Televizní kanál pro důchodce?

od redakce

Tak se veřejnosti uvádí televizní kanál veřejnoprávní televize ČT3, která má v rámci úspor po Vánocích definitivně skončit. Není to vůbec prvně. Vedení tím vyhrožovala již několikrát a nikdy to zatím neudělala. Já pevně doufám, že tomu tak bude i tentokrát. Uvedu několik pádných důvodů.

Nový kanál České televize sleduji od jeho samotného začátku 23. března 2020. Určitě ne po celý den, ale jinak skutečně často. Postupně jsme si s manželkou našli hodiny, kdy tam vysílali pro nás zcela jedinečné pořady, které jinde nelze vidět. Líbí se nám využití bohatého archivu Československé televize, který umožňuje vysílat nepřetržitě zábavné, ale i dramatické pořady. My preferujeme ty písničkové a jenom dokazují, že hudba a písně prostě nestárnou.

Jaké další konkrétní přednosti má televizní kanál ČT3, proti těm jiným? Témuž úplně tady nejsou vysílány reklamy, které nás diváky tak otravují na těch soukromých televizích. A když už se tam nějaká reklama přeci jen objeví, tak jen mezi pořady a nikdy není vložena uvnitř vysílaného pořadu. To žádná diváky potěší. Přiměřená je délka pořadů, jejich pestrost – střídání žánrů. Nevede se tam žádná velká a vynucená politika, pouze se tam hraje a zpívá. Ona ta politika tam v těch vzpomínkách je nenápadně schovaná a ukazuje, jak se tehdy pracovalo a žilo. Před senzacemi a bulvárem se tady oceňuje opravdová fyzická práce a ryzí člověčí myšlenky. To vše v divákovi probouzí jen krásné vzpomínky na mladší roky, na mládí.

Já se při dívání snažím uhodnout rok natočení vysílaného pořadu. Není to tak těžké, protože černobílé programy jsou ze 60. až 70. let. Ty pozdější jsou již převážně barevné.

Pro mě to jsou všechno argumenty, aby bylo vysílání tohoto televizního kanálu dále provozováno. A dokonce jsem ochoten kvůli tomu připlatit si i na televizních poplatcích.

Oldřich SUCHORADSKÝ

Přečtěte si další články

18 komentáře

fronda 07/11/2022 - 23:43

Ať ČT přejde kompletně na komerční provoz. Místo vybírání daní by mohla naopak platit miliardy do státního rozpočtu.

jmarek3 02/11/2022 - 07:23

ČT3 je otloukánek demožumpy. Uvádět americké seriály není to pravé ,co bych dopřával tomuto kanálu ,i když vlastně kanál je to správné slovo.

Rudý vítr 01/11/2022 - 02:56

Jakou odvahu?Volit Komunisty to je hrdost je to jediná slušná strana,to je něco nádherného, když volím komunistickov stranu cítím se hrdý že dělám dobro pro tuto zemi…………. ❤️

4beatles 31/10/2022 - 11:09

Šetřit se musí, ČT3 vznikla na dobu určitou v době covidových izolací, stejně jako třeba distanční školní vysílání, které bylo dle mého soudu velmi dobré a svou roli splnilo. Kvalitní publicistiky a dokumentů je dost na ČT2 a částně i na ČT1, hudební retro pořady jsou k vidění na ČT ART a hodně historických dokumentů ve světa sportu se objevuje i na ČT 4 SPORT. Osobně jsem ČT2 vděčný, že nedávno odvysílala skvělý, asi 20 let starý americký film TŘINÁCT DNŮ – politický thriller, ale také detailní rekonstrukce tzv. karibské krize, na úrovni hraného dokumentu. A “krásné vzpomínky na mladší roky, na mládí” (abych použil slov autora článku) ve mě vyvolává především opakování nesmrtelného Vinnetoua a dalších mayovek z let 1962-1966 – a to nejenom na ČT, ale i komerčními stanicemi. Mimochodem: minulý měsíc zemřel německý herec, představitel Sama Hawkense, poslední z dosud žijících hereckých hvězd této filmové série…

jmarek3 30/10/2022 - 08:50

No prosím ,že to jde.Ze sprostých nýmandů se stali “oduševnělí” demokraté západního stylu.Konečně se dočkali a mohou blábolit své myšlenky o válce i na Ukrajině.

