KSČM: Rovné podmínky všem zemědělcům

od redakce

Ve stínu současných problémů a korupčních kauz pravicové vlády P. Fialy se ztrácí protesty zemědělců, kteří již od ledna vystupují proti vládou schválenému novému nastavení dotací na období mezi lety 2023 až 2027. Jde především o změnu takzvané redistributivní platby, kterou zemědělci dostávají na prvních 150 hektarů půdy. Na dotační období 2023-2027 to bude 23 % z celkové částky na přímé platby, původně bylo plánováno 10 %. Více peněz tak dostanou malí farmáři. Přesun peněz k menším farmářům povede k tomu, že střední a větší podniky nebudou schopné konkurovat firmám z okolních zemí. Již nyní mnoho zemědělců prodává své výrobky na hranici výrobních nákladů a přežívá právě díky dotacím. Nyní tak hrozí, že se produkční zemědělci kvůli novému nastavení dotací ocitnou na hranici přežití a budou muset omezovat výrobu či své podniky prodávat. Vedle tohoto nového nastavení dotací, které znevýhodňuje střední a velké zemědělce, na zemědělce jako ostatně na všechny dopadá nekontrolovaný růst cen energií a v jejich případě i krmiv.

KSČM vyzývá vládu P. Fialy, aby přestala před problémy zemědělců zavírat oči a nastavila rovné podmínky pro všechny, tedy jak drobné zemědělce, tak i střední a velké zemědělské podniky. Je potřeba zamezit levným dovozům potravin ze zahraničí a pomoci domácí produkci. 

KSČM požaduje obnovení soběstačnosti v zemědělských produktech našeho zeměpisného pásma a regulaci často nesmyslně velkých rozdílů mezi nákupní cenou u výrobce a prodejní cenou u obchodníků. Je potřeba zamezit tomu, aby si obchodní řetězce diktovaly, za jaké ceny budou od producentů nakupovat. KSČM odmítá likvidaci českého zemědělství a další prohlubování závislosti na zahraničních dovozech.

VV ÚV KSČM

Přečtěte si další články

15 komentáře

D-РФ-US 14/07/2022 - 10:16

„Prvotním zájmem Spojených států, o které jsme po staletí vedli války – První, Druhou a Studenou – byl vztah mezi Německem a Ruskem. Protože pokud by byly sjednoceni, jsou jedinou silou, která nás může ohrozit. Naší hlavní povinností je zajistit, aby se to nestalo,“ řekl George Friedman, generální ředitel STRATFOR v The Chicago Council on Foreign Affairs.

https://rumble.com/v10e4y7-chicago-koncil-pprava-na-vlku-s-ruskem.html

Ukrajinská krize nemá s Ukrajinou nic společného. Řeč je pouze o Německu, konkrétně o rusko-německém plynovodu Nord Stream 2. Pro Washington byl projekt od počátku hrozbou jeho nadvlády nejen v Evropě, a snažil se proto stavbu sabotovat na každém kroku.

Nord Stream 2 byl plně funkční a připravený k použití. Pokud by němečtí regulátoři poskytly konečnou certifikaci, dodávky plynu by už nešlo zastavit. Němečtí spotřebitelé a podniky by měli mít spolehlivý zdroj čisté a levné energie, Rusko zase násobek svých příjmů z plynu. Win-win situace pro obě strany.

Pro establishment USA to znamenalo katastrofu. Nemohl připustit, aby Německo ještě více odebíralo ruský plyn – nejen z byznysových důvodů. Ale především proto, že dobrý obchod buduje důvěru a důvěra vede zase k další expanzi obchodu. Jak se vztahy oteplují, ruší se více obchodních bariér, zmírňují se regulace, roste cestování a turistika – a na tom se vyvíjí i nová bezpečnostní architektura.

Ve světě, kde jsou Německo a Rusko přáteli a obchodními partnery, nejsou potřeba americké vojenské základny, nejsou potřeba drahé zbraně a raketové systémy vyrobené v USA – a vlastně pak není potřeba ani NATO. Není také nutné provádět transakce s energií v amerických dolarech nebo hromadit americké státní dluhopisy, aby se vyrovnaly účty. Transakce mezi obchodními partnery mohou být nakonec prováděny v jejich vlastních měnách, což nutně vede k prudkému poklesu hodnoty dolaru a dramatickému posunu americké ekonomické síly.

To byl důvod, proč se Bidenova administrativa stavěla tak ostře proti zprovoznění Nord Streamu 2. To potrubí fakticky znamenalo okno do budoucnosti. Budoucnosti, ve které Evropa s Asií k sobě přiblíží do masivní zóny volného obchodu, což zvýší jejich vzájemnou moc a prosperitu – zatímco USA zůstanou mimo.

