Mlčící většina se probouzí

od redakce

Jak žije a co dělá v letních měsících PhDr. Josef SKÁLA, CSc., kandidát vlastenců na Pražský hrad, jemuž vyjádřila podporu KSČM? »Lenošit, jak to létu sluší, se mi daří jen sporadicky. Kdo se ale dal na vojnu, nemá nárok si stěžovat,« řekl v úvodu našeho rozhovoru a pokračoval:  

Veřejných mítinků teď bylo sice méně než do počátku července. Od konce srpna však začíná ještě větší kolotoč. Napříč celou republikou. S akcemi skoro každý den. Leckdy dokonce hned několika. Sladit je do zvládnutelné řady je docela hlavolam. Pro mnohé voliče přitom neplatí ani okurková sezóna. Mraky dotazů i různých žádostí mne bombardují i o prázdninách. Spousta z nich nás dosud nevolila, mně to však slibují. Tím hůř se někdy vysvětluje, že nejsem jako ten Atlas, co prý unesl na zádech celou zeměkouli.

U nás je stále hodně lidí, majících hlavu státu za velký majestát. Dřív by mne nenapadlo, že se tak budou stavět i k tomu, kdo o Hrad teprve soutěží – a navíc za plebejské podhradí. Odbýt je stylem »aby se neřeklo« nelze. Zaslouží si věcnou a osobní reakci. Zvlášť ti, co k nám nacházejí cestu nově. Práce je s tím »od vidím do nevidím«. Právě ta ale umí dobíjet baterky.

*Které akce v poslední době jste absolvoval a čím vás zaujaly?

Moc rád vzpomínám na mítinky, pořádané už k výročí květnového povstání a osvobození. Na stovky lidí u památníku rudoarmějců v Ostravě, když tamní radnice zrušila tradiční pietu a trapné vakuum museli zastoupit komunisté. Na stovky lidí na terezínském popravišti či lesní planině u Bučovic, kde padl partyzán jen pár týdnů před koncem války – a na Olšanských hřbitovech osvoboditelů Prahy. To vše jsou místa, kam nechodí nahodilí zevlouni. Zvlášť teď, za přesilovky lží a urážek. Hrdinům, kteří nám pomohli víc než kdo jiný, se chodí poklonit lidé, kteří si neamputovali svědomí. Když se jim hledí do očí a promluví z duše, září z nich odhodlání nedopustit, aby nás sprostá lež okupovala na věčné časy.

Harcovat po stranických sekretariátech – a lakovat to na setkání s voliči – by byl laciný švindl. Teď musíme oslovit mnohem širší veřejnost. Daří se to i tam, kde nás, komunisty, »nemuseli« ještě nedávno. Užil jsem si to na setkáních v Ostravě i v Otrokovicích, Novém Jičíně i Kopřivnici, České Lípě i Jihlavě, Plzni, Táboře a Soběslavi, Karlových Varech i na řadě jiných míst. Včetně pražské Letenské pláně, kde mítinky za demisi vlády organizoval táborský vlastenec Jirka Machač. I jiné z těch akcí pořádaly subjekty, které nepatří mezi naše tradiční spojence. Mnohé mi sbírají i podpisy na petice, abych se mohl zúčastnit souboje o Hrad. Mlčící většina se probouzí – a hledá mluvčí, kteří ji nepodvedou. Roste hlad po faktech i východiscích, která by dřív měla za nezřízenou troufalost. Tu šanci už nelze nechat ladem, tak jako po řadu minulých let. Tím víc jí musíme vyrážet naproti teď. Říkat lidem víc, než co už vědí i bez nás. Umět to jako odpověď na vše, co je štve především. Objevovat jim příčiny a viníky. Nabízet »cestovní mapu« skutečné změny. Tím spíš teď, kdy nemáme ani tribunu domácího parlamentu. A právě soutěž o Hrad tak nabízí prostor, jaký se naskytne zase až za pět let. To proto jsem nemohl vzít na ramena před návrhem, abych do toho šel. Cílem je oslovit i lidi, na které jinak dosáhneme jen obtížně.

*Jak dělíte svůj čas mezi několik závažných projektů, v nichž jste angažován? Tak například spolek Kudy z krize.

