Vzniká nový učební obor mechanik plynových zařízení

od redakce

Kapacity odborného vzdělávání podpořila jihomoravská krajská rada a zřídila nový učební obor ve Střední polytechnické škole v Kyjově.

Polytechnická škola nově nabídne jednoletý obor mechanik plynových zařízení, ve kterém je vyčleněno 25 míst pro zájemce technického vzdělávání. »Zřízení oboru reflektuje požadavek Českého plynárenského svazu o bližší spolupráci při vzdělávání budoucích zaměstnanců. Počítáme se zapojením firem z regionu, jako je GasNet či Montpetrol,« vysvětlil rozhodnutí Jiří Nantl, náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro vzdělávání a strategii chytrého regionu. Škola nabízí technické obory jako instalatér, strojní mechanik nebo elektrikář. Jednoletý navazující obor proto nabídne rozšíření odbornosti a uplatnění na trhu pro absolventy jiných oborů technických zaměření.

Střední polytechnická škola Kyjov vznikla fúzí odborného učiliště a automobilové školy, které měly ve městě dlouholetou tradici. Cílem bylo vytvořit školu, která půjde příkladem v propojení vzdělávání se soukromou sférou. Změna navazuje na vytvoření FABlabu, tedy digitální dílny, která vznikne právě v Kyjově.

Jihomoravský kraj buduje moderní odborné školství. Jedním z posledních kroků bylo i zřízení funkce superintendenta odborného vzdělávání. Jeho úkolem je prostřednictvím dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků a dalších opatření podpořit zlepšení kvality výuky všeobecně vzdělávacích i odborných předmětů na středních odborných školách a navrhnout ucelený systém spolupráce středních odborných škol s praxí. Funkci superintendenta bude od září zastávat uznávaný středoškolský ředitel Andrzej Bartoś. »Zřízením této funkce kraj jasně ukazuje důležitost odborného školství. Děláme systémové kroky a vytváříme prostředí pro dlouhodobý systém. Všichni cítíme, že řemeslníci chybí. Musíme obory zatraktivnit a ukázat jejich přednosti, aby si našly své zájemce,« dodal Nantl.

(vž)

Přečtěte si další články

7 komentáře

rosemil71 21/06/2022 - 22:02

Rusko je rostoucí velmoc.
Rozvinutá ekonomika, příznivá demografie.
Chápu, proč se lidé tak bojí Ruska.
Jsou jadernou mocností a to není vtip.

fTiPy 21/06/2022 - 21:54

DEJTE SEM NOVY VTIP O VAS

V podchodu pražského metra si nějaký muž postavil stolek, na něj položil několik reklamních plakátů a začal vykřikovat: „Zájezd do Mnichova, výhodné podmínky, zájezd do Mnichova…“
U stolku se začala tvořit fronta. Muž dále vykřikoval: „Zájezd do Mnichova, už jen několik volných míst, zájezd do Mnichova, odjíždíme přesně za týden v šest hodin ráno, zájezd do Mnichova…“
Z fronty se vyklonil brýlatý mladík a zeptal se: „Kdy se vracíme?“
Muž zareagoval: „Blbce neberem, zájezd do Mnichova…“

Chris 21/06/2022 - 21:40

Kdo by chtěl být řemeslníkem? Všichni chceme být jutubery, blogery, diskutéry, hráči, manažery. . Už je tady í střední youtuberská škola. . Studentům nabízí předměty zaměřující se na videoprodukci na YouTube či na e-sporty. Ročního školného je za 312 tisíc. Takové školy potřebujeme a vy s prací. Ještě mechanika na plyn, když už ho nechceme z Ruska a za chvíli plyn nahradí vítr a slunce.

jmm 21/06/2022 - 21:08

Řemeslníci chybí?
Vždyť budeme všichni “podnikateli”….
Práce není moderní! Moderní je mít “prašule” jakýmkoli způsobem….
“Poor Lives Matter”

ekspert 21/06/2022 - 21:49

Vsak vudce Putler dela vse pro to, aby bylo chudych ruSSu co nejvic a mohli si to uzit.
I okolnimu svetu doprava, zmrd malej.
A tady si blahem ucvrkavate.

radujmese 22/06/2022 - 00:33

OPRAVÁŘ?
Spadlo další Su-25, tentokrát v Rostovské oblasti. Pilot už toho moc na Ukrajině nenalítá a nerozbombarduje, protože sám sebe nejspíš poslal na Kobzonův koncert.
Gratuluji.

rosemil71 21/06/2022 - 19:26

Na takové zprávy zrovna nečekáme.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.