Protest proti příkazu ministryně obrany

od redakce

Dne 21. července se konala v Libině mimořádná členská schůze Oblastního výboru Českého svazu bojovníků za svobodu Šumperk. Jediným bodem programu bylo projednání účasti členů naší organizace na pietním aktu k 80. výročí vypálení obce Český Malín na Volyni, který se konal v sobotu 15. července v Novém Malíně.

Starosta obce nás každoročně zve k účasti na uctění památky 374 obětí volyňských Čechů. Je krásnou tradicí, že věnce a kytice před jednotlivými uskupeními nesou příslušníci Armády České republiky. Bylo tomu tak i letos, bohužel s jedinou výjimkou. Před delegací OV ČSBS Šumperk nesl naši kytici uniformovaný člen místního Sboru dobrovolných hasičů.

Podle sdělení předsedy ÚV ČSBS Ing. Jaroslava Vodičky má armáda na přímý pokyn ministryně obrany vlády České republiky paní Jany Černochové zakázáno na pietních akcích nosit věnce a kytice ČSBS. Proti tomu vyslovuje mimořádná schůze OV ČSBS Šumperk protest a pokládá takové nařízení za urážku členů naší organizace a zneuctění památky 374 obětí Českého Malína.

Za OV ČSBS Šumperk Jiří NESÉT, předseda

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.