Lubomír Šálek 29/10/2022 - 11:40

Drahý soudruhu, jsou tu dva důvody, proč s kanálem ČT3 skončit. Né proto, že tam vysílají komunistické estrády, ale z důvodů ekonomických. Tedy zaprvé, kanál ČT3 byl uveden dočasně v době kovidu, kdy bylo nařízeno býti doma a někteří důchodci, najmě ti staromilští, tím mohli trpět. Kovidové restrikce pominuly, dočasnost končí. Chápu, že pro bolševika je dočasnost jeden furt, jak jsme se mohli přesvědčit v době jejich panování, kdy tady údajně pobývala okupační sovětská vojska dočasně. A za druhé, to , že se na ty bolševické taškařice díváte vy, neznamená, že ten kanál je udržitelný. Tady máte pravdu že si chcete připlatit. Bohužel připlatit si nechce další vysoký počet důchodců milujících Dvořáka s Bohdalovou. A o ty své bolševické umělce nepřijdete. Na internetu je mrak bolševických filmů, estrád, pořadů, dokonce i ein kessel buntes. To je takový rozdíl mezi bolševickým panováním a kapitalistickými svobodami. V kapitalismu si ty své pořady můžete nejít v pohodě a nikdo vám je nezakazuje. Ovšem v bolševické diktatuře to nějak nebylo. Tuhá cenzura, případně rušení.

dědek 29/10/2022 - 10:24

ČT3 kazí obraz, jaký je současnou propagandou vytvářen o éře socialismu. Co si má takový člověk myslet když vidí normální, spokojený život lidí v té době, bavících se o rodině, práci, vztazích apod., namísto aby řešili existenční nouzi, nemožnost zaplatit dětem výlet, nemožnost sehnat zubaře, noční kravál bezdomovců kolem popelnic apod.

Lubomír Šálek 29/10/2022 - 11:46

Dědečku, vy jste komik. Za bolševika byla existenční nouze furt a pořád. Ve volném čase občan pobíhal od fronty ke frontě ve snaze aspoň něco koupit pro rodinu. Takoví existenční věci, jako třeba vložky nebo jogurt. Parvda je, že v seriálu Okres na Severu okresní tajemník KSČ vykoupil prodejnu a občané umřeli haldem, ale jinak to muselo být perfektní. Soudruzi, jogurtů je dost, plán se plní, ale nejsou hliníková víčka na lahve. Soudruzi, rýčů a hrábí je dost, ale nejsou násady. Soudruzi, vánoční stromky budou ve druhém čtvrtletí příštího roku. Soudruzi, přijali jsme usnesení, že nedostatek hygienických potřebu budeme řešit atd. atd. Než se soudruzi vůbec k něčemu rozhoupali, tak zase chybělo něco jiného.

Mein Gott 31/10/2022 - 20:56

Titulek novin: Spotřeba masa roste. Češi sní za rok přes 80 kilo.
Huráááá, óóó, my se máme. Tedy aspoň ti, kteří na to mají.

Výběr z textu článku, kam se blbci jako Šálek nikdy nedostanou, nemají na to mentální kapacitu: Celková spotřeba potravin na osobu včetně vyhazovaných zbytků činila loni 789,7 kilogramu, což bylo proti roku 1989 o 17,4 kilogramu méně.
Méně, vy jelito! Méně než před 33 lety. Taková byla nouze, že proti ní lidé bojovali zvýšenou konzumací potravin a bydlením namísto pod mosty v bytech za nájem, který je nestál víc než 10% příjmu jednoho pracovníka.
Já bych vás chtěl jednou vidět, ten váš “oduševnělý” ksich. Na vás musí být od pohledu patrné, jak vám to “pálí”.
https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/prumerny-cech-sni-za-rok-skoro-tricet-kilo-kureciho-a-vykour/r~a6f47bda14fe11ea84c6ac1f6b220ee8/

