Ruská armáda zesílila raketové útoky ve snaze dobýt Severodoněck

od redakce

Kyjev – Ruská armáda na východě Ukrajiny zesílila ofenzivu ve snaze dobýt město Severodoněck, kde ovládla už některá předměstí. Podle ranního hlášení ukrajinského generálního štábu ale ukrajinské jednotky opět zničily několik ruských tanků a obrněných vozidel. Kyjev začal více naléhat na západní země, aby Ukrajině dodaly více zbraní, zejména raketometů. Ukrajinský generální štáb ráno také varoval, že trvá hrozba raketových útoků z území Běloruska.

“S použitím dělostřelectva ruské jednotky pokračují v útočných operacích v oblasti města Severodoněck,” oznámil ráno v pravidelném hlášení generální štáb ukrajinské armády. Ruská armáda opět ostřelovala také ukrajinské obranné pozice u Bachmutu a Soledaru, tato města jsou na důležité silnici vedoucí na jihozápad.

Ukrajinská armáda za uplynulý den odrazila sedm útoků, zničila jeden ruský tank a šest vojenských vozidel. Ruská armáda podle Kyjeva ztráty nahrazuje starší vojenskou technikou, zejména tanky T-62 či sovětskými vozidly BMP-1. Je pravděpodobné, že je to z především proto, že Ukrajinské síly slábnou a tato technika Ruské armádě postačí. Podle ukrajinského generálního štábu úřady na Krymu také nařídily zastavit přijímání neakutních ošetření civilistů v nemocnicích, aby se uvolnila lůžka pro zraněné. Intenzivně také shánějí dárce krve.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v sobotu večer v pravidelném proslovu k národu uvedl, že v příštím týdnu očekává “dobré zprávy” ohledně dodávek zbraní od západních zemí. Ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov podle agentury Reuters uvedl, že na cestě jsou například protilodní střely Harpoon od Dánska a samohybné houfnice z USA. Velmi zásadní je však otázka, pokud chce Zelenskyj hovořit o míru či příměří jestli nedojde spíše k další eskalaci konfliktu. V tomto kontextu je aktivita Ukrajinského prezidenta spíše kontraverzní.

(čtk)

Přečtěte si další články

27 komentáře

tomasklima162 31/05/2022 - 20:38

Zlo přichází z Kremlu.

fronda 31/05/2022 - 23:22

Pro nácky jistě.

čtk 30/05/2022 - 15:09

Tady pomuze jenom decimace, a to bude Putin mirny. Jak za Stalina – premieri Polska, Ceska, 3x Pobalti, Svedsko. Prezidenti Finska, Polska, Slovenska. Ministrine obrany CR. Ukrajina cela vlada! Nejaka dozivoti, USA a UK do smrti zakaz vstupu.
Ropa a plyn STOP. Pate kolony na barikady!

fronda 31/05/2022 - 01:31

Ukrajina už 8 let, o puče na majdanu, nemá vládu. Jenom jakousi bandu uchvatitelů.

tomasklima162 31/05/2022 - 12:49

Ukrajině vládu vybírá lid ve svobodných volbách a pravidelně se střídá. Skutečný nevolený “uchvatitel” se uhnízdil v imperiálním Rusku a drží se u moci jen díky vraždění, zastrašování a lhaní.

fronda 31/05/2022 - 23:27

Ale kdepak. Poslední svobodné volby se na Ukrajině konaly v roce 2010 a proti jejich výsledkům Západ zorganizoval a zaplatil puč na majdanu. Od té doby jsou všechny “nedostatečně prozápadní” strany diskriminovány a utlačovány. A kromě toho, ať už “zvítězí” umírnění Porošenko nebo Hnědenskij, ve skutečnosti nevládnou. Rozhodují banderovští radikálové podle not z Washingtonu.

