Dvacet let práce LKŽ Hodonín

od redakce

Prosinec byl pro náš Levicový klub žen v Hodoníně významnou připomínkou. Před 20 léty jsme se dohodly a založily tento ženský klub s přáním udělat ještě něco pro ostatní a také pro nás.

Bylo nás v té době 54 žen a s elánem jsme se pustily do práce. Podařilo se nám vyrobit 100 panenek, které jsme zaslaly UNICEFU pro záchranu dětí v Africe. Tato akce se setkala s velkým úspěchem. Poděkování jsme dostaly nejen přímo od UNICEF, ale také od rodičů, kteří panenky koupili a udělali tím radost i svým dětem.

Dalším našim počinkem se záměrem udělat něco pro druhé, byly naše návštěvy Dětského domova u nás ve městě. Vánoce a také Velikonoce se staly důvodem, proč jsme děti navštívily a předaly jim dárky nejen kupované, ale také vyrobené v našem klubu.

Rozvinula se také spolupráce s dětským oddělením naší nemocnice, kdy jsme pro nemocné děti pomáhaly dokončovat práce na panenkách, které nemocné děti dostávaly od zdravotního personálu s přáním, aby panenka pomohla k uzdravení.

Tuto činnost pro děti jsme vykonávaly několik let. Postupně nás však ubývalo a to nás donutilo činnost omezit a více se věnovat našim zálibám a požadavkům. Činnost všech žen v klubu byla opravdu velmi široká a dnes si ji připomínáme prostřednictvím naší krásné klubové kroniky.

Nic ale nekončí. Pokud to půjde a bude nám sloužit zdraví, budeme se dále scházet, protože jsme si za ta léta zvykly jednou za 14 dnů se vidět, a také proto, že tyto schůzky obohacují náš život v době, kdy jsou již naše aktivity zdravotně omezené.

Dana PROKEŠOVÁ, předsedkyně LKŽ Hodonín

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.