pak ihned začali dělat přesně to, co v čem předtím jiným občanům tak zuřivě bránili – vlastnit výrobní prostředky a podnikat. Takžkže, sovětská armáda, která odešla až v roce 1991, vám v konečném efektu byla na h*.(ouby) a vy*(bodla) se na vás…

svaty_vaclav 12/04/2022 - 11:18

Něco střípků ze života Václava Havla, který nechtěl už více žádných vojenských paktů a cizích základen do Československa. Byl to myslitel a celý svět nám Havla dodnes prý závidí. ………. Ohnutá záda před Svatým Vítem / Postava menší, zcuchaná kštice / Kdo se tu potácí? Kdo to tu zvrací? / To náš pan prezident Havel se z Vikárky vrací.

Jaroslav Prchal 12/04/2022 - 12:06

svaty_vaclav – To jsi zase někde něco vyštrachal a máš z toho Vánoce, viď, hňupe.

doxa 12/04/2022 - 14:10

A kde máš pokračování toho tvého eposu, Vašku? To jsi mě zas zklamal.

svaty_vaclav 12/04/2022 - 14:26

doxa už je spokojený, umyli mu přirození vlažnou vodou. doxa to každému doporučuje, dělá mu to prý moc dobře, ústavní ošetřovatelka a zřízenci.

doxa 12/04/2022 - 14:28

Ale Vašku, to se ti vůbec nerýmuje.

Yurri Simon 12/04/2022 - 15:02

To je ale kokot, co..? :-)))))

svaty_vaclav 12/04/2022 - 15:30

Tyto příspěvky nejsou pro blby jako jsi ty Yurri Simon, takže vychladni a zapadni zpátky do svého klecového lůžka a čekej až tě vyvedou ústavní zřízenci na latrínu.

Jaroslav Prchal 12/04/2022 - 10:23

Kojzarova ubohost roste geometricky s blížícím se zánikem deníku HaNo. Jako by chtěl ještě uplatnit všechnu svou jedovatost nastřádanou po pádu komunistického režimu. Počínaje přejmenováním funkce paní Černochové na ministryni války až po věčně omílaná slova Václava Havla, že už nikdy nevstoupíme do žádné aliance. Havel svůj idealistický názor velice záhy revidoval a navíc ho vyslovil ve zcela jiné politické situace. Změny v tehdejším SSSR a jeho následný rozpad vytvářely vskutku předpoklad “konce civilizace”. Nejen současná vyhlazovací válka Ruska na Ukrajině, ale i vyhrožování prezidenta Putina a jeho nohsledů vytváří zcela novou realitu. Paní Černochová jako ministryně obrany suverénního státu může samozřejmě přijet za našimi partnery s jakýmkoliv návrhem a oni ho budou buď akceptovat nebo nikoliv. To jen za Kojzarových “zlatých časů” se čekalo, až jak Moskva pískne. Ale jak se svět vyvíjí, včera už bylo na zřízení americké základny pozdě.

svaty_vaclav 12/04/2022 - 11:33

Jaroušku Prchale, ten tvůj slohový výtvor….. četl jsi to po sobě? Takové bláboly může vyplodit jen vůl tvého formátu. Kdo zmocnil krvelačnou válečnici Černochovou, aby do republiky přitáhla cizí okupanty? Bylo o tom snad nějaké referendum? Bylo snad referendum o tom, že budou zdarma rozdávány naše zbraně hordám fašistů na Ukrajinu? Jaroušku Prchale ty náš malý kreténku, máš v hlavě tu správnou pravdolásku a Havlovu opici. Chlastej chlapče dál a zvracej sem tvou pravdolásku.

Jaroslav Prchal 12/04/2022 - 11:50

SVATY_VACLAV – Blbec mě neurazí, kdyby se pominul, Pepku. Vyskoč a zameč, dám ti bůra.

svaty_vaclav 12/04/2022 - 11:59

Jaroušku Prchale není mým úmyslem tě urazit, jen komentuji co vidím. Jestli tě to urazilo tak je to jen záležitost tvé hlavy. Komentářům na moji adresu se jen směji a nechávají mě v klidu. Ale piš je klidně dál, uleví se ti.