Naše sdružení je příslovečnou vlaštovkou. Jaro s ní, míněno to politické, sice ještě nedorazilo. Až se tak stane, bude přát připraveným. Kde jinde se daly dohromady kapacity z řady věd a jiných profesí? Ne jako stavovský cech, ale do boje za klíčový veřejný zájem? A tím není nic menšího než právě Kudy z krize. Máme to ve štítu už z doby, kdy bylo v módě věštit roh hojnosti. To, na čem závisí i vše ostatní, stojí hned v podtitulu. Jsme sdružením za obnovu národní suverenity. Partou rozkročenou od marxisty až po vlasteneckou a demokratickou pravici. Srovnání nemá ani tento průlom. Kladivem na čarodějnice mává i Michal Šmarda. Skálu prý, píše předseda ČSSD, podporuje »nacionalista«. Míní tím docenta Konvičku. Špičkového entomologa – i kritika shnilých poměrů. Lidový dům mu nesahá po tkaničky ani v tom.

Mrákoty, jimiž strádá, matou i hlouček nalevo od soc. dem. K jejím pokleskům cudně mlčí. Promíjí jí i podporu válečných masakrů. Bobříka mlčení k řádění fašounů jako řemen. Šplhounské mrzačení dějin i spoustu jiných špinavostí. Ten samý hlouček, ač slovně »rrradikální«, papouškuje i moudra »pražské kavárny«. Hlavně poťouchlé nálepky, mající odrovnat každou bojovnější opozici. Do »xenofobů«, »rasistů« i »nácků« jí tak spílá i »zleva«. Víra, že tím cokoli získá, je groteskně bláhová. Ty, kdo k nám míří nově, sráží zpátky. Pro »pražskou kavárnu« je jen užitečným idiotem. Cejchem provinění, hodného věčného zatracení, ostouzí samo téma umožňující náš vliv znásobit. Země je cizím krmelcem a vazalem. Ekonomický rozvoj, víc demokracie, natož sociální pokrok dostanou šanci až v mnohem svébytnější republice. Třeskutě »omezená suverenita« škrtí i většinu českých podnikatelů. Národní zájmy v ohrožení jsou terénem naší ofenzívy. Kdo to ne a ne pochopit, rozumí levicové politice jako koza petrželi.  

Sdružení Kudy z krize se netlačí u výtahu k moci a prebendám. Razí to, co české politice žalostně schází. Cestu k překonání programové prázdnoty – a ke spolupráci sil, které jsou přirozenými spojenci, ač to zatím mnohdy netuší. To prvé se rodí hlavně v diskusi nad vizí docela jiné České republiky. Účastní se jí stále víc kapacit ze společenských i exaktních věd, šíří i hloubkou záběru u nás nemá obdoby. Tím víc se bude hodit na rozcestí, které se blíží. Z mrtvého bodu se posouvá i dialog pestré opoziční mozaiky. Desítky jejích subjektů se sešly už počátkem července. Od levého pólu přes členy skupiny Říp – až po docenta Robejška i místopředsedu Svobodných. Zněly i nápady, jimž se marxista zdvořile pousměje. Vůle po spolupráci je širší i živější než kdy dřív. Byl jsem jedním ze dvou hostitelů. A uspěl i s náměty, kudy dál. Tedy nevést včerejší války, jinak prohrajeme ty dnešní. Nezkoušet jiným šéfovat, ani je »převádět na víru«. Soutěžit v hloubce kritiky a originálních řešení – a ne v habaďůrách na vzájemný úkor. Z toho, že nikdo nepolemizoval, ještě neplyne, že to někteří nezkusí jinak. O to víc přinese férová hra nám. Kapitalismus už lepší nebude. Věřící v opak čeká kocovina. Tím dál sahá zóna, kterou se můžeme rozkročit. Marxista z ní vítr nemá. Kapitalismu rozumí víc než jeho mozkové trasty. Diskuse, kudy z krize, jsou naší parketou.

Třetího září se v Praze koná mítink proti Fialově vládě nazvaný ČR na prvním místě. Vy na této akci budete také hovořit. Sestava řečníků je opravdu napříč spektrem. Vyhovuje vám, je-li takto široce nastaven panel vystupujících, nebo může být »podezřelé«, že komunista hovoří na takové akci?

Tak široké spektrum, jako 3. září, nehodilo rukavici ještě žádné z polistopadových vlád. Slibně početné a bojovné bude zřejmě i publikum. Za slovo z takové tribuny se rozhodně nestydím. »Podezřelé« je leda lidem, co si zvykli hrát na vojáčky. Místo snahy o širší vliv si hoví za sedmero západy. A »statečně« tu přesvědčují ty, kdo to nepotřebují.

