Jací jsou lidé, taková je diskuze

od redakce

Další vydání přílohy mladých je na světě! A ještě než si pro něj dnes – v úterý – dojdete do trafiky nebo poštovní schránky, přečtěte si úvodní slovo vedoucí redaktorky:

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

úplně na začátek bych vám chtěla poděkovat za úžasné zprávy, které od vás dostáváme a které jsou opravdu velmi povzbudivé. Speciálně zdravím soudruha Jana z Konárovic, soudružku Věru z Plzně, soudružku Ludmilu z Prahy – Řep, soudruha Mirka z Břeclavi a v neposlední řadě Ladislava z Nového Jičína. Ono se to nezdá, ale i prosté slůvko uznání, přátelská kritika, zkrátka jakýkoliv projev zájmu, dokáže nabít člověka optimismem a posílí ho v jeho snažení. Proto buďme k sobě i v dnešních náročných časech pozorní a projevujme zájem o druhé, i když nám tvrdí, že se máme starat hlavně sami o sebe. Není totiž jen otřepanou frází, že v jednotě je síla. Někdy je ale samozřejmě těžké tuto myšlenku realizovat. Stačí se rozhlédnout po levicové politické scéně a každému musí být jasné, že nás mají na lopatě. Tříštíme síly na vzájemném nesouhlasu v kulturních válkách a k té skutečně materialistické podstatě současných společenských problémů se nedokážeme prokousat, přestože bychom záhy zjistili, že se na ní shodneme. Vždyť 21. února to bude 174 let, kdy jí jasně definovali a pojmenovali autoři v tehdy čerstvě vydaném Komunistickém manifestu. A u té třídní podstaty konfliktu bychom měli naše společné dialogy napříč levicí zahajovat i končit. Ovšem slovy Marxe stále platí, že jací jsou lidé, taková je diskuze. Začít tedy musíme opět sami u sebe a vlastního rozvoje a vzdělávání. Proto jsem moc ráda, že do přípravy každého dalšího vydání VIZE mladých se zapojují noví a noví mladí lidé. Že je práce pro přílohu Haló novin nutí věnovat se studiu, přemýšlet o souvislostech, vyhledávat nové informace k různým tématům, číst a psát.

Dnešní vydání se hodně věnuje současným kulturním počinům, jako je nový seriál České televize Industrie mapující rozvoj průmyslové výroby v našich podmínkách. Zajímavý je i veřejně značně diskutovaný jihokorejský seriál Hra na oliheň, který jedni považují za zdařilou kritiku kapitalismu, druzí za nebezpečný návod k násilí mezi mladistvými. Hráči počítačových her jistě ocení recenzi dlouho očekávaného »komunistického Sim city«. Zajímavý je i nově objevený a zatím nikdy nepublikovaný dopis popisující důsledky bombardování Prahy americkými letouny, který jako první otiskujeme. Věřím ale, že každý si v naší VIZI mladých najde to svoje.

Příjemné čtení.

Petra Prokšanová, vedoucí redaktorka

Přečtěte si další články

1 komentář

Gartouzek 15/02/2022 - 13:31

Jen v té VIZI nevidím pořádnou vizi.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.