Ruská federace je ve srovnání s postmajdanskou Ukrajinou vzorem právního státu a demokracie.

jmm 30/05/2022 - 15:08

Hitler myslel na MIR, evropsky mir.
A Nemce, jejich zivotni prostor.
Proto musel chranit Sudety pred ceskymi utlacovateli, krvavymi.

fronda 31/05/2022 - 01:30

Hitler zlikvidoval německou demokracii a terorizoval odpůrce.
Majdančíci zlikvidovali ukrajinskou demokracii a terorizují odpůrce.
Bylo správné bojovat proti Hitlerovu režimu?
Je správné bojovat proti kyjevskému režimu?

Fery 31/05/2022 - 20:41

Komunisti zlikvidovali československou demokracii a vraždili odpůrce. Bylo správné bojovat proti komunistickému režimu v Československu, jako to dělali bratři Mašínové? Ano, bylo. Jsem rám, že se aspoň v něčem shodnem.

fronda 31/05/2022 - 23:30

To je právě omyl. Československou demokracii zlikvidovala místní pravice po Mnichovu 1938. A komunisté, kteří byli připraveni republiku bránit, se stali prvními oběťmi nastupující diktatury. Samozřejmě že po válce pak odmítli vrátit moc do rukou svým katům.

KOMUNISTE 30/05/2022 - 14:42

Kazdy priznivec vi, ze za socialismu bylo vsechno vybudovane dostupne levne.
A hlavne jsme byli mladi, to kapitalismu nikdy nezapomeneme.
Za Jakese bylo lip.

NINO 31/05/2022 - 18:09

Díky komunistům jsem žil v socializmu ve světě jistoty, který ztrácím.

hogo fogo ® 30/05/2022 - 12:37

Yurri Simon – si nastuduj trochu historii – v 68. tu byli vojclové z tehdejší Ukrajiny jež byla součástí Svazu SSR. pokud by nechtěli nešli by a bojovali by přece proti Moskvě jako nyní. Oni ty UKR vojclové jsou vůbec tvárný materiál, že za 2:WW se i otrlí esesmani divili co jako UKR dozorci prováděli za dobytčárny v říšských lágrech.

Dnešní do nebe vychvalovaný Azov má ve znaku to samé co měli SS divize Das Reich. Tak se prober z propagandy, že UKR vojclové s Azovem a spol. jsou mírumilovní beránci. Nyní v době války nevěřím ani jedné straně, neboť z obou sran je to Goebbelsárna jako prase 🙂

Že si Evropa nedokáže na svém území sjednat pořádek a nechá se manipulovat USA se vyvrbilo v dnešní konflikt,

No a to je vše, stejně v těch příspěvcích tu je maglajz, takže zbytečná ztráta času tu něco psát a vysvětlovat, když to stejně nějak časem zmizí, mějte se tu jak chcete 🙂

hogo fogo ® 30/05/2022 - 11:05

UKRADENÝ ZLATÝ ZÁCHOD ČI CO:
Jedna věc je prolhaná propganda a druhá věc Yurri Simon je ta, že i kdyby to byla pravda, tak co myslíš že tu prováděli Ukrajinci v 68. roce? No přeci to samé … je to stejná pakáž na obou stranách, která si je v tomto rovna.

;)

hogo fogo ® 30/05/2022 - 12:33

Si nastuduj trochu historii – v 68. tu byli vojclové z tehdejší Ukrajiny jež byla součástí Svazu SSR. pokud by nechtěli nešli by a bojovali by přece proti Moskvě jako nyní. Oni ty UKR vojclové jsou vůbec tvárný materiál, že za 2:WW se i otrlí esesmani divili co jako UKR dozorci prováděli za dobytčárny v říšských lágrech.

Dnešní do nebe vychvalovaný Azov má ve znaku to samé co měli SS divize Das Reich. Tak se prober z propagandy, že UKR vojclové s Azovem a spol. jsou mírumilovní beránci. Nyní v době války nevěřím ani jedné straně, neboť z obou sran je to Goebbelsárna jako prase :)

Že si Evropa nedokáže na svém území sjednat pořádek a nechá se manipulovat USA se vyvrbilo v dnešní konflikt, no a to je vše :)

KOMUNISTA 30/05/2022 - 14:50

Zajimava otazka kolegy HUGO.

