Home Komentáře Válečný metr justice Prahy 1? Spravedlnost, nebo…?

Válečný metr justice Prahy 1? Spravedlnost, nebo…?

od redakce
0 komentář

Proč pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy a pro schvalování války a válečných zločinů a jejich zlehčování nestíhá státní zástupkyně Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Katarína Kandová předsedu české vlády Petra Fialu a jeho spolupracovnici v Radě vlády pro menšiny Eugenii Číhalovou? Proč stíhá jen jakéhosi nevýznamného Jakuba Jaška?

Premiér Fiala se dne 2. května 2023 zúčastnil v Poslanecké sněmovně vernisáže výstavy Bojiště ve Vietnamu se stalo mým osudem a pochvalně vyzvedl na místě a osobně pak i na sociální síti příslušníka speciálních sil US Army Štefana Mazáka jako »mimořádně statečného bojovníka«, který prý podle něj »padl v boji s komunistickými jednotkami ve Vietnamu«. (Štefan Mazák padl na průzkumné hlídce roku 1968 v jižním Vietnamu v boji proti domácímu hnutí odporu.)

Členka Fialou přímo řízené Rady vlády ČR pro národnostní menšiny Eugenie Číhalová se zas aktivně veřejně účastnila organizovaného uctívání nacistického teroristy, někdejšího slezského vedoucího SA, později generála wehrmachtu a jednotek SS gruppenführera SS Helmutha von Pannwitze v tyrolském Tristachu. Zapálila mu svíčku, pověsili mu na jeho solitérní pomník, takzvaný Pannwitzstein, věnec se stuhou českou vládou podporovaného spolku “Ruská tradice”. Prezentovali uctívání nacisty Pannwitze nekritickou fotodokumentací na sociální síti. E Číhalová tohoto zločince uctívá a oceňuje za to, že ve druhé světové válce »bojoval proti bolševikům«.

Nevýznamný český občan Jakub Jašek se 11. března 2023 zúčastnil na Václavském náměstí demonstrace proti vládě a na oděvu měl nášivku loga takzvané Wagnerovy skupiny a písmene Z – symbolu ruské války proti Zelenského Ukrajině.

Koho z těch tří stíhá státní zástupkyně Prahy 1 JUDr. Katarína Kandová, Ph.D.? No přece pouze řadového občana Jakuba Jaška. Proč jeho ano a proč Fialu a Číhalovou ne?

Jak Katarína Kandová uvádí, Jaška stíhá proto, že »obžalovaný … velice dobře tu použitou symboliku zná. Ví, že jsou na Ukrajině páchány válečné zločiny. Musel si být vědom, že veřejně schvaluje tyto zločiny… Svoboda projevu má v demokratické společnosti své meze. Svoboda projevu není poskytována projevům, které ospravedlňují válečné zločiny«.

Proč Katarína Kandová naopak úmyslně nestíhá spolupracovnici předsedy vlády Petra Fialy Eugenii Číhalovou? E. Číhalová přece vražedného a genocidního nacistu, válečného zločince Helmutha Pannwitze také velice dobře zná. Ví, že vraždil a že byl odsouzen za válečné zločiny. Zde ovšem nasazuje Katarína Kandová zcela jiný metr. Staví se na stranu E. Číhalové a hájí ji. Podle tvrzení Kandové Číhalová prý veřejným uctíváním nacistického teroristy a válečného zločince »vyjadřuje kladný postoj k boji proti zločinům komunismu, což v intencích českého trestního řádu není trestným, ani jiným protiprávním jednáním«.

Proč Katarína Kandová nestíhá a nejspíš nikdy nebude stíhat pro trestný čin popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy, zlehčování války a válečných zločinů předsedu ODS a vlády Petra Fialu? Fiala přece speciální síly US Army a působení US Army ve Vietnamu také velice dobře zná. Ví, že ve Vietnamu byly spáchány touto armádou válečné zločiny, vyhlazeny napalmem a vystříleny celé vesnice, použity plošně i chemické zbraně. Proč tedy pro nějakého Jaška platit má a pro profesora politologie, vystudovaného učitele českého jazyka a dějepisu Fialu nemá platit tvrzení Kandové, že: »Musel si být vědom, že veřejně schvaluje tyto zločiny… Svoboda projevu má v demokratické společnosti své meze. Svoboda projevu není poskytována projevům, které ospravedlňují válečné zločiny«.

