Obyvatelé odmítli přejmenování Šmeralovy ulice

od redakce

Při druhém kole prezidentských voleb uspořádalo vedení městské části Praha 7 anketu mezi obyvateli Šmeralovy ulice. Radní z hnutí Praha 7 sobě, které radnici ovládá, se jich ptali, zda by byli ochotni nechat přejmenovat tuto ulici. V letáčku, kterým anketu lidem oznamovali, se snažili zdůraznit módní antikomunismus. Přestože Bohumír Šmeral zemřel v roce 1941, uvedli v něm, že ulice je pojmenována »po jednom ze strůjců totalitního režimu, který měl na svědomí mnoho nešťastných osudů a zničených životů«.

Zveřejněné výsledky ankety však její autory zřejmě nepotěšily. Zúčastnilo se 256 respondentů, tedy 56,1 % ze 456 trvale hlášených obyvatel ulice. Pro možnost Ano hlasovalo 85 občanů, tedy 33,2 %. Většina, čili 171 občanů, což představuje 66,8 %, hlasovala pro možnost Ne.

S některými jsem hovořila a zjistila jsem, že je odradila především představa administrativních potíží při vyřizování nových dokladů, smluv a podobně. Pojmenování po Bohumíru Šmeralovi jim nevadí.

Na webu MČ Praha 7 je tedy uvedeno: »Městská část respektuje vůli obyvatel a další kroky k přejmenování podnikat nebude.«

Miroslava MOUČKOVÁ

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.