Premiére Fialo, když vám nejde o lidi, pomozte alespoň ekonomice!

od redakce

Není to tak dlouho, co jsem publikoval na stránkách tohoto listu článek o cílech Fialovy vlády. Zdecimovat občany a připravit je o úspory. Přičemž chci zvýraznit, že nejde jen o prosté občany, tedy nás všechny. Jde tady o další záležitosti, především ekonomiku. I když…?

Úvodem všichni víme, že nám nic nepatří. Vše jsme rozprodali do zahraničí. Část rozkradli naši politici a další gauneři, a na tom zbytku by ještě chtěli parazitovat. Sice toho mnoho není, ale chutě jsou velké. Tedy v českých rukách již nejsou žádné zdroje, žádné ekonomické prostředky, na kterých by se dalo stavět. Naše nejsou ani žádné banky, které jsou páteří kapitalismu. I ty paří zahraničním vlastníkům. Voda ve většině velkých měst patří také zahraničním vlastníkům, takže nikdo v současné době nezabrání, že její cena půjde o třetinu nahoru. Stejně tak je to s elektřinou, kterou díky elektrárnám postaveným za odsuzované totality, vyvážíme na burzu, a draze ji kupujeme zpět. Rodinná stříbra, jako je Škodovka, plzeňský Prazdroj a další, patří miliardářům v zahraničí, a dokonce výroba škodovek se přesunuje kvůli drahým energiím do zahraničí, což je paradox. Že se tím zničí celá infrastruktura jednoho okresu, včetně zaměstnanosti v něm, Fialově vládě nevadí. Ještě tomu tleskají, hlavně, že neodebíráme energie z Ruska! Opatřeními současné vlády, která se orientuje jen na válečné choutky a pomáhá v tom fašistické Ukrajině tak pomalu a jistě likviduje i ten zbytek malých ekonomik, které ještě fungovaly.

»Zemřelé« podniky

Pro příklad stojí za to si připomenout Sklárnu Harrachov, působící na našem trhu v letech 1712 až 2022. Výroba byla ukončena 4. října 2022. Podnik Restaurace WESTY, která ukončila činnost 28. 9. 2022. Další restaurace Pod Zámkem v Průhonicích, která skončila 21. října 2022. Boskovické Pekařství působící na trhu v letech 1992–2022, Pekárna cukrárna Jindra, která skončila 31. 7. 2022. Na trhu působila v letech 2001 až 2022. Dále Mohelnická pekárna, která ukončila činnost 28. 8. 2022. Jatka Sojka ukončila svoji činnost už v květnu 2022 a působila na trhu 30 let. Stejně tak Sýrárna bratří Brunnerů, která působila na trhu v letech 2003 až 2022. Mlékárna Kopecký ukončila činnost 1. 11. 2022 a na trhu byla více než 18 let; 24 let působila na trhu další mlékárna Němcova selská Mlékárna Radonice; 32 let působila na trhu Farma pod Ještědem. Známá byla i Cukrárna Bonte s 31 lety na trhu, atd.

To vše jsou podniky a závody, které doslova zemřely, protože se nedokázaly vypořádat s drahými energiemi a neschopná vláda jim nepomohla, nepodala ruku a nepodpořila je. Z uvedeného krátkého výčtu tedy nejde jen o decimování občanů, jejich úspor, ale jde i o likvidaci zbytků malých a středních podniků, které zaměstnávaly rodiny, ale i další desítky a stovky lidí. Ti všichni doslova krachli… a to vše s požehnáním vlády. Hlavně, že dál pomáháme Ukrajině.

A je zde ještě jeden zajímavý poznatek. Část movitějších Ukrajinců, kteří utekli před válkou (a mnozí nemuseli), v ČR skupuje krachující podniky a závody a začíná podnikat. Pochopitelně s podporou našeho státu. To není vůči našim občanům fér, to je doslova podpásovka. Vláda se nemůže divit, že vzrůstá odpor proti všemu ukrajinskému, proti všem opatřením, která i kdyby byla myšlena dobře, nebudou přijata. Fialova vláda naslibovala tolik věcí, že kdyby je naplnila, je naše země a její občané někde jinde. Zato se proslýchá, že tady cvičíme azováky a ČR je dál vtahována do konfliktu, který se nás původně vůbec netýkal, kdyby nebylo vlastizrádce premiéra Fialy, který prohlásil: »Jsme ve válce.« Pane premiére, nejsme. Vy jste ve válce a občané s vámi zúčtují.

Jan REJFEK

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.