Lubomír Šálek 02/11/2022 - 19:32

Herr Gott, přímo mein. Úbytek o 2,5% je nepatrný a navíc jest tento národ obézní, jak neustále vykřikují doktoři dětští i pro dospělé. Nemůžete popřít nedostatek všeho v tom zázračném bolševickém režimu. Mohu to posoudit, jsa rentiér. Za bolševika byla průměrná renta v roce 89 necelých 1700 Kčs. Teď jest to něco přes 19000 Kč. řekněme , že tedy 11x vyšší. A probereme si ceny za bolševika krát 11. To by máslo muselo stát 88 Kč, benzin 88 kč, vlak z Prostějova do Prahy 1100 Kč, rohlík 3,00, kilo kapra 253 korun, mléko 34 Kč atd. atd. Předpokládám, že počítat vzhledem k vaší rétorice a vhodně zvoleným synonymům ke slovu obličej umíte, tak si zkuste porovnat, jak se žilo důchodcům za bolševika a teď. Ale opatrně, abyste z toho nedostal ujímání.
Jinak vaše odhady povah a rozumu dle obličeje jsou zcela výjimečné. Zařazujete se tím do výtečné skvadry vědců, znalců obličejů, najmě těch ze Sovětského svazu, kde se kniha Lombrosova, o typech zločinných, stal biblí represivního aparátu.

antikomunista je člověk,který pochopil teorii komunizmu a který zakusil praxi socializmu 10/11/2022 - 04:21

ano,taky jsem to zažil !

jmm 28/10/2022 - 05:18

ČT3 ať zůstane.Ať skončí jiný – v O2TV…

uČiTeL 27/10/2022 - 21:16

DĚCKA, TAK RUssÁCI MOBILIZUJÍ

-1-
Mobilizovaní ruští záložníci z Kazaně (pravděpodobně etničtí Tataři) páchají sebevraždu na toaletách, utíkají ze svého mobilizačního tábora a jsou podrobeni psychologickým hodnocením, aby se posoudila jejich loajalita.
Záložáků, kteří se oběsili, je už šest. Poslední z nich se podle zdroje oběsil o den dříve přímo ve svém stanu.

uČiTeL 27/10/2022 - 21:14

-2-
Proto se dnes do tábora vyrojila policie a prokuratura. Všichni mobilizovaní muži byli nuceni podstoupit psychologické testy. Dnes navíc nedostali útočné pušky – to pravděpodobně souvisí se střelbou v oblasti Belgorod.
Nejméně dva muži spáchali podle zdroje sebevraždu na záchodě – narychlo postavené konstrukci z vlnité lepenky s dírami v podlaze poblíž tábora.

uČiTeL 27/10/2022 - 21:12

-3-
Včera a dnes na přehlídce opět několik lidí chybělo – utekli. Obecně platí, že vstup a výstup z kempu je zdarma a lze snadno odejít. Když jsem se zeptal, proč to všichni ostatní neudělali, zdroj nedokázal odpovědět.
7/ Řekl však, že záložníci přiznávají, že „nechtějí zemřít kvůli jednomu muži“

jmm 27/10/2022 - 19:51

Dělával jsem kapitána partyzánů, jojo

svaty_Vaclav 27/10/2022 - 18:08

Sledujte @neCT24

“Diskuse” komunistů v Jejich Pravdě
………………………

Vojenský analytik Štefec: Návrh pro ministryni války: Pošlete na Ukrajinu celou armádu ČR!!!
Posílá česká vláda na Ukrajinu už i za těžké miliardy zmodernizované tanky s britskými motory, izraelskými převodovkami a italským systémem řízení palby.

………. Sláma Ukravína ! …………

Sledujte @neCT24

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.