Přátelé v akci. Spolupráce dvou levicových stran

od redakce

Nové zkušenosti, poznatky, setkávání funkcionářů i lidské kontakty jsou stále aktuální při každoročním setkávání KSČM Jihočeského kraje a Die Linke ze Suhlu a dalších okresů německého Duryňska, kde má velkou podporu voličů levicový premiér Bodo Ramelow.

Družební akce probíhají na základě čtyřicetiletého přátelství mezi Jihočeským krajem a spolkovou zemí Duryňsko. Spolupráce byla před lety aktualizována deklarací obou politických stran, jejímž garantem je aktiv pro mezinárodní spolupráci, dlouhá léta vedený pracovitým organizátorem Jaroslavem Hanusem.

Letos přijela do jižních Čech hned na začátku září čtyřicetičlenná skupina ze Suhlu, partnera Českých Budějovic, a Bad Salzungenu, partnera strakonických komunistů. Stejně jako loni na Jindřichohradecku, tak i letos byl pro ně připraven bohatý program zaměřený na jedinečná místa v Písku a okolí. V Zemském hřebčinci je uvítal bývalý poslanec, senátor a ředitel Karel Kratochvíle a němečtí hosté ocenili jeho odbornost v chovu koní a přátelské přijetí. V Písku je zaujal první kamenný most v Čechách, historická vodní elektrárna na Otavě, také jedna z prvních postavená Františkem Křižíkem v Čechách, navštívili také zámek Orlík. Poděkování za podíl na organizaci dvou velmi zajímavých dnů patří také Jiřímu Lejčarovi, předsedovi okresního výboru.

Vedle turistické části pobytu německých přátel se uskutečnila vzájemná setkání funkcionářů obou levicových stran. Byla dohodnuta další spolupráce a program na příští rok.

(iny)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.