Šéf sdružení německých okresů požaduje kontroly na hranicích s Českem

od redakce

Šéf sdružení německých zemských okresů (DLT) Reinhard Sager kvůli přílivu migrantů požaduje po spolkové vládě zavedení stálých kontrol na hranicích s Českem. Sager, který je členem opoziční Křesťanskodemokratické unie (CDU), to řekl v rozhovoru pro dnešní vydání deníku Die Welt. Stejný požadavek v Zemském sněmu předložili poslanci konzervativní unie CDU/CSU, která je největší opoziční silou v parlamentu. Vláda sociálnědemokratického kancléře Olafa Scholze tak čelí stále rostoucímu tlaku, aby obnovila trvalou ostrahu hranic s Českem.

Sager v úterý společně s dalšími zástupci spolkových zemí, okresů a obcí jednal o migrační situaci se spolkovou ministryní vnitra Nancy Faeserovou. Ta oznámila, že prodlužuje o půl roku stávající kontroly na hranici s Rakouskem a že policie výrazně zintenzivňuje namátkové kontroly na pomezí s Českem. Regionům rovněž přislíbila ubytovací a finanční podporu.

“Vedle financí jde také o omezení nelegální migrace, která se dnes děje především po balkánské trase,” řekl Sager deníku Die Welt. Spolková vláda podle něj musí ukázat cesty, jak je možné účinně omezit nezákonné vstupy do země přes Česko, Rakousko a další státy. “K tomu patří i pokračování v kontrolách na hranicích s Rakouskem a zavedení kontrol na hranicích s Českem,” dodal Sager.

Balkánská migrační trasa vede do Německa především přes Rakousko. Kvůli četnějším kontrolám na rakousko-německé a rakousko-maďarské hranici se ale migranti snaží do Německa dostat přes Slovensko a Česko. Česká republika proto dočasně obnovila stálé kontroly na česko-slovenské hranici. V Německu ale i tak sílí hlasy volající po zavedení kontrol s Českem.

Takzvaná nelegální migrace proto byla jedním z témat, o kterých v úterý na okraj Berlínské bezpečnostní a klimatické konference jednali český ministr zahraničí Jan Lipavský s německou kolegyní Annalenou Baerbockovou. O situaci chce s Faeserovou hovořit také český ministr vnitra Vít Rakušan, a to při čtvrtečním a pátečním jednání ministrů vnitra EU v Lucemburku.

(čtk)

Přečtěte si další články

12 komentáře

먹튀텔레캅 14/10/2022 - 02:36

Hi there everybody, here every person is sharing
these kinds of experience, therefore it’s fastidious
to read this webpage, and I used to visit this website all the time.

ÚV 13/10/2022 - 19:47

Komunistická europoslankyně Konecna v rozhovoru pro PL: “Při debatách s občany slyším i názory, že lidé nechtějí americký plyn, protože i zisky z něho putovaly do přípravy válečných konfliktů v různých částech světa ještě před konfliktem na Ukrajině.”

JiDolejš 13/10/2022 - 14:45

Z KSČM žádný poslanec nebo senátor neuteče

svaty_vaclav 13/10/2022 - 14:41

Sledujte @neCT24

Když ožrala havloid Dienstbier po vypití šnapsu stříhal teatrálně ploty na československých hranicích tvrdil jsem, že ty ploty budou zase Čechům jednou chybět. Ta chvíle už trvá několik let, co ten plot chybí a nezvaní cizáci lezou do našeho domova. Polistopadové vlády nedokážou chránit české obyvatele před nezvanými vetřelci, kteří nejsou Čechům k žádnému užitku.

…………………

Rusové jsme s vámi. Ukrajinský nacismus bude poražen, a nepomůžou mu žádné zbraně od Fialy a Černochové.

………. Sláma Ukravína ! ……….

Sledujte @neCT24

Restart 13/10/2022 - 15:49

Když jsem viděl to střihání, tak jsem si říkal, kdo všechno sem vleze. Kupodivu ten plot by nyní slušel naší východní hranici.

Rudý vítr 13/10/2022 - 09:47

Krásná železná opona……

pratele RF 13/10/2022 - 13:05

Jsme za přeshraniční spolupráci s RF

ekspert 13/10/2022 - 13:19

Nakupujte skcie Železáren a drátoven Bohumín

Chceme vyhrát, druhý ať jsou ti, co se přišli zúčastnit 13/10/2022 - 13:21

S Ruskem nebude plot potřeba, vyčkejme

EU nedokáže hlídat svoje hranice. Machři! 12/10/2022 - 20:13

Ona EU ten společný Schengenský prostor ani se svým Frontexem nedokáže uhlídat. A tp Maďarsko zadrželo 200 000 migrantů

Právě bylo v ČT. 12/10/2022 - 20:10

Právě naše vláda schválila, že my budeme platit 500 000 000 Kč ročně Ukrajině. To bylo v ČT radosti!!!.

Restart 12/10/2022 - 19:41

Když tu byla železná opona, žádní emigranti tu nebyli.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.