Schizofrenie Milionu chvilek

od redakce

Milion chvilek pro demokracii dal o sobě po delší době vědět. Před městský soud v pražské Spálené ulici umístil tento spolek vězeňskou klec pro Andreje Babiše, jenž se dostavil k soudu projednávajícímu případ Čapí hnízdo. Nechme stranou, jak soud s expremiérem dopadne, ale pozastavme se u spolku, který organizoval před třemi roky demonstrace tu proti ministryni spravedlnosti Benešové, tu proti Babišově vládě. Vždy s plamennými hesly o demokracii. Copak asi nyní dělá pan nedostudovaný teolog Mikuláš Minář, tehdejší hlavní tvář Milionu chvilek? Myslel si, že je ohromně populární a uspěje v politice. Založil hnutí PRO lidi, a když z transparentního účtu utratil v předvolební kampani šest milionů korun, tak si dal bobříka mlčení. Nakonec hnutí ani nešlo do parlamentních voleb.

Později napsal na Facebooku, že prý ty miliony »přetavili v masivní oslovování lidí v ulicích a na sociálních sítích«.

Nějak nyní »strážce demokracie a transparentnosti« postrádáme na protestech, kde by stáli po boku občanů nespokojených s nečinností vládní garnitury. Naopak se potvrzuje ono známé rčení »Mouřenín splnil úkol, mouřenín může jít«. »Chvilkaři« tak vehementně pomáhali tzv. demokratům, že parlamentní volby vystřelily do čela pětikoaliční vlády Petra Fialu. Ten jim ani nepoděkoval, možná tajně za organizaci tehdejších protivládních demonstrací. Tedy je logické, že Milion chvilek teď nebude totéž organizovat proti svým minulým podporovatelům.

A tak se »chvilkaři« nyní zmohli jen na klec pro nenáviděného Babiše. Postrašit Fialovu vládu nějakou demonstrací v plánu není, že ano, paní tisková mluvčí Hano Strašáková?

Vlastimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

7 komentáře

fronda 25/09/2022 - 20:10

A je to vůbec pravda? Nebo zase jen další ubitý student Šmíd?

fronda 25/09/2022 - 14:12

Tak v tom případě ANO 16,6 %, ODS 3,6 %, Okamurovci 2,5 %, lidovci 2 %, ČSSD 0,8 % …

fronda 23/09/2022 - 22:26

Hnědalova vláda podporuje represivní a nedemokratický kyjevský režim, potlačuje svobodu slova, nechává vyhazovat lidi z práce… kde jsou všichni ti “bojovníci za demokracii”?

fronda 24/09/2022 - 21:29

Je to lepší, než tvoje senilní příspěvky.

fronda 23/09/2022 - 22:22

To jsem nepsal.

Rudý vítr 23/09/2022 - 16:41

Radus klid už mám odvoleno,volil jsem slušné, poctivé a pracovité lidí z KSČM tak a zítra na zahrádku.Cest práci soudruzi ❤️

Rudý vítr 23/09/2022 - 14:46

Volím KSČM nic krásnějšího jak naše strana která se stara o blaho pracujícího lidu.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.