Odmítáme eskalaci mezi NATO a Ruskem!

od redakce

Zdá se, že americké impérium a země v jeho sféře vlivu jsou ochotny obětovat své občany ve válce a nadále přispívají k eskalaci vztahů mezi Ukrajinou a Ruskem. Státy NATO odmítly garantovat, že se tato vojenská organizace nebude rozšiřovat dál směrem na východ k hranicím Ruska. Státy NATO nikdy nerespektovaly slib, který byl dán tehdejšímu sovětskému prezidentovi Michailu Gorbačovovi o nerozšiřování se na východ, a nejsou ochotny začít jej respektovat ani v současnosti.

Mezitím americký prezident Joe Biden a britský premiér Boris Johnson, ten možná také ve snaze odvést pozornost od svých osobních skandálů souvisejících s jeho opakovaným porušováním protiepidemických opatření, mluví o možnosti invaze Ruska na Ukrajinu a varují její odplatou. Spojené státy i Spojené království také začaly stahovat své občany z Ukrajiny. USA však mohou napjaté situace využít k rozšiřování své vojenské přítomnosti v Evropě, jak vidíme na aktuálním případu Slovenka.

Česká lokajská vláda mezitím rozhodla o darování munice Ukrajinské vládě. Pro seniory a studenty peníze dle vlády nejsou, a bylo proto nutné snížit slevy na jízdné pro tyto dvě skupiny, na nesmyslné zbrojení a zabíjení lidí se ale peníze pod rouškou boje za svobodu a demokracii najdou vždy.

Řada českých mainstreamových médií se nás mezitím snaží přesvědčit, že Rusové chtějí válku. Co však může mít obyčejný člověk z války mezi státy NATO a Ruskem? Smrt, doživotní zmrzačení, ztrátu rodinných příslušníků a přátel, bolest a utrpení. To je jediné, co můžeme ve válce »vybojovat«, zájem o eskalaci vztahů tak nemá žádný běžný občan žádné z citovaných zemí. Je proto nutné odmítnout tento militaristický diskurs, odmítnout neustálé provokace Ruska ze strany NATO, odmítnout rozšiřovaní této agresivní organizace a usilovat o vystoupení České republiky z jejích struktur.

Je třeba říct, že nechceme, aby peníze z našich daní platily munici ukrajinskému režimu, ale žádáme, ať slouží našim seniorům, studentům, pracujícím, nemocným a dalším lidem. Konečně je třeba mít na paměti, že nepřítelem není ten, proti němuž jsme posíláni do války, nýbrž ten, kdo nás chce do války poslat.

(sg)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.