Rychlokvaška Nerudová útočí

od redakce

Neúspěšná kandidátka na hlavu České republiky Danuše Nerudová okamžitě po svém propadáku, kdy se z avizovaných 20 procent hlasů stalo skutečných necelých čtrnáct, prohlásila výsledek za velký úspěch. Zároveň označila postupujícího do druhého kola Andreje Babiše za největší zlo, aniž by to konkretizovala. Samozřejmě hned vyjádřila podporu vítězi prvního kola Petru Pavlovi, kterého titulovala »demokratický kandidát«.

Profesorka Nerudová je dalším papouškem pětikoaliční rétoriky, kdy jedni jsou demokraté, druzí populisté a extremisté. Rozdělovala tak i své studenty na Mendelově univerzitě, když tak volá po pluralitě názorů? Nikoliv, převzala slovník svého vzoru, rovněž profesora z Brna, Petra Fialy. Možná by bylo zajímavé vědět, kdo přiměl Nerudovou kandidovat, když vloni v lednu tak rychle skončila ve vedení univerzity…

Co je však bezprecedentní v české prezidentské kampani, že Nerudová se chce v kampani před druhým kolem objevovat po boku generála Pavla na společných akcích a na billboardech. Asi si představuje, že se stane jako v USA v případě Pavlova vítězství viceprezidentkou nebo alespoň kancléřkou. Jak řekl Pavel na jejich společné tiskové konferenci dva dny po prvním kole: »Jdeme do toho spolu, budeme sdílet reklamní prostory, společně budeme vystupovat a naši podporovatelé budou spolupracovat.« Vzápětí došlo na vzájemnou výměnu dárků. Jak dojemné, ale současně falešné.

Je neuvěřitelné, když Nerudová úspěšného kandidáta Babiše označuje za největší zlo a člověka, jenž prý »ekonomicky a psychicky plundruje společnost«. Sama se však profesními úspěchy pochlubit nemůže a udělované rychlotituly na Mendelově univerzitě stejně nedokázala věrohodně vysvětlit. Tak kdo názorově »plundruje« společnost? Ten, kdo bez důkazů lže, pomlouvá, útočí a schovává se za naučený úsměv? Danuše Nerudová je politická rychlokvaška naprogramovaná vládní pětikoalicí. Její další hlásná trouba.

Vladimír SLOBODZIAN

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.