Kritické nálady nám začaly unikat už před lety. Návrat na jejich hrot má za pět minut dvanáct. Je o to náročnější, oč víc vládu tepou i mnozí z těch, v nichž mívala zázemí. Skutečně radikální opozice tu je kapkou v moři. Bude jí i 3. září. I bojovný protest tak může dojít na půl, ne-li čtvrt cesty. Zadunět jen proti následkům či jejich následkům. A to, bez čeho se změní pramálo i ty, vzít velkým obloukem. Pro někoho je to další byznysplán. Rád by si namastil kapsy i tentokrát. A při jednom pořídil i cinknuté alibi za to, čím se na marasmu podepsal sám. V protestních náladách loví i zazobaní dravci, domácí i cizokrajní. Snášejí do nich kukaččí vejce. Jezinky a krysaře, vycepované klamat tělem.

Průlom, který se nabízí, nám to nesmí zastínit. Tím větší mám radost, že v tom nezůstanu sám. Na mítink dorazí i silná levicová sestava. Povede ji sama Kateřina Konečná. Dejme o sobě vědět i v publiku! Sebevědomě a zároveň tak, aby to přehrady ke spojencům bořilo, a ne vyztužovalo. Tím víc dokážeme ovlivnit co nejširší opoziční azimut. Jsme dědici strany, která to uměla už roky před Mnichovem. Většině lídrů život nedopřál ani maturitu. To samé musíme zvládnout i dnes. Jen »mezi svými« nám hrozí pád do politické nicoty.

Co říkáte současnému zdražování energií a kompenzacím domácnostem od vlády? Jsou dostatečné?

Bude to ještě horší. Teď lidem ztuhnou rysy. Ministr (průmyslu a obchodu) nabízí urážlivou almužnu. Pokryje žalostný zlomek drahoty urvané ze všech řetězů. Síkela šéfuje resortu, který ji má zkrotit. A ne jí dělat komorníka – a náklady rozepisovat daňovým poplatníkům. Almužen všeho druhu má být za 66 mld. ČEZ si však u vlády vydupal 74 mld. Na úvěr, jímž jistí své závazky k burze v Lipsku. Ďábel se umí schovat v detailu. Skuteční experti, trpění jen jako disidenti, vědí své. Úvěr, větší než všechny almužny, totiž jistí habaďůru, o níž se zarytě mlčí. A sice to, že český proud, vyráběný špičkově rentabilně, zatíží skandální německá přirážka i v příštích letech.

Německo dotujeme i cenou, kterou nám účtuje za plyn z ruských nalezišť. Obě ty koloniální přirážky zrychlují náš pád do dluhové pasti. Cepení v oprátku na krku stále víc domácností, podniků i veřejných pokladen. Tím, kdo se má smát jako poslední, je »supí kapitál« (vulture capital, jak zní originál). Už k nám přisouvá miliardy, kryté jen »řídkým vzduchem« (out of thin air). Brousí si zuby i na nemovitosti, v nichž čeští majitelé žijí sami. Rád by je shrábnul ještě výhodněji než kořist privatizační bonanzy. Energetika spadá pod ministra dodaného z cizích bank. Pozoruhodná náhoda, není-liž pravda?

Premiér Fiala vyzývá k šetření občany, úřady a firmy. Kam až se může šetřit, aby nešlo o znemožnění lidské činnosti i života?

Když mrazy uvěznily Leningrad obklíčený wehrmachtem, předvedl vlasteneckou epopej. Na hazardu, inscenovaném »pětidemolicí«, má zájem jen pár nicotných kariér. To ty nás odstřihly od sibiřského plynu. Máme z něj prospěch už od 60. let. To ty lezou po pupku »spojenecké vděčnosti«. K mocnosti zpoza velké louže. Plynu nám dodá, pokud vůbec, jen vyzáblý zlomek. Za cenu, pod níže se prohneme – ba možná i přídělového systému. Hrozí nám na teplo a teplou vodu – i na jídlo z pekáren a jiných provozů na zemní plyn. Tím, kdo nás okrádá, je politická vzteklina, rekordně servilní i stupidní. Až se dílo zkázy, které zavinila, zjeví v celé nahotě, chce to obnažit obě pravdy. Jak tu o zoufalém úpadku u koryt, tak tu o »atlantické orientaci«, bez níž se prý zboří svět.

Jak se vás dotýká, či nedotýká označení »proruský šváb«? Takové bylo před časem vyjádření ministra vnitra a vicepremiéra Rakušana.

