Premiér Fiala urazil své občany

od redakce

Sobotní (3. září 2022) protivládní demonstrace na Václavském náměstí se podle neoficiálních informací policie zúčastnilo 100 tisíc lidí, ačkoliv údaj pro Českou televizi byl pochopitelně o 30 tisíc snížen. Kolik lidí se dívalo na živý stream na internetu, nelze ani odhadnout. A premiér Petr Fiala označil tyto lidi za proruské živly, které podlehly dezinformacím, a organizátory za lidi řízené ruskou propagandou. Zapomněl, že hlavní motto protestu bylo Česká republika na 1. místě. Fiala tímto i dalšími komentáři v ČT a v jiných médiích urazil tisíce účastníků a sympatizantů, kteří především žádali a žádají urychlené řešení energetické krize.

Celé Václavské náměstí bylo prorostlé lesem českých národních vlajek a nikdo nebránil (a pořadatelé to zdůraznili) nikomu přijít třeba s ruskou, ukrajinskou nebo americkou vlajkou. Ty však nikdo neviděl, na demonstraci šlo především o české občany a jejich zájmy, na které Fialova vláda zvysoka kašle a nyní se uchýlila k ubohým urážkám nejen z premiérových úst, ale také od ministrů Síkely či Jurečky. Co si to tito pánové dovolují vůči nám, občanům ČR? Co to vykládají za nesmysly, že je nám potřeba nastalou situaci vysvětlovat, proč máme megawatthodinu za 20 tisíc a ruský plyn dodávaný přes německé překupníky čtyřikrát dražší, než by stál při přímém kontraktu? Zřejmě si myslí, že jsme stádo ovcí. Věc je ovšem zcela jasná: Fiala a spol. postupují podle not zahraničního kapitálu. Teď už jsou v úzkých a ani nevědí, jakou zdržovací taktiku zvolit, aby zabránili sociálním bouřím.

Už i Fialovi straničtí kolegové (mj. jihočeský hejtman Martin Kuba) pochopili, že je pět minut po dvanácté, a označili jeho výroky na adresu demonstrantů za »nešťastné«. Ony nejsou nešťastné, ale přímo urážející české občany. Už proto by měl Fiala okamžitě rezignovat. Tvrdit, že »interpretace událostí, které jsem já měl zatím možnost vidět, ukazují na silně proruské postoje, a podle mě to neodpovídá tomu, co jsou zájmy České republiky a našich občanů«, je drzost. Pane premiére, právě naopak, demonstranti dali na Václaváku najevo, aby vláda hájila zájmy ČR a českých občanů! Vy to však neděláte, protože vlastně ani jako parta amatérů a ekonomických diletantů nemůžete. Lidé od jednoho z vystupujících dostali na vybranou, zda jsou tito politici hloupí, navedení, nebo zaplacení. Shodli se na třetí možnosti, protože takovou paseku a devastaci ekonomiky nemohou udělat ani hloupí, natož navedení.

Na stranu neschopné vlády přispěchali aktivističtí novináři, novodobí Krychtálkové, Lažnovští či Vajtauerové. Například Alexandr Mitrofanov z Novinek. Jeho komentář k akci je prostě ostudný. Všem ale vévodí Pavel Šafr, který napsal na webu Forum24, že polovinu Václavského náměstí zaplnila »fašistická spodina Putinových přívrženců«. A na závěr svého nenávistného komentáře uvedl: »Máme tu nebezpečnou extremistickou sílu: proruské fašisty, kteří se zaklínají českým vlastenectvím. Přitom jde o exemplární zrádce národa a naprosto primitivní spodinu společnosti. Stačí se na ně podívat.« To už je tedy hodně silné kafe a bývalý šéfredaktor MF Dnes by měl tyto výroky doložit. Šafr píše o tom, že největší české náměstí bylo zaplněno jen z poloviny. Také lže, bylo plné. Na Šafra už bylo ostatně podáno trestní oznámení, ke kterému se připojují stovky českých občanů. Ostatně dnes se na obhajobu Fialovy vlády lže už naplno, bez ostychu, v novinách, na »spřátelených« webech, v České televizi a Českém rozhlase. Tato média těmito články naopak rozeštvávají společnost.

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

8 komentáře

svaty_vaclav 16/09/2022 - 18:55

Sledujte @neCT24

Tak do diskuse Naší Pravdy už začal psát infantilní antikomunistický sexuální úchylák a sexuální deviant svoje sexuální fantazie, typický antikomunista. Naše Pravda má opravdu široký záběr a umožňuje každému antikomunistickému úchylákovi ukájet zde svoje skryté sexuální touhy; dotyčný úchylák se jistě ve svých sexuálních fantaziích představuje s Václavem Havlem, jinak to nevidím.

Sledujte @neCT24

Ramba 16/09/2022 - 18:39

Miluji Putina a učím se rusky!

svaty_vaclav 16/09/2022 - 13:52

Sledujte @neCT24

Yurri Simon je místní proukrajinský drban, který tady v Naší Pravdě lže a trhá si játra za stejné drbany z Ukrajiny, kteří škemrají poníženě o zbraně u USA a NATO. Ukrajinci to pros*írají na všech frontách a Yurri Simon se tady raduje jako správný chovanec ústavu. Nekazte mu radost, je to jeho jediná než ho zase odvedou zřízenci podělaného na latrínu. Yurri Simon má krušný život ve svém proukrajinském nadšení.

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 16/09/2022 - 16:30

To už si psal 4x, ty blbane. Zkus něco originálnějšího, ať se alespoň zasmějem. Ten tvůj “humor” ze základky moc nezabírá, navíc ty tvoje neustálé zmínky o latrínách vzbuzují dojem, že jsi nejenom přibržděn, ale navíc i koprofil. :))))))))))

svaty_vaclav 16/09/2022 - 17:04

Sledujte @neCT24

Yurri Simon, ty jsi zase utekl zřízencům cestou na latrínu a dostal ses k počítači. Piš rychle než tě zase zavřou do klecového lůžka, ty ústavní blbe.

Sledujte @neCT24

Venoušku přestaň si ho honit 16/09/2022 - 18:39

Tytyty

svaty_vaclav 16/09/2022 - 18:55

Sledujte @neCT24

Tak do diskuse Naší Pravdy už začal psát infantilní antikomunistický sexuální úchylák a sexuální deviant svoje sexuální fantazie, typický antikomunista. Naše Pravda má opravdu široký záběr a umožňuje každému antikomunistickému úchylákovi ukájet zde svoje skryté sexuální touhy; dotyčný úchylák se jistě ve svých sexuálních fantaziích představuje s Václavem Havlem, jinak to nevidím.

Sledujte @neCT24

Yurri Simon 16/09/2022 - 13:08

Na podiu stáli lidé, kteří se tím, že vidí svět ruSSáckou, agresívní optikou, ani v nejmenším netají.
Ano, tu demošku svolali pro-ruSSáčtí kolaboranti.
JInak, když bylo na Letné 400.000 lidí, demonstrující proti Babišovi, vyřvávali jste všude něco o tom, že demonstrující neuznávají demokratickou volbu. A že volby skončili jasně. Takže – nějakých 70.000 na Wenzlu znamená naprosté hovno – a respektujte volby, soudruzi. Nazdar.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.