Europoslankyně Konečná na Moravskotřebovsku

od redakce

V pondělí 20. února navštívila europoslankyně a předsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná Moravskotřebovsko.

Europoslankyně a starostka v knihovně Městečka Trnávka.

Bohužel vedení radnice v Moravské Třebové odmítlo K. Konečnou přijmout – demokracie a rovnost je jen pro někoho, tak navštívila domov důchodců, pak besedovala s členy MěV KSČM v Moravské Třebové, odpoledne zavítala do Městečka Trnávky, kde se setkala se starostkou Janou Sáblíkovou, místostarostou Miroslavem Skočovským a kronikářem Jiřím Vondrou. Diskutovalo se o historii obce, první zmínka je z roku 1306, o výstavbě. Městečko Trnávka se může pochlubit tím, že má dětského i zubního lékaře, vlastní lékárnu, krásnou knihovnu. Žije bohatým spolkovým děním, což Kateřina Konečná ocenila.

Poslední zastávkou bylo Rozstání. Europoslankyně se zajímala o činnost zastupitelstva (zde byla sestavena jediná v obci kandidátka – KSČM a nezávislí), hovořilo se o kanalizaci, dotacích a následovala beseda s občany, kterou řídila starostka Radka Kaštánková. Přišla snad celá obec se zastupiteli a dotazy se jen hrnuly. Týkaly se práce Evropského parlamentu, současné situace, toho, jak nemáme prostor ve sdělovacích prostředcích. Kateřina Konečná podtrhla význam sociálních sítí, tam máme zatím možnost se prezentovat.

Plný sál v Rozstání

Obětavým a galantním doprovodem byl poslankyni Josef Odehnal, předseda MěV KSČM v Moravské Třebové, který také celý program zajistil. Znovu se potvrdilo, co má KSČM ve svém programu, že je tady opravdu pro občany.

Lidmila KRUŽÍKOVÁ

FOTO – autorka

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.