Zemřel někdejší prezident Sovětského svazu Michail Gorbačov

od redakce

Někdejší prezident Sovětského svazu (SSSR) Michail Gorbačov dnes večer po těžké a dlouhé nemoci zemřel. Bylo mu 91 let. S odkazem na prohlášení moskevské Ústřední klinické nemocnice o tom informovaly ruské agentury TASS a Interfax.

Nemocnice ke skonu Gorbačova neuvedla žádné další podrobnosti. Na vlastní přání bude pohřben vedle své ženy Raisy na Novoděvičím hřbitově v Moskvě, napsala agentura TASS s odkazem na příbuzné zesnulého.

Zdroj z politikova okolí v červnu sdělil, že Gorbačov je pod neustálým dohledem lékařů v Ústřední klinické nemocnici. Hospitalizován byl údajně na žádost lékařů také už v roce 2020, “na samém počátku pandemie koronaviru”.

“Vladimir Putin vyjadřuje hlubokou soustrast s úmrtím Michaila Gorbačova, ráno pošle rodině a blízkým kondolenční telegram,” citoval TASS z vyjádření kremelského mluvčího Dmitrije Peskova.

Gorbačov zahájil po nástupu do čela sovětských komunistů v roce 1985 změny, které měly reformovat komunistický systém a dodat tehdejšímu sovětskému impériu novou sílu.

(čtk)

Přečtěte si další články

40 komentáře

mudrc 03/09/2022 - 16:16

Gorbačovovi zůstaneme neskonale vděční, že demontoval říši zla a osvobodil sovětské satelity ze spárů totalitního bolševizmu. Nechť vám je země lehká, Michaile Sergejeviči!

Mein Gott 04/09/2022 - 01:00

Děkujeme za vaše utvrzení, že to byl zločinec hodný věčného zatracení. Ale není třeba, víme to i bez vás.

Rudý vítr 03/09/2022 - 11:15

Se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak soudruzi.Cest práci ❤️

1 2

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.