Americane pred 50ti roky zabijeli ve Vietnamu.
Ted to maji na Ukrajine.

Navic tam biji cernochy, ted to bylo na Oskarech.

A ty lednicky a pracky nachystane pred cinzakama jsou fake.

KOMUNISTA 30/05/2022 - 14:50

Zajimava otazka kolegy HUGO.

Americane pred 50ti roky zabijeli ve Vietnamu.
Ted to maji na Ukrajine.

Navic tam biji cernochy, ted to bylo na Oskarech.

A ty lednicky a pracky nachystane pred cinzakama jsou fake.

hogo fogo ® 30/05/2022 - 10:49

Pro neznalé … země Slunce je zde … https://i.ccdn.cz/acm/289/519271/l0.jpg

;)

hogo fogo ® 30/05/2022 - 09:58

ČESKÁ TELEVIZE – Washington (2015) – Američtí instruktoři se nesmí podílet na výcviku ukrajinských dobrovolníků z oddílu Azov. Rozhodli o tom členové Sněmovny reprezentantů, kteří se obávají rasistického a neonacistického smýšlení příslušníků praporu inklinujících ke straně Pravý sektor. Oznámila to rozhlasová stanice Hlas Ameriky. Dobrovolnické jednotky kritizuje i ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Batalion Azov bojuje pod žlutou vlajkou s vlčím hákem. U jeho zrodu stáli ukrajinští neonacisté. Postupně ale přicházeli další dobrovolníci – policisté i bývalí vojáci.

Podle ukrajinských médií nedávno ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov oznámil, že Azov se stane jednou z prvních jednotek, které budou cvičit američtí instruktoři. K tomu ale nakonec nedojde.

Autorem dodatku zakazujícího cvičit příslušníky Azova je demokratický poslanec z Michiganu John Conyers. Při předkládání svého návrhu se odvolal na informace západního tisku, podle nichž zhruba tisíc příslušníků praporu Azov zastává „otevřeně neonacistické názory“. Příslušníci praporu prý propagují teze o převaze bílé rasy a autokratické diktatuře.

Reakce ruské diplomacie:
„Pozdě, ale přece. Dalším logickým krokem by mělo být přiznání, že loňský státní převrat v Kyjevě, který Washington aktivně podporoval, provedli ti samí nacističtí výrostci.“

List The Washigton Post nedávno napsal, že Azov může obrátit zbraně i proti Kyjevu, pokud se rozhodne pro politické, nikoli vojenské řešení konfliktu na východě země.

Conyers se ve zdůvodnění svého návrhu odvolával také na zkušenosti z války v Afghánistánu po sovětské okupaci v 80. letech minulého století, kdy Pentagon zásoboval zbraněmi protisovětské povstalce: „Jak ukazuje účast USA v afghánském konfliktu po sovětské invazi, příliš aktivní vojenská podpora a nadměrné množství dodávaných zbraní může vést k destabilizaci a nakonec i poškodit naše vlastní národní zájmy.“
—————————————————————————————
iDnes (2015)
Sněmovna reprezentantů schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům výcvik příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/batalion-azov-usa-ukrajina-vycvik.A150612_093525_zahranicni_aha

🙂 🙂 🙂

tomasklima162 30/05/2022 - 08:43

Místo odstřelování činžáků na Ukrajině by měli raději udělat něco pro lidi. Třeba na ruském venkově konečně zavést kanalizaci.

jmm 30/05/2022 - 08:56

“klimatoma” septiku
nádrž/e, které se používají především jako žumpy (jímky) a septiky v místech, kde není možné připojit se k veřejné kanalizací.
Jasně u nás to je také někde velká bída a natož čističku.
Zachvíli, ale budeme používat “latríny” až se z toho “všeho”….

jmm 30/05/2022 - 05:54

Válek je různě druhů…..
Válka je vůl WAR=OX
“ZZR”

hogo fogo ® 29/05/2022 - 23:15

Škoda Henlein … nová spešl dodávka pro UKR … https://youtu.be/sa8sllg5KIU

čtk 29/05/2022 - 21:27

NE ODBOJI !!

