Unikly další tajné dokumenty k Ukrajině! Plánují protiútok!

od redakce

Na sociálních sítích se objevila nová várka utajovaných válečných dokumentů, které podrobně popisují plány Spojených států a Severoatlantické aliance týkající se Ukrajiny. Přišel s tím americký deník The New York Times, psala o tom už i česká média. Pentagon zuří a věc vyšetřuje.

Podrobnost na The New York Times ZDE

Dokumenty se šíří na Twitteru a prostřednictvím sociální sítě Telegram, která je hojně využívaná Rusy. Uniklo odhadem více než 100 dokumentů administrativa prezidenta Joe Bidena, která se zdá být děním zaskočena.

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v televizi CNN uvedl, že zapojení USA a NATO do konfliktu se stále zvyšuje. »Sledujeme situaci. Ano, samozřejmě to vše komplikuje, ale nemůže to ovlivnit konečný výsledek speciální operace,« řekl.

Pro ruskou stranu přináší cenné informace, jako například harmonogramy dodávek zbraní, počty ukrajinských vojáků a další detaily. Neobsahují však konkrétní bojové plány, například jak, kdy a kde hodlá Ukrajina zahájit ofenzivu, což se podle amerických představitelů pravděpodobně stane někdy v příštím měsíci. Uniklé plány jsou pět týdnů staré, nabízejí tedy pohled na to, co ukrajinské jednotky potřebovaly k 1. březnu.

Přečtěte si další články

2 komentáře

Josefko 08/04/2023 - 18:25

Celá kauza s uniklými dokumenty je mediální krytí nevyhnutelné vojenské porážky na Ukrajině. USA se vyviňují. Jejich další boj jinými prostředky bude pokračovat.

keywords 08/04/2023 - 15:02

If some one desires to be updated with newest
technologies therefore he must be visit this web site and
be up to date all the time.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.