Izrael dál útočí a zabíjí

od redakce

Izraelská armáda v noci na pondělí ostřelovala mezinárodní letiště a další objekty u syrské metropole Damašku včetně skladu zbraní. Zemřeli při tom nejméně dva vojáci a další dva utrpěli zranění, informovala syrská média. Letiště u Damašku podle těchto sdělovacích prostředků přerušilo provoz.

Izrael se jako obvykle k útokům, které jsou časté, nevyjádřil. Syrská armáda uvedla, že izraelský letecký útok si vyžádal nejméně dvě oběti z řad syrských vojáků a vyřadil z provozu hlavní mezinárodní letiště v zemi. Útok se podle ní odehrál asi dvě hodiny po půlnoci místního času (půlnoc SEČ). Agentury Reuters i ČTK s odvoláním na exilovou Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR) uvedly, že izraelská armáda cílila na letiště a sklad zbraní jižně od Damašku. Podle SOHR zemřeli při útoku čtyři lidé.

Izrael se ke svým útokům na syrské území obvykle nevyjadřuje. Opakovaně ale tvrdí, že cílí na pozice militantních skupin spřízněných s Íránem, jako je libanonské šíitské hnutí Hizballáh. To v předchozích letech vyslalo tisíce bojovníků na podporu syrských vládních jednotek v občanské válce, tedy na podporu syrského prezidenta Bašára Asada. Podle informace AP Izrael cílí na letiště proto, aby zabránil dodávkám zbraní z Teheránu. Tel-Aviv neustále hledá záminky pro napadání Teheránu. Mezinárodní letiště u Damašku a další objekty v jeho okolí ostřelovala izraelská armáda i v polovině září, kdy zabila pět vojáků. Sýrie je suverénním státem, ale Izrael na ni neustále a beztrestně útočí. A mezinárodní společenství mlčí…

(ava)

Přečtěte si další články

1 komentář

Rudý vítr 04/01/2023 - 15:11

Za komunistů jsme si strežili mír a hranice . Teď je to samé zabíjení, války….v kterém storoci žijem že se dejou takovéto zvěrstva v méně demokracie a svobody.Doufam že jste si všimli že za komunistů bylo a žilo se omnoho líp jak teď.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.