Klientům mohl prodat stovky kilogramů konopí

od redakce

Celníci protidrogového oddělení brněnského odboru pátrání Generálního ředitelství cel prověřovali od září loňského roku podezření z nelegálního obchodování s konopím a s psychotropní látkou metamfetamin. V závěru akce pod krycím názvem »FIXA« provedli celníci na Brněnsku, Ostravsku a Hodonínsku 19 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor a pozemků.

Našli varnu metamfetaminu, půl kilogramu metamfetaminu, prekurzory k jeho výrobě, jeden a půl kilogramu konopí, tekutou extázi, pozemek v hodnotě 3 500 000 Kč, 700 000 Kč v hotovosti, 700 000 Kč na bankovním účtu, výpočetní techniku a další důkazní materiály. Zadrženo bylo deset osob.

Při trestním prověřování vyšlo najevo, že v letech 2019 a 2020 prodal Čech 80 kilogramů konopí do Polska (kilogram za 50 000 Kč), kde měl polský kupec vlastní odběratelskou síť. Zároveň od téže osoby koupil za 6000 euro dva kilogramy MDMA. V minulosti mohl muž prodat až stovky kilogramů konopí. Drogy ukrýval v bytě a v pronajatých garážích, do jeho obchodů zapojil i svoji manželku. Obchodem s drogami si mohl vydělat osm milionů korun. Peníze použil na nákup pozemku a na rodinné výdaje. Osoba zobchodovala sedm kilogramů metamfetaminu a bylo zadokumentováno 600 kusů tablet extáze. Hlavní pachatel, který byl dříve trestán na území Slovenské republiky za drogovou trestnou činnost, působil na drogové scéně více než deset let. Měl uzavřenou skupinu odběratelů, ve které fungovala vzájemná důvěra, kdy peníze za předané drogy inkasoval zpětně nebo před dodávkou drog, dle aktuálních finančních možností odběratelů.

Na závěrečné podobě trestního spisu, která se zkompletovala v květnu roku 2022, se podíleli příslušníci protidrogových oddělení napříč celní správou a rovněž kolegové z Národní protidrogové centrály.

Za nezákonné jednání hrozí hlavnímu pachateli 8 – 12 let trestu odnětí svobody, přičemž stále trvá možnost překvalifikování skutku na vyšší sazbu 10 až 18 let trestu odnětí svobody.

(vž)

ILUSTRAČNÍ FOTO – archiv autora

Přečtěte si další články

2 komentáře

Jan Gavroch 15/09/2022 - 13:15

Proč “Naše pravda” PROPAGUJE psychotropní látky nebo pěstování konopí, technickou rostlinu kterou usáci a jimi vycvičení Češi označují jako psychotropní látku ?
Z konopí se STOVKY LET vyrábějí látky, ubrusy, provazy, používalo se pro utěsnění lodí (namočené v dehtu).
Po r.1989, po porážce ČSSR ve studené válce, tedy po vstupu Usáků a Kanaďanů do ČSSR se z konopí OKAMŽITĚ stlala psychotropní látka když předtím STOVKY let to nikoho ani nenapadlo ?
—-Tady vidíme, jak prolhaní jsou ti, kdo vládnou ve státech původního NATO a my jim máme věřit

Rudý vítr 15/09/2022 - 12:16

Za komunistů (zlatého) jsme my slušný poctivý a pracovitý lidí žádné drogy nepotřebovali protože nebyla bída hlad a problémy.Nejkrasnejsi na tom bylo že jsme měli svobodu, práci a šťastný život v míru.

Komentáře jsou uzavřeny.

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.