Zvolme odvážné do Senátu i na radnice v zájmu občanů i ceny za vodu

od redakce

Životadárná tekutina, kterou voda zcela jistě je, patří do oblasti, kterou bychom si měli hýčkat, chránit, ošetřovat a především bránit nekalým praktikám v jejím obchodování. Děje se to totiž stále ve velkém. Smutné na tom je to, že se z velké části na této situaci podílel i současný »senátorský« sbor Parlamentu ČR, což vyplývá ze zdrojů Nadace PRAVDA O VODĚ.

Tato nadace připomíná, a to by si měli dnes na radnicích uvědomit a měli by si to uvědomit i současní senátoři, kteří na řešení rezignovali, že například ke změně ve vodárenství může dojít. Zářným příkladem je Přerov. A jak se ubránily Vodovody a kanalizace Přerov před vyděračskými koncerny? Jak vodárnám, tak ale i občanům, potažmo radnicím bylo vysvětleno, jak se nájezdníci a vyděrači pokusí znovu obnovit vyděračskou smlouvou obchod s vodou. Především lidem bylo vysvětleno, jak na to doplatí. Byly vyvráceny tři opakované lži ze strany koncernů, kdy tvrdily, že cena vody poroste jen o inflaci. Dále tvrdily, že dotace z EU nejsou ohroženy. A nakonec, že koncern bude investovat do vodovodní sítě a jejich rekonstrukcí namísto obcí a měst.

Výsledkem tak je, že se v Přerově podařilo ubránit vodu například oproti sousednímu Zlínu nebo Prostějovu. Zde politici neposlechli a obchod s vodou ovládly koncerny. Nakolik z neznalosti, nebo záměrně pro vlastní prospěch, nebo přímo z hlouposti, nechť si každý občan odpoví sám. Podstatné je, že lidem na Přerovsku se podařilo ušetřit z plateb na vodném a stočném přibližně 650 miliónů korun. Celá oblast Přerovska získala na dotacích od EU za účelem obnovy a rekonstrukcí vodovodní sítě 429 milionů korun.

V nadcházejících volbách je proto nutné zvolit především odvážné zástupce jak do Senátu PČR, tak ale i radnic. Takové zástupce, kteří neskočí na »špek« slibujícím zástupcům jednotlivých koncernů. Ukončit tak především působení trafikantů v Senátu, protože ti nemají chuť něco řešit. Proto je zbytečné je volit. Proto jim vystavte jakési vysvědčení za jejich práci. A proč? Jednapadesát senátorů hlasovalo například proti požadavku vyšetřit, jak se dostaly cizí koncerny, cizí korporace k naší vodě. A kteří že to byli? Týkalo se to 19 senátorů z ODS a TOP 09, dalších 18 senátorů ze STAN, sedmi senátorů z KDU, tří senátorů Pro region, tří zástupců Senátor 21 a jednoho nezařazeného senátora. Trafikant a zbabělec nic nenapraví, proto je třeba se ptát, jak by reagoval, když by podobná situace byla u plynu nebo elektřiny?

A ejhle, je to tady. Zajímal jsem se například o 7. VO Plzeň-město, kde je senátorem známý, ale jinak velmi pasivní Václav Chaloupek. Možná je dobrým producentem dětských pořadů, ale politice nerozumí. V současnosti tam bude kandidovat Jiří Valenta (KSČM), velmi známý z Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, kde byl vysoce aktivní. Ten skýtá záruku, že se i tato, pro většinu senátorů nepodstatná záležitost, bude řešit. Takto by měli ohodnotit občané své politiky i ve svých obvodech a rozhodnout, co pro ně v dnešní době nastupující chudoby bude to správné. Který politik pro ně bude prospěšnější.

Jan REJFEK, zastupitel městyse Dešenice

Přečtěte si další články

11 komentáře

kremlin 30/08/2022 - 22:59

Barter. Za oficiální uznání nezávislosti Doněcké lidové republiky a Luhanské lidové republiky dostal Kim od Ruska pšenici.

tOjsOuOni 30/08/2022 - 23:00

Počítám, že tu nakradenou na Ukrajině ;]

fronda 30/08/2022 - 23:24

Ukrajinu drancuje kyjevská diktatura dosazená americkým režimem.

fronda 30/08/2022 - 22:48

To se řekne. A jak to asi máme udělat, když leckde KSČM vůbec nekandiduje.

2% MINORITA 30/08/2022 - 22:58

A bude hůř, vždyť to všichni víte.
Parlamentni volby 2025 <1,5%
A zbyde jen porvat se o prodej majetku

fronda 30/08/2022 - 23:23

Nutné to není. Schopný lídr by to mohl dotáhnout na 15 %. Pro začátek. Hnědalův režim svou “prací” nahrává komunistům na smeč.

prostě ruSSáci 30/08/2022 - 13:22

„Rusové se chovají jako nějaký vrah, který přijde k vám domů do 3+1, zastřelí tchána a tchyni, znásilní manželku, vyžene dětí do nějakých táborů v hloubi ruské stepi. A pak řekne: ,Mé podmínky jsou takové a takové a já vás obsadím, vy zůstanete v kuchyni. Podepište‘,“

Eva L 30/08/2022 - 13:28

Vždyť já vím.
POHÁR

1
Smetanu ušleháme na tuhou šlehačku. Zakysanou smetanu utřeme s vanilkovým cukrem.

2
Do misek rozdělíme piškoty, přidáme vrstvu zakysané smetany a na ni vrstvu šlehačky. Přidáme ovoce, ozdobíme grankem a podáváme.

MajkazG 30/08/2022 - 16:42

Teda 1️⃣🍿🍿🍿

fronda 30/08/2022 - 22:37

Takhle se chová kyjevská diktatura.

připomínám: 2,5% a 75+ 🍒📉⏳👎 30/08/2022 - 12:44

VOLBY
Senat 0, komunal minus 1/2 mandatu.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.