Putin a státní ideologie

od redakce

Nedávno jsem si přečetl článek jednoho známého komentátora s ruským jménem i příjmením, který ovšem nehájí zájmy své země. Píše o tom, že ruský prezident chce předložit a podepsat výnos o státní ideologii Ruské federace. Proto jsem zbystřil a řekl si v duchu, že i po každodenním ignorování tohoto autora si tentokrát přečtu jeho komentář.

A udělal jsem dobře. Citoval zde prezidenta Vladimira Vladimiroviče Putina. Tedy vám též část překládám.

»Úsilí, které vyvinula Ruská federace za účelem rozvoje duchovního potenciálu země, vedlo ke zvýšení pospolitosti lidu RF, k uvědomělosti občanů ohledně nutnosti zachování a upevnění tradičních hodnot tváří v tvář globální hodnotové krizi, jež vede ke ztrátě, kterou utrpí lidstvo, jež přijde o tradiční duchovně mravní orientační body a morální zásady.

Tradiční hodnoty ohrožuje činnost extremistických a teroristických organizací, kroky USA a jejich spojenců, transnárodních korporací, zahraničních neziskových organizací. Ideologické a psychologické působení na občany Ruska vede k nastolování soustavy idejí a hodnot, která je cizí pro lid RF a ničivá pro ruskou společnost a která obsahuje kult sobectví, nepostižitelnosti, nemravnosti, popírání ideálů vlastenectví, služby Vlasti, pokračování rodu, tvořivé práce, pozitivního přínosu Ruska světové historii a kultuře. Aktivita nositelů destruktivní ideologie je v objektivním rozporu s národními zájmy Ruské federace.« Dále prezident Putin pokračuje…

»Pro pořádek přidám hodnoty vyžadované pro státem stanovený vzorec chování a také ty, které budou znamenat porušení závazné ideologie. Kladné: život, důstojnost, lidská práva a svobody, vlastenectví, občanské postoje, služba Vlasti, odpovědnost za osud Vlasti, vysoké mravní ideály, pevná rodina, tvořivá práce, přednost duchovního před hmotným, humanismus, milosrdenství, spravedlnost, kolektivismus, vzájemná pomoc, vzájemná úcta, historická paměť, propojenost generací, jednota národů Ruska.« A tady vyjmenovává naopak záporné hodnoty, které jsou obecně vzato hodnotami Západu. Jsou to »kult sobectví, kult nepostižitelnosti, kult nemravnosti, popírání ideálů vlastenectví, popírání ideálů služby Vlasti, popírání ideálů pokračování rodu, popírání ideálů tvořivé práce, popírání ideálů pozitivního přínosu Ruska světové historii, popírání ideálů pozitivního přínosu Ruska kultuře.«

Nakonec tento komentátor připomíná článek 13, odstavec 2 ruské Ústavy, který zní: »Žádná ideologie nesmí být stanovena jako státní nebo závazná.« Otázka zní, kdy tohle bylo do ústavy přijato a kdo měl na tomto zájem, a za další, co je vůbec špatného na tom, že byť jako státní ideologie se prosazují morální a skutečně vlastenecké hodnoty?

Západ nám vnutil hodnoty své už před více jak 30 lety, které přinesly do Evropy války, teroristy a amorální přístup. Takže alespoň víme, v zájmu koho tyto mediální hvězdy pracují.

Roman BLAŠKO

Přečtěte si další články

6 komentáře

fronda 04/02/2022 - 23:15

Vladimír Putin se mýlí. Nejde o “USA a jejich spojence”, ale o americký režim a jeho vazaly. Jedním z nejservilnějších vazalů je samozřejmě pražský režim.

PetJednaLenin 05/02/2022 - 01:46

Výpověď ve sněmovně daly uklízečky, které mají na starost úklid jednacího sálu, protože nechtějí uklízet slinty předsedy SPD Okamury. „Tak na tohle seru, tohle já uklízet nebudu!“, prohlásila 43 letá Marie. „Když jsem tam vešla, brodila sem se až po kolena v Okamurových slintech”. Představte si, že by například Babiš začal kromě bloudění po výborech konečně chodit do práce. “Za to mi tahle práce fakt nestojí”.

fronda 05/02/2022 - 23:24

Co naděláme, taková je práce poslanců. Proto se Parlament tak jmenuje. Okamura to pochopil. Na rozdíl od bývalých poslanců za KSČM, dodávám sebekriticky.

ANNA 04/02/2022 - 18:14

Romane Blaško,dozvěděla jsem se,že s vami mluvil jeden člen AA teamu SV a předložil myšlenku,že bychom mohli spoleçne napsat gusudaru Putinovi o tom PNZ ,zda by nam neschvalil PROGRAM NARODNI ZACHRANY to je to ono pravo (PNZ)
a zacranit tak pad našeho nynějšsiho režimu,.
Je pravda,že pak se na vašem čisle redakce všichni začali schovavat?
Už jste si přecetl PNZ? Mohli bychom společně roztočit boži mlyny,ktere fakt jedou pomalu!Kolo dějin čceká!
Co vy na to šefe?

Velký Max 04/02/2022 - 10:11

Poznámka šéfredaktora Haló novin, ve které v úvodu sděluje čtenářům koho komentáře nečte a ignoruje dokazuje pouze to, že komunisté jsou skutečně “lidé zvláštního ražení”. Jde o Alexandra Mitrofanova a v tomto případě o jeho komentář : “Kreml chystá jednotnou ideologii pro Rusy”. Pointou tohoto komentáře je otázka čtenářům a posluchačům Českého rozhlasu, ze které doby, text ( za jehož autora Blaško označuje Putina) pochází.. Mitriofanov konstatuje , že pokud si čtenář nebo posluchač myslí, že jde o nějaký zaprášený dokument z nejtemnějších dob Sovětského svazu, je zcela mimo. Jde o návrh výnosu prezidenta Vladimira Putina, který připravilo ruské ministerstvo kultury. Název je “O ustanovení Základů státní politiky ve věci zachování a upevnění tradičních ruských duchovně mravních hodnot.” Komentář logicky končí poukazem na fatální rozpor s článkem 13 odstavcem 2 Ústavy Ruské federace, který zní: „Žádná ideologie nesmí být stanovena jako státní nebo závazná.“Ruské federace”. PS: Čtenost a sledovanost médií úzce souvisí s kvalitou a objektivitou novinářů, což je historický hendikep Haló novin.

fronda 04/02/2022 - 23:22

Západ je ten, kdo má jedinou ideologii a násilím ji vnucuje celému světu. Jde o ideologii spojenou s pojmem “liberální demokracie”, navzdory všem tvrzením v ústavách a mezinárodních smlouvách ohledně pluralismu.
Ve skutečnosti Západ samozřejmě chce jenom loupit a dobývat, jak má po staletí ve zvyku, ale pokrytecky se zaštiťuje “hodnotami”.
Jedinou obranou proti vnucování těchto “hodnot” je silná armáda.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.