Yurri Simon 12/04/2022 - 14:41

Kolikrát jsi propadnul na základce, ty jelimane..? :))
Vlastně ty tam ještě asi pořád budeš, co – dle tvého “humoru..” :)))

doxa 12/04/2022 - 15:35

Ale Venoušku, vždyť si můžete uspořádat referendum na pokoji.

NINO 12/04/2022 - 09:49

NE ZÁKLADNÁM! Pamatuji si nábor nových členů KSČ po roce 1949, kdy na návrh KG, aby strana byla silná začal nábor nových členů. Sice bylo vydáno heslo: Důvěřovat, ale prověřovat. První výsledek se dostavil v roce 1962, kdy sám prezident Novotný v čele kriminalistů, zatýkal prvního antikomunistu Baráka, ministra vnitra. Za ekonomickou kriminalitu dostal 18 let a byl mu zabaven majetek. Další byl Šejna. A další hejna antikomunistů organizovali pražské jaro. Rekonstrukce socializmu byla potřebná, ale za předpokladu, že za ni bude bojovat celá internacionála. Tehdy se ve společnosti ale zrodilo: Hop, hop, hop. kdo nechce Tito A. magoři zapomenuli, že byly uzavřeny vojenské smlouvy LDS o společné obraně. (Kruhová obrana). Přesto sabotovali svolávané porady komunistických stran. Divili se převelice. Byl to ale předvoj sametu. A obrovská rusofobie.

Velký Max 12/04/2022 - 09:45

Již první komentář k možné akci „PŘESOVOMOŠNOV“, která jaj se ukazuje zaskočila i samotnou americkou administrativu, z pera Kojzara nemá chybu. Zdá se, že autor, což u historika překvapuje, nezná dopis nikdy nepotrestaných vlastizrádců Aloise Indry, Drahomíra Koldera , Oldřicha Švestky, Antonína Kapka a Vasila Bilaka ze srpna 1968 adresovaný Leonidu Brežněvovi s výzvou o pomoci všemi prostředky proti údajné hrozící „kontrarevoluce v Československu“. Výše jmenovaní dopis sesmolili rusky a předali jej adresátovi na WC bratislavského hotelu SOREA. Dopis byl objeven v roce 15. července 1992 ve Státním archivu Ruské federace, zapečetěný s datem 25.září 1968. Byl okamžitě převezen do Prahy otištěn a pravost podpisů vlastizrádců potvrzen Kriminalistickým ústavem tehdejší ČSFR.

Josef Kořínek 12/04/2022 - 10:04

Velký Maxi, při vašich nekonečných znalostech jistě víte, že vlastizrádcům až moc často vše projde. V to určitě doufá i naše současná vláda,

Velký Max 12/04/2022 - 11:39

Pravděpodobně vám uniklo, že jsem reagoval na Kojzarovu nebetyčnou lež z úvodního odstavce: “Ani jeden z těchto pobytů tu nebyl na naše pozvání.”. To, že v v “českomoravské kotlině” vlastizrada poměrně často dotyčným prochází a může znamenat i “koryto” není pane Kořínku nic objevného

Josef Kořínek 12/04/2022 - 16:58

Maxi, pamatuji vpád vojsk VS, pamatuji konkrétní lidi a jejich až nepříčetné chování, když těm vykuleným vojákům nadávali, zapalovali tanky pod zadky a pod. “hrdinské” činy, aby už za pár týdnů s nimi byli “jedna ruka” při handlování benzínu za vodku, později pak uzavítali kšefty se sklem i zlatem. Ti samí pokrytci pak jásali, když je “Kocáb hnal odtud”. No a ti samí dnes trojčí v Halonovinách už jen při vyslovení “Rusko”. Zkrátka – šmejdi dříve, šmejdi dnes.

doxa 12/04/2022 - 09:36

” a sovětská vojska po podivně chápané omezené suverenitě států Varšavské dohody sem přišla po 21. srpnu 1968″ Jen škoda, že to autor nepublikoval ještě coby zastupující šéfredaktor Rudého práva.