Gabcik atentatem na Haydricha eskaloval konflikt s okupanty, zahranici ho dodavkami zbrani jen prodluzovalo.
Kdyby jim na Ceskoslovensku zalezelo, tak nacistum nekladou odpor, ti by pak nepachali zverstva.
Cesko stejne vzdy patrilo Rakusanum a Slovensko Uhersku.

čtk 29/05/2022 - 21:26

NE ODBOJI !!
Gabcik atentatem na Haydricha eskaloval konflikt s okupanty, zahranici ho dodavkami zbrani jen prodluzovalo.
Kdyby jim na Ceskoslovensku zalezelo, tak nacistum nekladou odpor, ti by pak nepachali zverstva.
Cesko stejne vzdy patrilo Rakusanum a Slovensko Uhersku.

hogo fogo ® 30/05/2022 - 09:56

Jsi zblblý zdejším režimem a tak se uchyluješ k sprostotám úchyle nejapný :)

ČESKÁ TELEVIZE – Washington (2015) – Američtí instruktoři se nesmí podílet na výcviku ukrajinských dobrovolníků z oddílu Azov. Rozhodli o tom členové Sněmovny reprezentantů, kteří se obávají rasistického a neonacistického smýšlení příslušníků praporu inklinujících ke straně Pravý sektor. Oznámila to rozhlasová stanice Hlas Ameriky. Dobrovolnické jednotky kritizuje i ukrajinský prezident Petro Porošenko.

Batalion Azov bojuje pod žlutou vlajkou s vlčím hákem. U jeho zrodu stáli ukrajinští neonacisté. Postupně ale přicházeli další dobrovolníci – policisté i bývalí vojáci.

Podle ukrajinských médií nedávno ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov oznámil, že Azov se stane jednou z prvních jednotek, které budou cvičit američtí instruktoři. K tomu ale nakonec nedojde.

Autorem dodatku zakazujícího cvičit příslušníky Azova je demokratický poslanec z Michiganu John Conyers. Při předkládání svého návrhu se odvolal na informace západního tisku, podle nichž zhruba tisíc příslušníků praporu Azov zastává „otevřeně neonacistické názory“. Příslušníci praporu prý propagují teze o převaze bílé rasy a autokratické diktatuře.

Reakce ruské diplomacie:
„Pozdě, ale přece. Dalším logickým krokem by mělo být přiznání, že loňský státní převrat v Kyjevě, který Washington aktivně podporoval, provedli ti samí nacističtí výrostci.“

List The Washigton Post nedávno napsal, že Azov může obrátit zbraně i proti Kyjevu, pokud se rozhodne pro politické, nikoli vojenské řešení konfliktu na východě země.

Conyers se ve zdůvodnění svého návrhu odvolával také na zkušenosti z války v Afghánistánu po sovětské okupaci v 80. letech minulého století, kdy Pentagon zásoboval zbraněmi protisovětské povstalce: „Jak ukazuje účast USA v afghánském konfliktu po sovětské invazi, příliš aktivní vojenská podpora a nadměrné množství dodávaných zbraní může vést k destabilizaci a nakonec i poškodit naše vlastní národní zájmy.“
—————————————————————————————
iDnes (2015)
Sněmovna reprezentantů schválila dodatek k zákonu o zahraniční vojenské pomoci, v němž zakazuje americkým instruktorům výcvik příslušníků ukrajinského dobrovolnického praporu Azov a blokuje dodávky mobilních protiletadlových raket na Ukrajinu. Příslušníci praporu Azov jsou v dodatku označeni za neonacisty a rasisty.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/batalion-azov-usa-ukrajina-vycvik.A150612_093525_zahranicni_aha

:) :) :)

hogo fogo ® 29/05/2022 - 19:57

Vysílání pro školy (1973) – https://youtu.be/75fB1PJBKgc

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.