KSČM: mír a spravedlnost na Blízkém východě!

od redakce

Zatímco jiné politické strany nahlížejí na blízkovýchodní konflikt s narůstajícím počtem vojenských i civilních obětí na obou stranách, tendenčně, komunisté upozorňují na jeho historické souvislosti i dlouholetý útlak Palestinců.

Podle svého prohlášení litují všech zmařených životů, právě proto se musí hledat mírové východisko. »Řešením konfliktu mezi Izraelem a Palestinou je bezpodmínečné dodržování rezolucí Organizace spojených národů a mezinárodního práva, spojené se spuštěním mírového procesu, který ukončí izraelskou okupaci a zaručí právo Palestinců na suverénní a nezávislý stát,« stojí v prohlášení KSČM.

Současná situace podle komunistů jasně poukazuje na důležitost prosazení spravedlivého míru v tomto násilím zmítaném regionu. »Toho musí být dosaženo i realizací práva na nezávislý palestinský stát v hranicích ze 4. června 1967 a s Východním Jeruzalémem jako hlavním městem, stažení izraelské armády ze všech okupovaných území, ukončení výstavby ilegálních osad, propuštění všech politických vězňů a umožnění návratu uprchlíků zpět do své vlasti,« dodávají.

KSČM zároveň vyjádřilo solidaritu se svými partnerskými organizacemi v Izraeli a Palestině, konkrétně s Komunistickou stranou Izraele a jí vedenou opoziční Demokratickou frontou pro mír a rovnost a komunistickou Palestinskou lidovou stranou.

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.