Sobota byl krásný den u svatého Václava

od redakce

Úvodem chci poděkovat každému, kdo přišel či přijel na sobotní demonstraci 3. září do Prahy. Na každého z vás jsem pyšná, vracíte Čechům jejich zemi. Jen nesmíme teď polevit. Byla jsem hrdá na to, že jsem součástí davu. Energie, která tam sálala, dává velkou naději, že naše zem není ještě zcela ztracená.

Výrok premiéra Fialy se mojí osoby hluboce dotkl a doufám, že i vás ostatních. Jak si vůbec ten člověk může dovolit říci, že jsem byla, jako celý dav, vedena proruskou silou proti zájmům Česka, že ruská propaganda je tak silná, že tomu já, jako i celý dav podléhám? Takže, elektřinu, plyn, uhlí, potraviny, služby, léky a tak dále mi zdražilo Rusko? Například mouka, vloni sklizená pšenice, kdy ještě žádný konflikt na Ukrajině nebyl, má cenu o více jak 100 % vyšší. Záhada. Takových záhad máme samozřejmě mnohem víc. No nevím, ale mám pocit, že »díky« našemu premiérovi je Česká republika Rusku »ukradená«. Myslím si, že na burzu do Lipska Rusko naší levně vyrobenou elektřinu taky neposílá, aby ji pak Česko koupilo zpět mnohonásobně dražší. Když vidím a hlavně zažívám na vlastní kůži hloupost této vlády, tak bych našemu premiérovi nesvěřila ani vedení blešího cirkusu na malé vesnické pouti. Bylo by mi líto těch blech.

Nicméně, les českých vlajek přes celé Václavské náměstí, různí lidé ze všech možných odvětví naší společnosti, to je nastavené zrcadlo politikům, kteří nám nepomáhají, ale naopak pomalu, ale jistě nás ožebračují. Když byla z pódia demonstrace vypuštěna holubice míru, bylo to až dojemné. Zjihl i chlap jako hora, co stál vedle mě.

Myslím, že takových dnů asi ještě pár zažijeme, protože tato vládnoucí chunta se od koryta nebude chtít hnout. Konečně jsou to agenti EU, NATO atd. A jeden se až bojí, kam budou schopni, nebo spíš neschopni zajít.

Dala bych vládním činitelům reálnou mzdu, tržní nájemné, »krásné« ceny v obchodě, a ať se předvedou. Šli by se oběsit, ale my v tom musíme žít den po dni, dokud nedojdeme do stanice Hlad a Bída. Naše proukrajinská vláda nám cestičku do této stanice zametá, jak jen nejlépe dovede. Musíme je zastavit, dokud je ještě čas.

