Odborář Dufek odmítá výzvu prezidentského kandidáta Středuly

od redakce

Na překvapivé vyjádření kandidáta na hlavu státu Josefa Středuly, že se vzdává své kandidatury a doporučuje svým příznivcům podpořit kandidátku Danuši Nerudovou, zareagoval předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek. Nerudovou volit nebude, stejný názor vyjadřují i další odboráři.

Prohlášení Bohumíra Dufka, které má redakce Naší pravdy k dispozici, přetiskujeme v plném znění:

»Cítím potřebu vyjádřit nesouhlas s prohlášením prezidentského kandidáta Josefa Středuly, současného předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), které učinil na superdebatě všech prezidentských kandidátů organizované Českou televizí, kdy prohlásil, že odstupuje ze své kandidatury na prezidenta a vyzval své odborové podporovatele, aby dali svůj hlas Danuši Nerudové, stejně jak to učiní i on.

Činím tak proto po mnoha telefonátech členů odborů, kteří se jednoznačně distancovali od této výzvy a prohlašovali, že prezidentskou kandidátku Danuši Nerudovou volit nebudou. Také já nebudu Danuši Nerudovou volit, a to především proto, že její dosavadní činnost, i jako předsedkyně Komise pro spravedlivé důchody, nedává záruku sociálního přístupu k řešení problémů občanů.

Jsem přesvědčen, že každý občan, a tedy i odborář, má právo sám zvážit a rozhodnout, který kandidát splňuje jeho představu prezidenta republiky.

Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů

V Praze dne 11. ledna 2023«

(zas, mh)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.