Co s fotbalovým stadionem za Lužánkami?

od redakce

Na společném postupu a konzultacích, které přispějí k rozvoji brněnského fotbalu a k využití zchátralého a roky nepoužívaného městského stadionu za Lužánkami, se ve středu 5. dubna dohodli představitelé Brna a uživatel stadionu, dřívější fotbalový reprezentant Petr Švancara. Starý stadion od základů přestavět, nebo jej raději zbourat?

První krok navazuje na rozhodnutí brněnských radních z minulého týdne, kdy schválili zpracování statického posouzení objektu fotbalového stadionu za Lužánkami včetně všech konstrukcí. »Posudek má být hotov do tří měsíců a vyplyne z něj i to, jestli a za jakých omezení či s jakými nutnými úpravami je možné stadion dočasně využívat. Pokud by to bylo možné, budeme s Petrem Švancarou jednat o tom, že by si stadion pronajal a postaral se o jeho využití stejně jako v minulých letech,« uvedla primátorkaBrna Markéta Vaňková.

Zničené a divokou vegetací zarostlé tribuny.

Další téma bylo vybudování nových fotbalových tréninkových kapacit. Projekt Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým, který uspěl v rámci participativního rozpočtu Dáme na vás, se z důvodu právních překážek ukazuje zřejmě jako nerealizovatelný, město proto prostřednictvím své společnosti STAREZ–SPORT urychlilo přípravy rozšíření fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích. »Měla by zde vzniknout dvě nová hřiště s přírodní trávou, jedno bude standardní hrací a druhé menší, tréninkové. Stavební povolení bychom měli získat ještě letos, hotovo by mělo být v roce 2024,« sdělil radní města Brna pro sport Tomáš Aberl.

»Peníze určené pro původní projekt z Dáme na vás zůstanou určeny pro stadion za Lužánkami nebo pro jiné fotbalové aktivity. Nyní musíme najít shodu s navrhovatelem tak, aby mohly tréninky mládeže začít co nejdříve. A pokud to nepůjde zde, tak na jiném místě,“ doplnil radní města Brna pro participace Filip Chvátal.

»Obavy města Brna o bezpečnost návštěvníků fotbalového stadionu za Lužánkami chápu. Vítám, že se jeho vedení rozhodlo nynější stav urychleně řešit a hledat způsob, jak prostor i nadále využívat. Rád jsem také přijal pozvání, abych se zapojil do jednání o řešení budoucnosti stadionu,« řekl Petr Švancara.

(vž)

FOTO – archiv města Brna

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.