Home Aktuálně KSČM požaduje referendum o vystoupení z Evropské unie. Podepíšete se pod to?

KSČM požaduje referendum o vystoupení z Evropské unie. Podepíšete se pod to?

od redakce
0 komentář

Kampaň požadující referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie zahajují v těchto dnech komunisté. Spouští petici za přijetí ústavního zákona, který umožní občanům rozhodnout o další budoucnosti své země.

„Referendum o členství naší země v Evropské unii se konalo před dvaceti lety. Tehdy byla KSČM jedinou relevantní silou, která navzdory tehdejší intenzivní propagandistické kampani vyzývala občany, aby hlasovali proti členství naší republiky v Evropské unii. Čas ukázal, že komunisté měli ve svém kritickém postoji pravdu,“ uvedl místopředseda KSČM Milan Krajča.

Jedním z důvodů, proč KSČM požaduje umožnit občanům hlasovat v novém referendu, ve kterém budou moci sami demokraticky rozhodnout o tom, zda naše země zůstane i nadále v Evropské unii, nebo z ní odejde, je také fakt, že se podmínky členství České republiky v ní za posledních dvacet let značně změnily.

Hlavní změny jsou spjaty především s přijetím Lisabonské smlouvy. Jde zejména o zřízení dvou nových postů – stálého předsedy Evropské rady a vysokého představitele EU pro zahraniční otázky a bezpečnostní politiku, který má na starosti zahraniční politiku EU. Dalšími důležitými změnami v rozhodovacím procesu EU jsou rozšíření počtu oblastí, v kterých bude Rada rozhodovat kvalifikovanou většinou namísto jednomyslnosti, a způsob hlasování kvalifikovanou většinou v Radě ministrů. Jde také o zavedení právní subjektivity EU. Všechny tyto kroky ještě více podle KSČM omezí suverenitu České republiky.

Petici je možné podepsat v kancelářích KSČM po celé republice, na veřejných petičních akcích a na webových stránkách www.kscm.cz/referendum, kde je také odkaz na on-line petici na Portálu občana.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.