Josef Kořínek 12/04/2022 - 09:53

Doxo, je škoda, že jste to, coby pozorný a vytrvalý čtenář Rudého práva, autorovi nevytknul hned tehdy

rosi -SPR 12/04/2022 - 19:40

Jak je možné ,že občané se měly lépe .Vše nám patřilo zdroje ,energetika i ty závody .prodávaly se technologické celky.Dnes jen montovna vývoj zrušen.Max přebírání technologie jenž je zastaralá.O soběstatečnosti v základních komunitách není třeba hovořit.Moji předci se musí v hrobě otáčet kam jsme došly.Vláda jenž prohlásí že tu není pro občany.To je dost silné kafe a měla by podat demisi.Ale oni si rybník nevypustí .Musíme je vymlatit cepy.

Josef Kořínek 12/04/2022 - 09:20

Čekám, jaká “debata” nastane po přečtení článku pana Kojzara. Jistě se ozvou zde známí a osvědčení kritici jeho názorů. Jenže – najdou něco, co nebude, jako obvykle, úplně od věci?

Sluka 12/04/2022 - 09:14

Soudruhu prý ste si rusy pozvali. Já tedy ne. Kdo o tom rozhodoval?

Josef Kořínek 12/04/2022 - 09:37

Sluko, krom tří hrubých pravopisných chyb ve větě o šesti slovech, nic pozoruhodného jste nepředvedl.

NINO 12/04/2022 - 10:02

Rozhodovala o tom schůzka komunistických stran, než se RA a armády WS daly na pochod,

jmarek3 12/04/2022 - 09:01

Zřejmě si naše země musí vypít kalich pravicové hořkosti až do dna ,pak se bude naše země vracet do normálu.

Josef Kořínek 12/04/2022 - 10:12

Pane Marku, kéž byste měl pravdu. – I když, co je “normál”.

psy_cho 12/04/2022 - 10:31

Ale už nikdy, do komunistického normálu, tam byste takový příspěvek proti vládě napsal jen jednou, pak byste seděl v base. Vy tu demokracii znásilňujete a zneužíváte je lžím.

psy_cho 12/04/2022 - 11:53

Soudruhu, proč jste takové články nepsal po roce 1968, kdy nás okupoval rusák a dělal tu jen bordel a zbyla po něm spálená země a komunisti vašeho ražení, vás kolaboranty a pátou kolonu měli vzít s sebou do země, která je pro vás “nepřekonatelným” vzorem.

svaty_vaclav 12/04/2022 - 12:38

Pročpak lžeš kreténku? Na tu tvoji po socialismu “spálenou” zem se s radostí vrhnul Západ a do mrtě ji vydrancoval s pomocí československé pravdoláskové kolaborace v čele s Havlem. Kde se ve spálené zemi vzalo tolik miliardářů, to mi vysvětli? Dnešní kolaborace aby si udržela majetky si na pomoc zve cizí okupanty.

Yurri Simon 12/04/2022 - 15:11

Tak ještě jednou pro natvrdlého_vénu:

RuSSáci sem vtrhli v noci jako zloději, s půlmilionovou armádou šikmookých primitivů, kteří tady valili bulvy na jim neznámé vynálezy – jako lednička, žehlička, mixér, pračka..

USA je náš spojenec, který, když tady bude, tak na pozvání, a bude vítán, jako záruka toho, že nám se už ruSSák nebude strkat ten jeho fašistický rypák.

Rozumněl jsi tomu, ne-bo ti to mám nap-sat hod-ně po.ma-lu, ty přibržděnče..? :))

Josef Kořínek 12/04/2022 - 17:19

psy-cho – Sice nevím, komu ta vaše “duchaplná” poznámka patří, ale protože vím, že hlupáci tady neví, co to slovo soudruh znamená a říkajé tak každému, kdo nesdílí jejich “myšlení”, odpovím. – V tom r. 68 jsem na konferenci přednesl podobnou řeč. Nezavřeli mě za to, Sice mě za pár týdnů vyhodili z práce, ale to tenkrát byla spíš pochvala za odvahu.

psy_cho 12/04/2022 - 21:57

Autorovi článku, mi to v mobilu skáče jak chce. Hrdina, tohle měl psát v po roce 1968.

Josef Kořínek 13/04/2022 - 08:49

Psy-cho, to neskáče v mobilu, ale v hlavě.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.