YouTube bloknul Trumpova lháře

od redakce

Server YouTube trvale zablokoval účty jednoho z nejpopulárnějších komentátorů na pravicové mediální scéně ve Spojených státech poté, co se opakovaně provinil vůči pravidlům této populární platformy.

Dan Bongino nejdříve porušil zásady týkající se dezinformací o pandemii a poté se pokusil obejít dočasný zákaz činnosti, oznámila ve středu platforma na sdílení videí vlastněná společností Google.

Bongino je v poslední době jedním z nejviditelnějších mediálních stoupenců někdejšího kontroverzního amerického prezidenta Donalda Trumpa. Bývalý policista, člen prezidentské ochranky a neúspěšný politik má dnes rozhlasový pořad s odhadovanými miliony posluchačů a vystupuje také na televizi Fox News. Příspěvky na jeho facebookové stránce se pravidelně řadí mezi nejčtenější politický obsah, jeho hlavní kanál na YouTube měl podle analytické společnosti Social Blade skoro 900 000 sledujících vymývání mozků náchylných jedinců.

Kanál byl podle ČTK 14. ledna na týden zablokován kvůli videu, v němž Bongino tvrdí, že plátěné a chirurgické roušky nijak nepotlačují šíření koronaviru. Tato záměrná lež porušila pravidla platformy týkající se dezinformací kolem pandemie COVID-19. Bongino je pak porušil znovu, když tvrzení o neúčinnosti roušek zopakoval ve videu, které nahrál na svůj druhý kanál, informoval deník The New York Times.

(rj)

Přečtěte si další články

1 komentář

fronda 29/01/2022 - 17:50

cenzura…

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.