Závodní okruh o víkendu ve znamení legend

od redakce

Víkend 13. a 14. května bude na Masarykově závodním okruhu při západním okraji Brna ve znamení legend. Divácky populární Histo Cup nabídne ostrou bitvu ikonických závodních vozů ze zlatých časů motorsportu – druhé poloviny 20. století. Na trať vyrazí automobily jako Ford Zakspeed Turbo Capri, Pontiac Trans AM nebo Sierra RS Davida Bečváře.

Německý šperk na startu

Histo Cup v Brně nabídne dva zajímavé exempláře automobilky Ford. »Skvělá zpráva pro fanoušky je start jednoho z nejúspěšnějších automobilů bývalého šampionátu Deutsche Rennsport Meisterschaft Ford Zakspeed Turbo Capri. Je to originál, se kterým původně závodil německý šampion a trojnásobný vítěz 24H Le Mans Klaus Ludwig,« vysvětlil komentátor Masarykova okruhu Martin Straka. Vůz sbíral vítězství v letech 1980 až 1982, na Masarykově okruhu za jeho volant usedne majitel berlínského týmu Mücke Motorsport a bývalý úspěšný závodník Peter Mücke.

V ostré domácí premiéře se představí brněnský jezdec David Bečvář s Fordem Sierra RS Cosworth. Poprvé automobil otestoval koncem března právě na Masarykově okruhu v Brně, aby s ním následně ovládl dva první závody na maďarském Pannonia Ringu. Bečvář pro tuto sezónu změnil vůz, dříve startoval v Jaguaru XJS, se kterým celý šampionát vyhrál.

Návštěvníci uvidí početný zástup dalších legend – v akci se objeví Porsche 911 SC/RS, Pontiac Trans AM, Ford GT40 nebo Chevrolet Corvette. Histo Cup nabídne ve dvou dnech 13 závodů jednotlivých tříd včetně historických formulí, young timerů nebo pohárová klání BMW a Porsche.

Retro pro všechny

Program na dráze potěší všechny věkové kategorie. »Zatímco pamětníci mohou zavzpomínat na krásné časy ryzího motorsportu, mladší generace mají jedinečnou příležitost vidět závodit vozy, které by jinak byly ozdobou každého automobilového muzea,« dodává předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno Ivana Ulmanová.

Fanoušci se těší na doprovodný program, který začal ve čtvrtek Warm Up setkáním s Martinem Strakou v Galerii Vaňkovka od 18 hodin. Akce je součástí celotýdenní výstavy závodních vozů, které zapůjčily týmy Mičánek Motorsport powered by Buggyra a Pfeifer Motorsport. Se spíkrem Masarykova okruhu se mohou fanoušci setkat i na sobotní besedě Racing Poetry, která se uskuteční po konci závodního programu. Po celý víkend bude pro návštěvníky k mání motokárová dráha, F1 simulátor nebo skákací hrad pro nejmenší fanoušky motorsportu.

Vstupné na Histo Cup zájemci pořídí za 300 korun (jednodenní) a 500 korun (celovíkendové). Otevřené budou přírodní tribuny C a F, stejně jako sedadlové tribuny u cílové rovinky a paddock. Vstupenky budou v prodeji po celý víkend na pokladnách Masarykova okruhu. Parkování je zdarma u otevřených tribun.

(vž)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.