Michael Hudson v The Uni Review napsal:

„Jediný způsob, jak mohou Spojené státy zablokovat evropské nákupy ruského plynu, je donutit Rusko k vojenské akci, a pak tvrdit, že reakce Západu za ni převáží jakýkoli národní ekonomický zájem. Jasně to se svou obvyklou „hroší elegancí“ doznala náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová již 27. ledna: „Pokud Rusko napadne Ukrajinu, Nord Stream 2 se už nepohne vpřed.“

fronda 14/07/2022 - 00:17

Hnědala poslušně plní rozkazy svých pánů.

fronda 14/07/2022 - 00:16

Prostě to byl Západem zinscenovaný a zaplacený fašistický puč proti legitimní vládě, kterou si zvolili Ukrajinci ve svobodných volbách. Žádným okecáváním se na tom nic nezmění. Nikdo nemá povinnost podřizovat se kyjevské diktatuře.

svaty_vaclav 13/07/2022 - 23:35

😱Kyjevští nacionalisté napadli místní obyvatelku kvůli podpoře Ruska.

Nacionalisté nejdříve ženu zbili, přičemž rozházeli její nákup a nakonec ji polili barvou. Kolemjdoucí se na všechno dívali a souhlasně pokřikovali. Žena podle svědků vykřikovala hesla na podporu Ruska a snažila se zabránit vybírání peněz pro účely Ozbrojených sil Ukrajiny.

https://t.me/neCT24/9618

Sledujte @neCT24

Gedeon Spilett 13/07/2022 - 21:50

Euro oslabilo vůči dolaru kvůli sankcím, které EU zavedla a dopadají na její ekonomiku. Rubl posiluje.
Od začátku roku rubl vůči americkému dolaru posiluje o více než 14 procent. Tímto výkonem tak překonává brazilský real, který si proti dolaru polepšuje asi o devět procent. Ruský rubl je tak v současné době nejvýkonnější měnou mezi 31 hlavními měnami, které sleduje agentura Bloomberg

čtenář 13/07/2022 - 20:35

Komousi uz muzou chtit hovno

Kromě několika ruských a kazachstánských firem mají v CPC podíl i velcí hráči ze Západu, a to včetně společností Chevron, Exxon Mobil, Shell nebo italské firmy Eni. Jde o jediný ropovod na ruském území, který není plně vlastněn firmou Transněfť.

Potrubí je dlouhé více než 1 500 kilometrů a pro Kazachstán je velmi důležité, neboť se jeho prostřednictvím vyváží asi osmdesát procent kazachstánské ropy. Zbytek

Kromě několika ruských a kazachstánských firem mají v CPC podíl i velcí hráči ze Západu, a to včetně společností Chevron, Exxon Mobil, Shell nebo italské firmy Eni. Jde o jediný ropovod na ruském území, který není plně vlastněn firmou Transněfť.

Potrubí je dlouhé více než 1 500 kilometrů a pro Kazachstán je velmi důležité, neboť se jeho prostřednictvím vyváží asi osmdesát procent kazachstánské ropy. Zbytek

Gedeon Spilett 13/07/2022 - 20:12

Každému realistickému pozorovateli dění na bojištích Ukrajiny musí být jasné, že strategickou iniciativu tam drží ruská armáda, která ovládá celý východ a prakticky celý jih Ukrajiny. Dozvídáme se sice o zázračných amerických a jiných zbraních, které majíu změnit poměry sil na Ukrajině.
Dozvídáme se fantaskní údaje o připravovaném útoku milionové ukrajinské armády na ruský intervenční sbor, čítající 150 – 200 tisíc vojáků. Ale zatím se informace tohoto typu ukázaly vždy spíše jako chiméry. A bude tomu nejspíš tak i nyní.

Ukončení války a uzavření mírové smlouvy mezi oběma státy, garantované nejvýznamnějšími evropskými státy, Spojenými státy, Ruskem, ale také Čínou a Indií, by dříve nebo později způsobilo pokles cen komodit od plynu a ropy až po pšenici a průmyslové kovy. Tyto ceny by se mohly v krátké době vrátit na předkrizovou úroveň.