Na lidi, co panstvu překážejí, už nepadají jen sprosté nadávky. Teď jistý Mareš, placený z našich daní jako »znalec extremismu«, vyzývá už i k »eliminaci«. Etzler byl roky asijským zpravodajem ČT. Dnes se domáhá »zákazu mít děti« pro členy SPD, Trikolóry a KSČM. Ještě dál zašla ministryně obrany. Schvaluje úkladnou vraždu. Teror za názor, který jí nevoní. Ženě, již znetvořil, nebylo ani třicet. Sestava, která nám poroučí, stojí i padá s dezinformací. Chrlí ji nonstop. A skoro o všem. Tím víc je obětí vlastní propagandy. Připustit demokratickou diskusi, vyhoří jako fagule. A tak vyhrožuje a kriminalizuje. Dvojnásob teď, tváří v tvář protestní vlně, která se zvedá. Aby ji zbavila mluvčích, schopných hnát panstvo na hrách.

Monika HOŘENÍ

Přečtěte si další články

38 komentáře

fronda 07/09/2022 - 23:14

Proč je ta většina mlčící a spící? Možná už ty lidi nebaví naházet zase hlasy nějakému šíbrovi, aby ten si za to pro sebe zařídil pohodlné živobytí. Třeba funkci místopředsedy sněmovny.

Rudý vítr 04/09/2022 - 18:47

Na věčné to jsem pravil aj svoji ex no a blíž k srdcí mi bylo se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak soudruzi ❤️

Rudý vítr 04/09/2022 - 17:56

Skála je člověk kterého potřebujeme na hradě.

Yurri Simon 04/09/2022 - 18:12

Od kdy potřebujeme na Pražském hradě dalšího pro-ruSSkého kolaboranta..??? Jako by tam už jeden nestačil.

jmm 03/09/2022 - 15:12

Demonstrace 3.9. jasně ukazuje nespokojenost!
Ale je to v systému….
Chce to uplně něco jiného!
Protovolím Skálu.

Rudý vítr 02/09/2022 - 17:03

Nic krásnějšího jak socializmus tady nebylo.Kdo pracoval,byl slušný měl slusnej život.Te blbe řeči o komunismu si nechte pro vnoučata té vám možná uvěří ale my slušní co jsem komunismus zažili víme že na světě nic krásnějšího nebylo.

Yurri Simon 04/09/2022 - 18:13

A do školy jsi soudruhu chodil do české, nebo do ruSSké..? Nebo to byla ta, které se říkalo “zvláštní..”?

Lubomír Šálek 31/08/2022 - 19:39

Tak ona se ho zřekla i ta slavná komunistická strana, matka pokroku, když přestal být jejím kandidátem a stal se kandidátem flástenců. Flástenec vítající okupanty. Flástenec tvrdě bránící totalitu, Flástenec velebící Putina. A bohužel pro flástence bratrská pomoc v nedohlednu. Lepšího kandidáta flástenci s komunisty si snad ani nemohli přát. Žraloci z volstrítu, imperialisté, zaprodanci a samozvanci se smějí. Z Haló Novin se stává nejzábavnější čtení v Česku.

fronda 31/08/2022 - 23:54

Pro mě je Skála přijatelný kandidát, vy si volte ty své Fišery, Hilšery a já nevím koho…

mudrc 01/09/2022 - 18:44

Právě že stalinčík Skála je přijatelný pro takové bolševiky jako fronda, svaty_venca, rudý vítr a spol. Pro ostatní je Skála vlastizrádný proruský zločinec a podle toho taky dopadne u voleb.

fronda 01/09/2022 - 23:11

A kterýpak bývalý člen KSČ vyhraje? Babiš nebo Pavel?

Yurri Simon 04/09/2022 - 18:16

Vyhraje generál Pavel. A vy se budete soudruzi utěšovat, že máte na Hradě “vašeho” člověka. :)) Spokojeni budeme všichni. :))

Lubomír Šálek 03/09/2022 - 11:48

Ano soudruhu, jsem rád, že pokládáte tento režim za demokratičtější a svobodnější než ten váš bývalý. To jsou paradoxy. Kapitalismus je svobodnější demokratičtější než tábor míru a socialismu v zadrátované kleci. Vy si totiž v kapitalismu můžete volit svého Skálu a my ostatní si budeme volit koho chceme, aniž by nám do toho kecal nějaký pomatený zakomplexovaný bolševik z uličního výboru. To je rozdíl oproti vašemu režimu, kde se musel volit jen kandidát schválený stranou nejpokrokovější a kdo by snad chtěl, paradoxně v souladu s tehdejší ústavou kandidovat, dopadl jako jistý Wonka. Bolševici ho zavraždili ve vězení.

