Po Vystrčilovi, Pekarové Adamové a Roučkovi další na řadě Alexandr Vondra?

od redakce

S vyznamenáními a řády, kterých se dostává členům politické reprezentace, loutkám v soukolí (nejen) pětidemoličních stran od politických kamarádů ze spřátelených zemí, se roztrhl pytel.

Na letošní březnové nejvyšší vyznamenání Tchaj-wanu pro Markétu Pekarovou Adamovou a dubnové předání státního vyznamenání Ukrajiny Řádu knížete Jaroslava Moudrého II. třídy Miloši Vystrčilovi a Pekarové Adamové naváže koncem května sociální demokrat Libor Rouček. Na sudetoněmeckém sjezdu konajícím se ve dnech 26. až 28. 5., obdrží nejvyšší vyznamenání tohoto spolku, Cenu Karla IV. Naváže na disidenta Petra Uhla, lidovce Daniela Hermana a další šťastné vlastníky tohoto metálu, připomínajícího Čechům protektorátní orlici, nejvyšší vyznamenání pro tehdejší protektorátní kolaboranty.

Dalším bezpochyby nejvážnějším adeptem na obdržení státního vyznamenání, tentokrát od americké strany, je europoslanec a vlivná tvář ODS Alexandr Vondra. Nejen za jeho vytrvalé 30leté úsilí při obnovení a rozkvětu vztahů mezi dnes již jen ČR a USA vedoucí až k současnému podpisu vazalské smlouvy mezi oběma státy, ale především za jeho »blitky« při obhajobě této smlouvy v televizi a dalších médiích, aniž by znal podrobněji její skutečný obsah. Další vzorný žák ministra propagandy Goebbelse. Tomu se říká víc než jen poslušný lokaj!

Miroslav KAVIJ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.