Marcela PRAŽÁKOVÁ

Přečtěte si další články

13 komentáře

Ivo 10/09/2022 - 14:20

Moc hezky napsané, bohužel realita..
Sám jsem tam byl a dost se mě dotklo, když nás ten polointeligent fiala označil za proruské aktivisty a že jsme pod vlivem nějaké propagandy.. Takže aby bylo jasno, většina lidí kolem mě, co tam byla, tam byla kvůli tomu, že tato vláda je neschopná uchránit nás před tím co se u nás děje – nepadlo tam ani slovo o nějakých ukroších, nebo rusácích, pojem rusko tam padl v okamžiku, kdy padl návrh na to od nich odebírat plyn a neplatit za něj američanům, nebo eu dvacetinásobek. Tahle vláda je banda kreténů (nikoliv vugarita, označení onemocnění – kreténizmus, kterým evidentně většina kabinetu trpí), vyrábíme si elektřinu v jaderných elektrárnách a za 60€ posíláme gwh jí do evropské unie a potom si na burze svou elektřinu kupujeme za 1000€ za gwh a ten “kretén” ministr se ještě chvástá tím, že se mu podařilo cenu “snížit” na 600€ za gwh, což je desetinásobná cena, než za jakou by jsme ji měli ze svého.. Je to úplně na palici, následně prohlásíl pan fiala, že se přece nebude před putinem kvůli plynu plazit, ať táhne do ánu, od toho tam je, má se plazit a dělat cokoliv, aby se postaral o své lidi, od toho dřepí tam kde dřepí a bere ty šílený prachy. Přál bych všem Fialům a podobným ZRŮDÁM, ať si zkusí vyžít nikoliv z “průměrného” (kterým se pořád ohání), ale z REÁLNÉHO platu,
Jsem znechucený i aktuální situací s migranty, pregnantní ilustrací budiž Albert u mě před domem, kde aby se člověk učil ukrajinsky, 8 z 10 zákazníků jsou teplákáři, mají košíky narvané až po okraj těmi nejdražšími věcmi, na pokladně berou ještě chlast a cigára ve velkém a tváří se jako bohové, taky bych chtěl aby naše rodina dostávala 5,000 na hlavu za nic, taky bych chtěl nemuset kvůli penězům makat, bohužel bych asi musel mít žluto-modrý pas, aby se mi to splnilo. Na naše lidi se z vysoka kašle, Pekarová má tu drzost lidem vzkázat, ať v zimě doma nosí dva svetry, když nebudou mít na teplo, ale ukrošům se cpe všechno zadarmo, je to na zvracení, zajímalo by mě kolik už to za ten rok stálo, ale to se nikdy nedozvíme.

Maruška 08/09/2022 - 22:47

Marcelko, napsala jste moc krásný članek.Je to naprostá pravda, to o čem píšete a moc Vám fandím a doufám, že až bude další demonstrace, zase o tom napíšete. Těším se na Váše další postřehy 😁 Maruška

Zdeněk Havlík 08/09/2022 - 11:22

Výborně napsané,ve všem je pravda,Fialová vláda ať táhne k čertu, dělá tady všem lidem jenom zle,tisíce lidí budou nešťastný,a co dělá “milion chvílek”, proč nebojují za občany, sedí někde doma na zadku.Zdenour.

Zdeněk Havlík 08/09/2022 - 10:59

Výborně napsané,ve všem je pravda,Fialová vláda ať táhne k čertu, dělá tady všem lidem jenom zle,tisíce lidí budou nešťastný,a co dělá “milion chvílek”, proč nebojují za občany, sedí někde doma na zadku.Zdenour.

fronda 07/09/2022 - 23:05

Je čas opustit zločinecký Severoatlantický pakt.

svaty_vaclav 07/09/2022 - 17:01

Sledujte @neCT24

Miroslav Rys, dočkej času jako husa klasu. Zadnice vám antikomunistům a fašistům nakopou nejenom komunisté, ale všichni, protože vás mají plné zuby. Zatím tady můžeš Miroslav Rys hamtat ve svých holínkách ze kterých ti trčí antikomunistická sláma.

Sledujte @neCT24

svaty_vaclav 07/09/2022 - 22:47

Sledujte @neCT24

mudrc, mě neurazíš, mě může urazit jen inteligent, což se tebe netýká. Piš ale dál, mě vždycky pobaví vidět jak žereš plnou hubou polistopadové vládní sračky a ještě si v nich libuješ a chutnají ti.

Sledujte @neCT24

Dostaneš za lhaní na prdel !! 08/09/2022 - 00:26

.

Miroslav Rys 07/09/2022 - 14:13

Vy, Pražáková, a další rudé lemry zastavíte leda prd.

Rudý vítr 07/09/2022 - 14:52

Ty rudý prde nás nic nezastaví.Proletari všech zemí spojte se.Uz jsme zase tady.

svaty_vaclav 07/09/2022 - 10:37

Sledujte @neCT24

Česká republika se stala zemí, kde zítra bude hůř než včera.

Sledujte @neCT24

Vlaweb 07/09/2022 - 19:21

Článek krásný den u Svatého Václava , paní Pražáková to bylo trefný. Já tam byl a vidím to stejně jako vy píšete.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.