Divoký týden Arťoma Korjagina

od redakce

Minulý týden bych já osobně označil jako týden »hrdinů«. Nejdřív hrdina Rakušan. Ten osm let plival jed na našeho nejmilovanějšího oligarchu Babiše, že je ve střetu zájmu, že má peníze ulité, kde jenom může a že šmelí dotace. No, a hned jak se dostal k lizu, tak na něj vylezlo, že mu od trestně stíhaných divnopodnikatelů chodí miliony na stranický účet. Peníze pěkně ulité na Kypru. Možná, že nějakým zázrakem narazil Rakušan na podnikatele, kteří sice dělají podivné machinace, ale když jde o podporu pravdy a lásky, tak klidně pošlou pár milionů a nic za to nebudou chtít. Ale nutno říct, že Rakušan si s Babišem moc nezadá. Prý se nic vracet nebude a nikdo o ničem nic nevěděl a ta částka taky nesedí.

K této partě se přidal jejich kámoš Farský. Ten rovnou řekl, že tedy poslancování je fajn věc, ale že on dostal stýpko v USA, aby mohl v klidu promýšlet, jak by se dal ten skvělý americký model co nejlépe napasovat na EU a na osm měsíců vyráží za velkou louži. Škoda, že se o tom před volbami zapomněl zmínit lidem, kteří ho třeba volili, ale asi si to potřeboval opravdu pořádně rozmyslet. Jo, a prý kdyby se třeba náhodou hlasovalo o něčem důležitém, tak by tedy přiletěl.

Dalším velkým hrdinou minulého týdne je rozhodně Djokovič. Ten sice přiletěl do Austrálie bez potřebných dokladů a byl poslán australským imigračním úřadem domů, ale u něj to je jiné než u všech ostatních migrantů, protože on hraje tenis, a jak dobře víme od Václava Klause, tenis je pravicový. Takže se za něj postavila celá úderka z Trikolory. Řeči o suverénních státech a o tom, že si každý má hlídat svoje hranice, musely jít na chvíli stranou, protože v detenčním centru výjimečně seděl někdo, kdo je bohatý a slavný.

Posledním hrdinou je pak Zdenda Hřib. Ten dostal jakési ocenění v EU, asi za to vyvěšování vlajek a pochlubil se tím snad úplně všude, kde to šlo. Škoda, že většinou končí na posledních místech v oblíbenosti a důvěryhodnosti hejtmanů, ale proč se snažit udělat dojem na svoje občany, když můžeš dostat pěkný diplom od nějaké evropské neziskovky. No, tak uvidíme, co přinese ten další týden, už teď trnu.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.