Český protest zemědělců – sto traktorů na hranicích!

od redakce

Protesty zemědělců nejsou jen německou záležitostí. Ti po celý týden tisíci traktory blokovali mnoho velkých měst, silnic i hraničních přechodů. Nebyli v tom ale sami. Podpořit je přijeli i zemědělci z Polska, Slovenska i Maďarska. Připojili také naši zemědělci, kterým vadí nejen špatná podpora zemědělství ze strany vlády v čele s premiérem Petrem Fialou. Problém v agropodnikání totiž není jen lokální, Německý, ale tlaky vyvolané evropskou unií dopadají na všechny země Evropské unie.

K protestům se v pondělí 15. ledna přidali i Češi. Zemědělci z Chomutovska se rozhodli aktivně vyjádřit nespokojenost se směřováním zemědělství u nás a v EU, a zároveň vyjádřit nespokojenost s tím, jak se chová, jak vládne a kam naši zemi vede Fialova vláda!

Na protestní jízdu z Chomutova se vydalo 100 traktorů a několik nákladních souprav, které dorazily až na hraniční přechod Hora Sv. Šebestiána. »Doufám, že to je teprve první vlaštovka. Že i ostatní společenské organizace a hlavně odbory dají Fialově vládě najevo, že nám není jedno, co s naší zemí a s námi provádí!« prohlásil Jaroslav Komínek, zastupitel Ústeckého kraje a statutárního města Chomutova (KSČM). Za akcí stojí v první řadě Krajská hospodářská komora Chomutov. »Bylo by vhodné, aby příště bylo traktorů ještě více! Aby se sjeli z celé republiky a aby cíl byl u Úřadu vlády! Mimochodem hodilo by se, kdyby už nějakou činnost konečně ukázaly odbory, jejichž dobře situovaní bossové zřejmě zapomněli, co je jejich úkolem!« dodal Komínek.

Více informací o protestu přineseme ve čtvrtečním tištěném vydání Naší pravdy.

(hel)

FOTO – Jaroslav KOMÍNEK

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.