S generálem pro vajíčka

od redakce

Světová média si nás opět všimla. Ten amatérský záběr z polského tržiště jsem si pustil několikrát. Nevěřil jsem tomu. Ale skutečnost je ještě horší, směje se nám celý svět. Pan armádní generál Pavel jezdí nakupovat na polský trh! Česká média jsou zticha, soudci morálky strčili hlavu pod koberec. 

Co říci, zvolili jsme si prezidenta, jakého jsme chtěli. Fešný generál a ještě spořivý, dokonce ví, kde se dobře nakoupí. Nedávno byl amatérským fotografem generál zachycen v polském městě Kudova Zdroj i s nákupní taškou a s manželkou. Není to nic neobvyklého, do Polska jezdí nakupovat již řadu let statisíce Čechů. Je tam lacino, a tak proč utrácet peníze doma a ještě při 20% inflaci. Do auta natankují plnou nádrž, k ní ještě plný kufr potravin, oblečení, asi i alkohol, cigarety… Pan generál možná i poradí, v kterém stánku mají slevu pro Čechy. Nakupující z Čech se radují, jak dobře nakoupili, trhovci zase, jak dobře prodali. No nekupte to za ty laciný peníze.

Panu generálovi asi ještě nikdo neřekl, že volební kampaň už dávno skončila a že není důvod se předvádět publiku na polském tržišti. Budoucího prezidenta České republiky není hodna jeho fotografie s nákupní taškou a je jedno, zda u ošatky vajec, bůčku nebo u staženého králíka. Role prezidenta to prostě nedovoluje. Spořivý pan generál nic neušetřil, ba právě naopak. Z ostudy má teď kabát. Ostudu má i Česká republika. Jak by asi »řádila« pravicová česká média při daleko menším průšvihu prezidentů Zemana, či Klause? Byli by skandalizováni, vláčeni v médiích, mluvilo by se o jejich odvolání…

Po té ostudě se Česká republika propadla v pomyslné tabulce o nějaký ten stupínek níže. Ten ještě nedávný jásot vítězů dostal pořádnou trhlinu. Co se stane? Zcela nic! V médiích bude ticho, budou  dělat, že se nic nestalo. Ministr pokladny to svede opět na Babiše, že on zvedl ceny potravin, a proto naši lidé jezdí nakupovat vajíčka, klobásy, mrkev do Polska, nebo že generál se chtěl osobně přesvědčit, zda polské potraviny jsou vhodné pro naše důchodce. Také pan premiér se oklepe, v Bruselu ho budou nadále plácat po ramenou, jací jsme to kabrňáci, ale za rohem budeme za šašky Evropy.

Jaké je vládní řešení z tohoto maléru? Rychle zapomenout na tu ostudu, předhodit lidu jinou oběť a rychle najít hrdinu, který půjde na Hrad k panu prezidentovi s tím, že nemůže chodit po polském trhu s nákupní taškou a nakupovat vajíčka, králíka, či klobásy. Také chalupářskou bundu bude muset nechat na chalupě. I školáček ví, že prezident Petr Pavel není nějaký Petr nebo Pavel z Horní Dolní, který si na rozdíl od prezidenta může vyrazit do Polska pro laciná vajíčka či pro staženého králíka. Ty lacinější vajíčka ani ten králík za tu ostudu nestojí!

Přemysl VOTAVA

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.