Odboráři tlačí zdola. Chtějí protest proti důchodové deformě

od redakce


Kováci z Českých Budějovic a Jihlavy chtějí protestovat proti šíleným návrhům vlády zvýšit věk odchodu do důchodu v 68 letech. Silné organizace odborového svazu KOVO, který je zas nejsilnější z 31 svazů Českomoravské konfederace odborových svazů své pražské vedení vyzývá, aby konečně začalo konat.

Ve svém středečním prohlášení zdůrazňují, že transformace penzijního systému a odchodů do důchodu vážně ohrožuje sociální smír mezi občany a vládou ČR. Záměry oznámené vládou jsou pro ně sociálně nepřijatelné a nejsou v souladu s vůlí občanů.

„Nechceme a nebudeme jen nečinně přihlížet, jak naše budoucnost zaslouženého odpočinku se rozplývá v mlze. Není nám lhostejné, že jiné spolky a organizace již oznámily konání protestů v Praze a zástupci zaměstnanců opět jen nečinně přihlížejí a vyčkávají na patrně `lepší příležitost`,“ stojí v prohlášení. „Jménem občanů a zaměstnanců od vás požadujeme neprodlenou reakci a přípravu demonstrace pod záštitou OS KOVO, případně ČMKOS a to v termínu nejpozději do začátku dubna tohoto roku,“ vyzývají odboráři závodu Roberta Bosche České Budějovice. Výzva se stejným textem odešla také od kováků z téže firmy v Jihlavě.

Nějaký efekt už to zřejmě mělo. Den po tomto prohlášení „shodou okolností“ ČMKOS oznámila tiskovou konferenci na téma Slabiny plánované důchodové reformy.

(jan)

Přečtěte si další články

Nasepravda.cz 2023. Všechna práva vyhrazena. Vydavatel: Futura, a.s.