Gedeon Spilett 13/07/2022 - 20:10

Podle informací ČSÚ meziroční inflace v červnu zrychlila na 17,2%, a to především zásluhou zdražování energií a potravin. Ve srovnání s květnem vzrostla cenová úroveň o 1,6%. Pokud by toto tempo navyšování inflace pokračovalo i v dalších měsících, dostali bychom se rychle nejen nad 20%, ale ten vývoj by byl ještě dramatičtější

Vláda zatím přes veškeré proklamace neudělala nic, aby míru inflace aspoň zčásti srazila opatřeními, podobnými těm, která přijala zdrcující většina zemí EU. To znamená např. snížení DPH u elektrické energie, spotřebních daní u pohonných hmot, DPH u základních druhů potravin apod

Paterak 13/07/2022 - 19:31

Veškerá naše letošní úroda je už prodána do Německa. Zemědělci dostávají dotace od státu a nic jim nebrání v tom aby svoje produkty prodali tam, kde za ně dostanou více. Žádná starost o výživu obyvatelstva. Němci naše zemědělce nedotují. Tak co jim něco prodávat? Dopadneme jako Afričane a budeme čekat co z Ukrajiny ukápne. A Yury Simon se tu zabývá, kolik Rusové ukradnou na Donbase hajzlů. Ale, že bude mít rohlík za pade…Juro tímhle se zabývej a na hajzly se yvser!

Gedeon Spilett 13/07/2022 - 18:46

Pokles obratů v maloobchodu ukazuje, jaký mají lidé strach z toho, že nezaplatí složenky. Nevím, co hrál orchestr na Titaniku. Teď jde ke dnu celá Evropa a hraje se ukrajinská hymna.

svaty_vaclav 13/07/2022 - 16:20

❗️🇺🇦Ukrajina začala pomocí vrtulníku zapalovat pole s pšenicí na hranici s Chersonskou oblastí, oznámil zástupce vedoucího regionální správy.

❗️Chersonská oblast ztratí až 200 tisíc tun obilí kvůli žhářství a minování polí Kyjevem.

Uvádí to vedení oblasti.

Dříve bylo oznámeno, že Ozbrojené síly Ukrajiny zapalují pšeničná pole na hranici s Chersonskou oblastí ostřelováním z vrtulníků.

Sledujte @neCT24

jmm 13/07/2022 - 15:59

Jserm takový “mikrozemědělec” na 2 ha-že bych se dožil nějaké “rovnoprávnosti”?

Ze statku, po novu z farmy. 13/07/2022 - 15:43

Likvidujeme chovy prasat. Maso se dováží ze Španělska, kde je vysoce dotováno.

S chovem prasat jsme v těžké situaci, na hranici udržitelnosti. Výkupní cena sice stoupla na 35 korun za kilogram živé váhy, to je ale nespasilo. Odpovídá totiž nákladům na vykrmení při ceně krmného obilí 3500 korun za tunu, současná cena krmné směsi je ale na více než dvojnásobku. Navíc stouply i ceny elektřiny, plynu a pohonných hmot. Zároveň rostou ceny náhradních dílů a oprav. Musíme to postupně balit.

Sedlák 13/07/2022 - 15:25

Mrtvé krávy, lidé s rakovinou. Farmář odhalil tajemství chemické společnosti

Smrt krav farmáře Wilbura Earla Tennanta ze Západní Virginie znamenala odhalení praktik, jejichž děsivé dopady pociťují lidé dodnes.
Zemědělec vlastnil pozemek, který se nacházel poblíž továrny americké společnosti DuPont na řece Ohio. Právě tam chemický gigant vyráběl teflonové nepřilnavé povrchy, které se používají ve stovkách produktů včetně oděvů a nádobí. Ovšem ukázalo se, že se v továrně nakládá i s velmi nebezpečnými látkami

Advokát později odhalil, že se jednalo o kyselinu perfluorooktanovou Time News. A co víc, tato chemická látka byla zjištěna v krvi zaměstnanců DuPontu.
Následně se zjistilo, že kyselina přechází z těhotných zaměstnankyň na nenarozený plod, kterému způsobuje deformaci obličeje. Sloučeniny se měly nacházet i v jablkách nebo chlebu. A co víc, jejich přítomnost se objevila i v pitné vodě v obcích v blízkosti teflonového závodu. Všechny tyto skutečnosti byly přísně tajné. Onen potok protékající pastvinou rodiny Tennantových byl dle očekávání rodiny vysoce kontaminovaný….

Farmář, který chtěl vyřešit příčinu uhynutí svých krav a který se velkou měrou zasloužil o vyřešení spletitého případu, se konce soudní pře nedožil. Zemřel na infarkt v roce 2009 ve věku sedmašedesáti let.

Celé na Deník cz

Rudý vítr 13/07/2022 - 14:59

JZD skoro na každej vesnici, tisíce pracovních míst,na učňáku brigády, žňové hlídky, děvčata z kravína……to byla překrásná doba.Jak to všechno krásně fungovalo…… škoda slova na tuto dobu.Cest práci ❤️

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.