Jde tu o dvojí metr? Jde tu podjatost a zneužití úřední moci? Státní zástupkyně Kandová obhajuje jako beztrestné a nestíhatelné veřejné a organizované uctívání a oceňování válečného zločince z druhé světové války SS gruppenführera H. Pannwitze členkou Rady Fialovy vlády E. Číhalovou a hodnotí je oficiálně jako »kladný postoj k boji proti zločinům komunismu, což v intencích českého trestního řádu není trestným, ani jiným protiprávním jednáním«.

Pokud by tedy bylo na Petra Fialu podáno pro jeho účast na vernisáži Bojiště ve Vietnamu se stalo mým osudem a pro veřejné schvalování a oceňování válčení příslušníka speciálních jednotek Spojených států ve Vietnamu trestní oznámení pro podezření na spáchání trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy, války a válečných zločinů, státní zástupkyně Katarína Kandová by si s Petrem Fialou velmi dobře rozuměla? Fiala oceňuje boj »mimořádně statečného bojovníka«, speciála US Army, a jihovietnamské hnutí odporu označuje jako »komunistické jednotky«. Nic tedy státní zástupkyni Kandové nebrání, aby i Fialu, podobně jako Číhalovou, zprostila viny za spáchání trestného činu popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidy s tím, že Fiala vyjadřuje »kladný postoj k boji proti zločinům komunismu«.

Aktivní SA, poté generál wehrmachtu a jednotek SS Helmuth Pannwitz sloužil Hitlerovi při genocidním tažení na východ Evropy a do posledních dnů války velel i vražedným kozáckým jednotkám SS na jihu Evropy. Popraven byl v roce 1947. Pannwitz nemohl tušit, že jednou přijde den, kdy v českých zemích bude jeho veřejné uctívání a pochvalné oceňování jako »bojovníka proti bolševikům« justicí označeno za nikoli protiprávní. Bude snad jednou v Česku oceněno jako »nikoli protiprávní« i veřejné a organizované uctívání samého Adolfa Hitlera? S vynalézavou argumentací pachatelů, že uctívání Hitlera »vyjadřuje kladný postoj k boji proti zločinům komunismu«? A se shovívavostí české justice bojující proti »komunistickému nebezpečí«?

Na státním zastupitelství Prahy 1 a na Městském státním zastupitelství pod rukama K. Kandové a T. Dočekalové veřejné a organizované uctívání nacistického válečného zločince Helmutha Pannwitzce prošlo jako legální výraz »boje proti Stalinovi« a jako zcela legální »kladný postoj k boji proti zločinům komunismu«. Petr Fiala se svým oceňováním statečnosti boje příslušníka speciálních jednotek proti »komunistickým jednotkám« ve Vietnamu se už vůbec nemá čeho bát. Co jsou to 2 miliony obětí války USA ve Vietnamu proti desítkám milionů obětí Hitlerova tažení k ovládnutí Evropy a světa? Co je to vyvražděná vesnice My-Lai a pár desítek či stovek kobercově vybombardovaných, dělostřelbou se zemí srovnaných nebo napalmem spálených vietnamských vesnic a měst proti desetitisícům obcí a měst zpustošených a spálených při Hitlerově a Pannwitzově tažení Evropou?

Český občan Jakub Jašek dostal od soudu na Praze 1 za písmeno Z a nášivku žoldnéřů skupiny Wagner půlroční podmínku s odkladem na dva roky. Na rok mu soud zakázal pobyt na území Prahy a má zaplatit 12 000 korun jako peněžitý trest.

Představa, že podobný trest dostanou od soudu na Praze 1 za veřejné uctívání nacistického zločince SA a jednotek SS Pannwitze a jeho »boje proti bolševikům« a za veřejné oceňování boje příslušníka amerických speciálních jednotek proti »komunistickým jednotkám« v jižním Vietnamu E. Číhalová a jí v Radě vlády předsedající Petr Fiala, je málo reálná. Pokutu 12 000 Kč by oba nejspíše zaplatili snadno, ovšem zákaz pobytu v Praze by Petru Fialovi nepříjemně zkomplikoval vládnutí. Jednání vlády a vedení ODS by musela být přesunuta za hranici katastru, možná do Kolína nebo Benešova.

Radomír SILBER

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.