fronda 03/09/2022 - 23:53

V Československu volil prezidenty parlament. Už od dob Masaryka.

rosemil71 05/09/2022 - 21:14

Úroveń Vašich komentů značně upadá.Jinak,myslíte toho Wonku,co se tak vehementně snažil stát se příslušníkem STB?

bolševické anály 31/08/2022 - 14:46

“Hitler byl absolutní zlo, ale Stalin byl ještě horší. SS byli zločinci, ale NKVD byli ještě hroznější, protože čekisté vraždili své. Hitler rozpoutal válku proti lidskosti, komunisté vyhlásili totální válku svým vlastním lidem”.

fronda 31/08/2022 - 23:56

Kdo jsou to ti “vlastní lidé”? Komunisté odsoudili excesy spojené s kultem osobnosti už před více než 60 lety. I když Stalin nebyl o nic horší, než třeba takový Churchill.

Yurri Simon 04/09/2022 - 18:21

Kolik miliónů Britů nechal W.Churchil povraždit..???

Laco 31/08/2022 - 14:17

Zbytečně moc abstrakce, lidé spíše rozumí lidové řeči. Každopádně pan Skála je jasnou volbou pro vlastence, kteří už nehodlají riskovat.

ALLAn 31/08/2022 - 14:45

Od kdy jsou bolševici vlastenci?

Yurri Simon 31/08/2022 - 17:48

Od té doby, co u nás “flastenecky” vítali okupační vojska ruSSáků a jejich vazalů. :))

fronda 01/09/2022 - 00:02

Čestní komunisté vždy bránili naši vlast před rozkradením privatizátory. Jak v roce 1968, 1989, tak i teď.

Lubomír Šálek 03/09/2022 - 11:43

Soudruhu drahý, ovšem to vaše bránění se nějak nepodařilo, museli jste si na to pozvat půlmilionovou okupační armádu. Taková obrana železobetonová. Asi do té doby, než měli lidé té obrany dost. Jsem velmi rád, že schvalujete okupaci stejně jako flástenec Skála. Moc futrovaná ruskými bodáky, to byly slastné doby. A teď živoření na okraji a bratrská pomoc v nedohlednu. A ty tzv. omluvy revoluční strany to byly jen taktické ústupky, že ano.

fronda 03/09/2022 - 23:52

Lubomír Šálek: o žádné “okupaci” nevím.

Ruské bodáky naopak v listopadu 89 donutily naší vládu podřídit se ultimátům OF.

fronda 01/09/2022 - 00:01

Odjakživa. Proletářský internacionalismus a socialistické vlastenectví jsou dvě strany téže mince.

jmm 30/08/2022 - 12:51

Ingredience:
1 šálek pohanky
2 šálky vody
1 ks cibule
80 g slaniny
petrželka
jpepř
ole
sůl

Postup:
V pánvi rozehřejeme olej, nasypeme čistou suchou pohanku, restujeme, až pohanka začne příjemně vonět
Nyní zalijeme 2 šálky vody, ztlumíme zdroj tepla, vaříme, až pohanka změkne, pak přikryjeme poklicí, pohanka dojde a absorbuje zbytek vody, celé to trví cca 15 minut
V druhé pánvi rozpustíme na kostičky nakrájenou slaninu, přidáme nakrájenou cibuli, za stálého mícháni restujeme, až cibule zezlátne
Pohanku v pánvi osolíme, opepříme, rozdělíme na talíře, posypeme uškvařenou slaninou s cibulí a nasekanou petrželkou.
Doporučení:

Ingredience:
1 šálek pohanky
2 šálky vody
1 ks cibule
80 g slaniny
petrželka
jpepř
ole
sůl

Postup:
V pánvi rozehřejeme olej, nasypeme čistou suchou pohanku, restujeme, až pohanka začne příjemně vonět
Nyní zalijeme 2 šálky vody, ztlumíme zdroj tepla, vaříme, až pohanka změkne, pak přikryjeme poklicí, pohanka dojde a absorbuje zbytek vody, celé to trví cca 15 minut
V druhé pánvi rozpustíme na kostičky nakrájenou slaninu, přidáme nakrájenou cibuli, za stálého mícháni restujeme, až cibule zezlátne
Pohanku v pánvi osolíme, opepříme, rozdělíme na talíře, posypeme uškvařenou slaninou s cibulí a nasekanou petrželkou.
Doporučení:
Chceme-li dělat pohanku na sladko, místo vody zalijeme mlékem, na závěr ochutíme cukrem a vmícháme sušené nebo čerstvé ovoce, i zde platí poměr 1:2, tedy 1 šálek pohanky a 2 šálky mléka.
Chceme-li dělat pohanku na sladko, místo vody zalijeme mlékem, na závěr ochutíme cukrem a vmícháme sušené nebo čerstvé ovoce, i zde platí poměr 1:2, tedy 1 šálek pohanky a 2 šálky mléka.

lepší než rudé žvásty 30/08/2022 - 12:51

Ingredience:
1 šálek pohanky
2 šálky vody
1 ks cibule
80 g slaniny
petrželka
jpepř
ole
sůl

Postup:
V pánvi rozehřejeme olej, nasypeme čistou suchou pohanku, restujeme, až pohanka začne příjemně vonět
Nyní zalijeme 2 šálky vody, ztlumíme zdroj tepla, vaříme, až pohanka změkne, pak přikryjeme poklicí, pohanka dojde a absorbuje zbytek vody, celé to trví cca 15 minut
V druhé pánvi rozpustíme na kostičky nakrájenou slaninu, přidáme nakrájenou cibuli, za stálého mícháni restujeme, až cibule zezlátne
Pohanku v pánvi osolíme, opepříme, rozdělíme na talíře, posypeme uškvařenou slaninou s cibulí a nasekanou petrželkou.
Doporučení:
Chceme-li dělat pohanku na sladko, místo vody zalijeme mlékem, na závěr ochutíme cukrem a vmícháme sušené nebo čerstvé ovoce, i zde platí poměr 1:2, tedy 1 šálek pohanky a 2 šálky mléka.

karel 30/08/2022 - 10:21

Budeme jej volit a pak si od nej necháme poradit koho volit

Fery 30/08/2022 - 11:07

Budeš volit rudou svini?

jmm 30/08/2022 - 12:50

Josef je patriot

Yurri Simon 30/08/2022 - 15:37

Ty jseš ale čtverák, ha ha ha ha )))))))

“Sovětská vojska jsem už ráno 21.srpna 1968 vítal na ruzyňském letišti s úlevou a radostí.”

Josef Skála – kandidát všech “flastenců” na českého prezidenta… :-)))))))))

Zbývá jen dodat, že brzy ráno 21.8.1968 přistávaly na Ruzyni především sovětské para-jednotky, které o něco později pod namířenými samopaly zatkly československé vrcholné představitele, nacpaly je do BVPéček, odvezly na letiště, a unesly je proti jejich vůli do Moskvy, kde je ruSSáci drželi až do té doby, než podepsali ponižující protokoly, “legalizující” přepadení Československa státy Varšavské smlouvy pod vedením a záštitou Sovětského svazu.

Tak mne napadá, že ruSSáci vlastně vždycky přepadli jenom svoje spojence, nebo země, které označovali jako “bratrské..” To jsou paradoxy… Ha ha ha ha )))

fronda 30/08/2022 - 22:52

Patrně nešlo o přepadení. Vždyť proti nim nikdo ani nebojoval.

Yurri Simon 31/08/2022 - 17:46

Kdepak.. :)) Ani okupace německými vojsky nebylo přece žádné přepadení, vždyť “proti nim nikdo nebojoval..” :))))))
Tvl, ty jseš ale jouda….. potom se nediv, že by vás volilo 2% lidí.

fronda 31/08/2022 - 23:52

Proti nacistům bojovali, v zahraničních armádách i doma. Naopak “třetí odboj”, to bylo pár ochlastů bohatě sponzorovaných ze Západu.

Rudý vítr 30/08/2022 - 04:47

Kámen neznám osobně ale vím že je to vzdělaný člověk a hlavně má přehled.

fronda 29/08/2022 - 22:39

Pracující byli zrazeni stranickými funkcionáři v roce 89 a znovu v uplynulých letech. Bude obtížné znovu získat jejich důvěru.

Ale podaří se to.

jmm 29/08/2022 - 15:50

Skálu volim!

Yurri Simon 30/08/2022 - 15:39

Upřímnou soustrast k tak těžké nemoci……

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.